Anorgazmia – przyczyny choroby i sposoby leczenia

anorgazmia

Anorgazmia – to zjawisko, w czasie którego kobieta nie może doznawać zadowolenia ze stosunku płciowego, jednak nie może doświadczać orgazmu. Dosyć często owe zjawisko jest traktowane jako jeden z wariantów frygidności, jednak w wypadku frygidności kobieta nie odczuwa pobudzenia i nie reaguje na podrażnienie stref erogennych (czyli chodzi o strefy, które u kobiet zazwyczaj są erogennymi).

Przyczyny anorgazmii

W niektórych wypadkach żeńska anorgazmia jest objawem zaburzeń u kobiet, a w innych – problemów z jej partnerem. Dla kobiety człowiek, z którym ona uprawia seks jest dosyć istotnym czynnikiem tego, czy może ona doznawać zadowolenie, czy nie. Otóż zapoznajmy się z podstawowymi przyczynami anorgazmii u kobiet:

 • regularny przedwczesny wytrysk u partnera;
 • zaburzenia seksualne u partnera lub zanikanie uczuć do niego;
 • stosunki poza ślubne;
 • przerwany stosunek płciowy;
 • niewystarczające przygotowanie kobiety do stosunku – na przykład jeśli nie ma gry wstępnej;
 • nieodpowiednio dobrana pozycja (pozycja, w której nie dochodzi do stymulowania łechtaczki u kobiety, która jest skłonna do orgazmu łechtaczkowego);
 • niepokój, obawa przed ciążą, etc.;
 • zaburzenia hormonalne (na przykład niski poziom androgenów w organizmie);
 • choroby narządów wewnętrznych;
 • hamowanie rozwoju kobiety;
 • sytuacje stresowe;
 • zaburzenia depresyjne i neurologiczne;
 • infekcje, w tym też płciowe;
 • problemy z układem endokrynnym.

Otóż wymieniliśmy wszystkie możliwe warianty anorgazmii koitalnej od tych najprostszych do najbardziej skomplikowanych. W niektórych wypadkach będzie pomocna zwykła rozmowa z partnerem i korekcja tego, co przeszkadza doświadczyć orgazmu. W tym wypadku chodzi o fałszywą anorgazmię, a nie o prawdziwe problemy.

W innych wypadkach potrzebne jest pełnocenne leczenie, w przeciwnym wypadku kobieta z czasem utraci interes do seksu, syndrom anorgazmii przekształci się na frygidność.

Anorgazmia u mężczyzn

Anorgazmia u mężczyzn – to podobne do anorgazmii żeńskiej zjawisko, podczas którego mężczyzna nie doświadcza orgazmu, nie zważając na to, że dochodzi do wytrysku. W danym wypadku najbardziej rozpowszechniona przyczyna problemu – to poważny dyskomfort psychiczny. Mężczyzna, który ma problemy w życiu po prostu nie może doznawać zadowolenia podczas seksu, w wyniku rozpaczy.

Jeszcze jedna przyczyna może kryć się w dzieciństwie – jeśli w dzieciństwie dziecko zobaczyło, jak rodzice uprawiają seks, a oni agresywnie odreagowali, to można odzwierciedlić się w przyszłości, więc problem należy rozwiązywać u psychoterapeuty. Leczyć anorgazmię u mężczyzn jest dosyć trudno, jednak jeśli nie zwlekać z wizytą do lekarza, to bardzo szybko nastąpią pozytywne zmiany.

Leczenie anorgazmii u kobiet

Problem anorgazmii czasami można rozwiązać za pomocą prostych metod, a czasami potrzebne jest pełnocenne badanie, podczas którego anorgazmia leczenie zostanie określony poziom hormonów we krwi. Jeśli przyczyna kryje się w zaburzeniach hormonalnych to bardzo łatwo ją usunąć.

Czasami problem anorgazmii pomoże rozwiązać nie seksuolog, a psychoterapeuta, który pomoże przypomnieć kobiecie o czymś, co jej przeszkadza. Na przykład jeśli do pierwszego stosunku płciowego doszło wbrew woli dziewczyny albo był zbyt bolącym, ślad może pozostać na całe życie.

Czasami w postaci swoistego hamulca występuje zbyt purytańskie wychowanie i inne czynniki, które biorą początek w dzieciństwie.

Najgłówniejsze, aby pozbyć się anorgazmii, nie warto zwlekać z wizytą do lekarza, który pomoże rozwiązać problem.

 
Powiązane artykuły:
3 skuteczne sposoby – jak doprowadzić mężczyznę do orgazmu?
W odróżnieniu od nas, seks u męskiej połowy ludzkości praktycznie zawsze zakończa się orgazmem. Wyjątek składają tylko problemy ze zdrowiem. Jednak każda z nas chciałaby wiedzieć jak szybko udowodnić kochanka do zwycięskiego końca.
Jednoczesny orgazm – jak tego doświadczyć?
Intymne stosunki dwóch miłujących osób – to szczególna sztuka. Oni mogą jak zjednoczyć, tak i odepchnąć partnerów jeden od drugiego. Wiele osób często zastanawiają się – jak dosięgnąć jednoczesnego orgazmu?
Imitacja orgazmu – udawanie orgazmu przez kobiety i mężczyzn
Seks to nie tylko proces, który przynosi zadowolenie i sposób wyrażenia miłości i sympatii. Bardzo często on jest bardzo cienką psychologiczną grą, główny cel której to zachować samoocenę partnera, czy jej zwiększyć.
Wielokrotny orgazm – kto może go doświadczyć?
Orgazm – pikowy stan podczas seksu i wiele kobiet marzą go przedłużyć, czy otrzymać wielokrotny orgazm, żeby orgazmy szły jeden za innym. Nie wszystkim to udaje się. O tym, jak osiąga się taki orgazm, dowiadujecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty