Arcydzieła sportowej fotografii

W niniejszym artykule najlepsze zdjęcia sportowe z różnych lat.

Z dnia na dzień na świecie pojawia się miliony sportowych zdjęć, które przedstawiają momenty zwycięstw i rozczarowań sportowców. Wśród nich są niezbyt udane, udane i prawdziwe arcydzieła sztuki fotografowania, jednak tylko niektóre zasługują na to, aby się znaleźć w podręcznikach z historii. Po upływie lat właśnie takiego typu zdjęcia będą opowiadać nam o odwadze i oddaniu sportowców, które pokonują granice ludzkich możliwości.

Nasza Redakcja wybrała 19 najbardziej niesamowitych zdjęć sportu.

Walka

Walka o pas mistrza świata wagi ciężkiej między Muhammadem Ali i Sonny Listonem , 25 maja 1965 roku. W 2 minucie 12 sekundzie pierwszej rundy po "Phantom Punch" było zanotowane zwycięstwo nokautem Muhammadem Ali. Fotograf Neil Leifer.

Diego Maradona

W 51 minucie meczu Argentyna-Anglia Diego Maradona strzelił jeden ze swoich znanych goli, który nazywa się "Ręka Boga". Fotograf Daniel Motz.

Tour de France

Kolarze palący papierosy podczas wyścigu Tour de France – najbardziej sprzedawane zdjęcie w historii Tour de France. W latach 20-tych wśród kolarzy była rozpowszechniona opinia o tym, że palenie jest najlepszym sposobem na oczyszczanie płuc i zwiększenie ich możliwości oddechowych i objętości, a również zwiększenia zdolności do pracy.

Pele

Dwóch legendarnych kapitanów Pele i Bobby Moore dają sobie koszulki jako znak powagi. Mistrzostwa świata w piłce nożnej, 1970 rok.

Medaliści w biegu

Medaliści w biegu na 200 metrów Tommie Smith i John Carlos drużyny USA podnoszą kciuki do góry, symbolizując rasowe równouprawnienie na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1968 w Meksyku. Fotograf Neil Leifer.

sumo

Dwóch zawodników sumo Tasaiutaka i Toiohibiki nie chcą ustępować jeden drugiemu w czasie turnieju letniego w Tokio, Japonia.

Wei Zheng

10 sierpnia 2012 rok, Londyn. Zawodniczka w pływaniu synchronicznym wyskakuje z wody. Fotograf Wei Zheng.

Mike Tyson

Mike Tyson ze swoim dwumiesięcznym synem Miguelem po porażce w walce z Lennox Lewis. Fotograf Neil Leifer.

Hockey Challenge

World Hockey Challenge 1979 rok, finał między drużynami hokejowymi ZSRR i Kanady zakończył się z wynikiem 6:0.

ucho

Mike Tyson gryzie ucho Evandera Holyfielda w czasie pojedynku w super ciężkiej wadze, 1997 rok. Za ten wypadek Tyson był tymczasowo pozbawiony licencji bokserskiej i musiał uiścić karę w wysokości 3 milionów dolarów.

młody człowiek

Właśnie ten młody człowiek jako pierwszy wprowadził takiego typu dziwactwa na stadionie. Mike O’Brien stworzył "biegający" trend w 1974 roku i został schwytany przez policjantów, gdy Anglia pokonała Francję na stadionie Twickenham. Fotograf David Cannon.

Mistrzostw Świata

Uczestnik Mistrzostw Świata w skokach na trampolinie bierze udział w oficjalnym treningu na tle miasta Sapporo 30 stycznia. Fotograf Kazuhiro Nogi.

Roope Kakko

Roope Kakko z Finlandii na turnieju golfowym Madeira Islands Open w Portugalii, maj 2012 rok. Fotograf Dean Mouhtaropoulos.

Adam Pretti

Jelena Isinbajewa bezapelacyjnie zwyciężyła w olimpijskim konkursie skoku o tyczce na Igrzyskach Olimpijskich w roku 2008 w Pekinie. Fotograf Michaił Woskreseński.

Mike Powell

Priscach Jeptoo z Kenii na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012, po biegu maratońskim. Przybiegła 5 sekund później od swojej rywalki z Etiopii. Zdjęcie Mike Powell.

Igrzyska

Zdjęcie z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Jamajski piorun

Jamajski piorun, najszybszy człowiek na planecie, legenda sportu Usain Bolt ustanowił nowy rekord świata w biegu na 100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Fotograf Bill Frakes.

Darren Choy

Darren Choy z Singapuru niesie znicz Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w trakcie ceremonii otwarcia, Singapur, 14 sierpnia 2010. Fotograf Adam Pretty.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty