Anoreksja – jak można na nią zachorować?

anoreksja jak można na nią zachorować

Nie zważając na to, że anoreksja jest śmiertelnie niebezpieczną chorobą, niektóre dziewczyny, które niezbyt lubią myśleć, marzą o tym, aby zachorować na anoreksję. Przekonane są na sto procent, że w tym ”magicznym” stanie będą wyglądać niesamowicie, mieć smukłą sylwetkę i będą otoczone uwagą! W niniejszym artykule się dowiesz, jak dojść do stanu anorektycznego i czym na prawdę jest owa wspaniała choroba.

Szkodliwe porady – jak zachorować na anoreksję?

Otóż, jeśli anoreksja jest tym stanem, do którego dążysz, będziesz musiała nieźle popracować. Wiadomo, że wiele modelek musi wydać kilka miesięcy, aby zachorować na tę ”pożądaną” chorobę. Otóż, w jaki sposób zachorować na anoreksję?

 1. Niezależnie od tego ile ważysz i jaką masz figurę, nazywaj siebie ”tłuściochą”. Zwracaj uwagę na tłusty brzuch.
 2. Musisz znienawidzić jedzenie. Właśnie przez pokarm musisz cierpieć w znienawidzonym przez ciebie ciele! Zrezygnuj z jedzenia na tyle, na ile możesz. Twoje ulubione danie – niegazowana woda.
 3. Pozwól sobie zjeść nie więcej aniżeli 3-5 listków sałaty codziennie. To twoja dawka na najbliższe kilka miesięcy. Najgłówniejsze – musisz zdążyć przed 18! Po 18.00 możesz pić jedynie wodę.
 4. Ciągle porównuj siebie z modelkami z czasopism. Nie myśl, że ich figura wygląda idealnie tylko dzięki Photoshop. Myśl o tym, że w porównaniu z nimi wyglądasz jak gruba świnia.
 5. Nawet jeśli ważysz 40 kg, mając wzrost 170 cm, musisz wiedzieć o tym, że jeszcze masz do czego dążyć. Ciągle krytykuj własną figurę i jedz jak najmniej.
 6. Tylko wtedy, gdy zauważyłaś, że nie chce ci się wcale jeść, możesz się uspokoić i czerpać zadowolenie z głodowania. Droga do urody jest ciernista!
 7. Jeśli ludzie są w szoku od tego na ile jesteś chuda, a członkowie twojej rodziny w domu pieszczotliwie nazywają cię ”twardzielem z Bucenwaldu”, a koleżanki mówią, że z tym odchudzaniem to już przesadziłaś, nie zwracaj uwagi: ”Są zazdrosne”. Sterczące kości – przecież to jest ładne!
 8. Jeśli twoi bliscy zmuszą cię pójść do psychoterapeuty, który powie, że nagła utrata wagi jest szkodliwa dla twego zdrowia, nie zwracaj na niego uwagi. Gdy on ci powie, że twój układ trawienny przestaje normalnie funkcjonować powiedz mu, że właśnie do tego dążyłaś.
 9. Pamiętaj o tym, że gdy następuje anoreksja – jeszcze bardziej zaczynasz zwalczać zbędne kilogramy, chociaż już dawno ich się pozbyłaś. Dlatego – im dłużej nie jesz, tym bliżej jesteś ku swemu celowi.
 10. Jeśli nie masz okresu – hurra, jesteś prawdziwą anorektyczką.

Nie trudno jest się domyślić, że jeśli będziesz przestrzegać wszystkich wyżej wymienionych szkodliwych porad, to na pewno trafisz do szpitala psychiatrycznego, w którym będą cię przymusowo karmić, aby uratować twoje narządy wewnętrzne i życie.

Czym jest na prawdę anoreksja?

Dokładnie, na przykładzie szkodliwych porad,opowiedzieliśmy, w jaki sposób zachorować na anoreksję. Ale tak na prawdę to są objawy tej choroby. Nerwowa anoreksja – to psychiczne zaburzenie jedzenia, które charakteryzuje się patologicznym dążeniem do utraty wagi i całkowitą odmową od jedzenia, nawet w tym wypadku, jeśli nie ma zbędnej wagi.

Istnieją trzy fazy anoreksji:

 1. Okres dysmorficzny – w tym okresie dziewczyny po prostu czują się, że są niepełnowartościowe, ponieważ mają zbędna wagę (której zazwyczaj nie ma), wpadają w depresję i zaczynają się odchudzać.
 2. jak zachorować na anoreksję
 3. Okres anorektyczny – dziewczyna ciągle głoduje, jej masa ciała zmniejsza się regularnie 20-30% , jednak ona nadal jest niezadowolona ze swojej wagi i odchudza się jeszcze bardziej. Zaczyna w dziwny sposób odbierać własne ciało. Kobieta nie ma okresu, znika apetyt.
 4. Okres kachekstyczny – to ostatnia, nieodwracalna faza dystrofii narządów wewnętrznych. Dochodzi do niego po 1-1.5 roku takiego trybu odżywiania. Organizm i narządy przestają funkcjonować i człowiek umiera.

Nadal interesuje cię pytanie jak zachorować na anoreksję? Czy jednak chcesz uniknąć tego stanu i zostać zdrowym, a najgłówniejsze, żyjącym człowiekiem?

 
Powiązane artykuły:
Oznaki bulimii
Bulimia często doprowadza do anoreksji, która prowadzi do pełnego wyczerpania. W tym artykule opowiemy o oznakach bulimii, znając które można w porę ujawnić początkową fazę choroby i otrzymać we właściwym czasie pomoc.
Cztery podstawowe zasady jak nie przerwać diety
Dotrzymywać się diety nie jest tak prosto jak nam się wydaje. Dziennie na każdym kroku czatują na nas różne pokusy, przeciw którym wytrwać nie zawsze jest prosto. W tym artykule opowiemy o tym, jak jednak nie zerwać diety i udowodnić do końca pojmowane.
Jagody goji – skutki uboczne
Na tle rosnącej popularności jagód goji, które wiele osób przyjmują jako panaceum od wszystkich nieszczęść byłoby niezbędne opowiedzieć i o awersie - ubocznych efektach i przeciwwskazaniach do ich użycia.
Ten artykuł będzie ciekawy dla tych, kto dodaje maksimum wysiłków dla obniżenia wagi, lecz schudnąć nie wychodzi. Dowiadujecie się, co warto zmienić w żywieniu i reżimie dnia, żeby uruchomić zamienne procesy w organizmie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty