Aromaterapia – jak stosować olejki?

aromaterapia oleje

Aromaterapia – to doskonały sposób odnowić zdrowie i zatroszczyć się o piękno ciała i twarzy. Za pomocą olejków eterycznych, można zmniejszyć zmęczenie, napięcie i pozbyć się skutków stresu, ponieważ posiadają one przeciwwirusowe, antyseptyczne i psychoterapeutyczne właściwości. Najważniejsze jest poprawnie dobrać olejki.

Właściwości olejków eterycznych

Każdy z olejków, które można wykorzystać do aromaterapii ma unikalne właściwości. Jeśli jest potrzebne ci coś do gojenia ran, przeciwzapalne, rozkurczowe i przeciwbólowe - wykorzystaj olejek jałowcowy. Takie same właściwości ma wykorzystywany w aromaterapii olejek lawendowy. Oprócz tego, on:

  • poprawia pracę pęcherzyka żółciowego i wątroby;
  • normalizuje cykl miesiączkowy;
  • łagodzi podrażnienia skóry;
  • poprawia krążenie krwi.

Olejek pomarańczy stosuje się w aromaterapii do likwidacji zmęczenia i poprawy stanu emocjonalnego. On pozbawi cię lęków, nerwowości i zaburzeń snu. Oprócz tego, olejek ten pomoże wyleczyć silne boli głowy.

Dla odnowienia układu nerwowego i zdejmowania napięcia - olejek ylangowy. On również daje antyseptyczne działanie i ma zdolność regulowania pracy gruczołów łojowych.

Aby pozbyć się przeziębienia, aromaterapia wykorzystuje olejek z drzewa herbacianego. On również:

  • zwiększa sprawność umysłową;
  • stabilizuje procesy emocjonalne;
  • wzmacnia układ odpornościowy.

Masz ciężkiego kaca? Pomoże ci olejek cytrynowy, rozmarynowy i jałowcowy. Pozbyć się przeziębienia można wdychając opary olejku tymiankowego.

Bardzo często w aromaterapii stosuje się olejek jodłowy. On pomaga dosięgnąć głębokiej relaksacji przy nerwowym wyczerpaniu i obsesyjnym lęku. Jest on stosowany, gdy należy wyjść z stanu emocjonalnego otępienia.

Ogólne zasady aromaterapii

aromaterapia właściwości olejów

Dowiedziawszy się o właściwościach dowolnego olejku, nie spiesz się w wykorzywaniu go w aromaterapii. Po pierwsze należy sprawdzić, czy nie ma u ciebie alergii. Dlatego nanieś 1 kroplę olejku na zgięcie łokciowe. Jeśli nie pojawiły się zaczerwienienia czy świerzb, śmiało możesz go stosować.

Nigdy nie używaj olejku w dawkach, które przekraczają dopuszczalne normy! Zawsze rozpoczynaj od minimalnych dawek. Być może, będą one dostateczne dla ciebie, przecież wrażliwość u wszystkich jest różna.

Z ostrożnością stosuj dowolny rodzaj olejku przy astmatycznych stanach, ciąży, astmie oskrzelowej, chorobach serca.

 
Powiązane artykuły:
Olejek do kąpieli - relaksujący zabieg dla twojej skóry
Stosowanie olejów efektywnie wpływa na stan skóry, emocjonalne i fizyczne zdrowie. Zwłaszcza pożytecznie jest dodawać olej do kąpieli. Każde z nich ma swoje właściwości i jego wybór zależy od tego, jakiego efektu chcecie się domagać.
Kąpiel w płatkach róż – kwiatowy relaks
Nasze życie jest pełne stresów. Dlatego przychodząc do domu chcemy, żeby rozluźnić się i odreagować się. Zróbcie dla siebie kąpiel z płatkami róż - efekt przyjemnie zadziwi. Dokładniej o tym, jak za pomocą najromantyczniejszego kwiatu otrzymać seans relaksacji, opowie nasz artykuł.
 Masaż głowy – różnorodność techniki
Masaż głowy daje pozytywne emocje i polepsza krwiobieg, pomaga rozluźnić się i uspokoić. Również on przyniesie korzyść przy migrenie i bólach głowy. O tej pożytecznej i przyjemnej procedurze pójdzie mowa w naszym nowym artykule.
Sól morska - jakim celom służy i jak ją wykorzystywać?
Produkty, które mieści w sobie sól morska pomagają rozluźnić się napiętym mięśniom. Morska sól jest doskonałym środkiem dla zdejmowania stresu i sprzyjająco wpływa na układ nerwowy. Dokładniej o użyciu morskiej soli dowiecie się z naszego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty