Aromatyzator własnymi rękami

aromatyzator własnymi rękami

Powszechnie jest wiadomo, że przytulność w domu składa się z nieistotnych na pierwszy rzut oka drobiazgów. Niemniej ważnym aspektem przyjemnego spędzenia czasu we własnym domu jest świeży aromat. Jasna rzecz, że w dniu dzisiejszym to nie jest problemem – w dowolnym hipermarkecie można kupić aromatyzator lub odświeżacz powietrza. Ponieważ obecnie jest bardzo popularny temat ekologii, proponujemy zapoznać się z tym, jak można samodzielnie zrobić naturalny aromatyzator.

Jak zrobić aromatyzator – materiały

Do stworzenia aromatyzatoru naturalnego będziesz potrzebowała następujących materiałów i składników:

 • nieduży szklany słoiczek (spod pokarmu lub soku dziecięcego);
 • żelatyna;
 • barwnik spożywczy;
 • gliceryna;
 • ulubiony olejek eteryczny.

Jak zrobić aromatyzator żelowy – master class

 1. Otóż, nasz przyszły aromatyzator będzie stworzony na podstawie żelu. Żel gotujemy z żelatyny: dwie łyżeczki substancji należy zalać niedużą ilością wody i odstawić na 15-20 minut.
 2. aromatyzator dla domu własnymi rękami 1
 3. Gdy podstawa będzie gotowa kontynuujemy przygotowanie aromatyzatoru własnymi rękami.
 4. Do żelatyny dodajemy niedużą ilość barwnika.
 5. aromatyzator dla domu własnymi rękami 2
 6. Zagrzać 50 gr ciepłej wody i dodać do mieszanki, delikatnie wymieszać.
 7. Gdy woda już będzie ciepłą dodajemy do przyszłego aromatyzatoru 5-6 ml gliceryny. Znowu delikatnie mieszamy.
 8. aromatyzator dla domu własnymi rękami 3
 9. Przygotowany przez ciebie słoiczek należy dokładnie pomyć i wysuszyć. Wlewamy do pojemnika 20 kropelek ulubionego olejku aromatycznego. Jeśli postanowiłaś wymieszać dwa ulubione olejki to dodaj 10 kropelek każdego.
 10. aromatyzator dla domu własnymi rękami 4
 11. Następnie wlewamy do słoiczka przygotowaną mieszankę żelatynową. Jeśli chcesz możesz dodać liście lub gałązki mięty.
 12. aromatyzator dla domu własnymi rękami 5

Niebawem mieszanka żelatynowa stanie się gęsta i będziesz mogła korzystać z aromatyzatoru. Zalecamy stworzyć kilka takich aromatyzatorów z różnymi aromatami. Będziesz mogła czerpać zadowolenie z tego aromatu, który najbardziej odpowiada twojemu nastrojowi.

 
Powiązane artykuły:
Kula do topiaru własnymi rękami – robimy kulę z gazety
Stworzone swoimi rękami topiary ozdabiają domy wielu mistrzów. Lecz początkujące mistrzynie często zderzają się z problemem poszukiwania robienia zapasów do "drzew szczęścia". Proponujemy nauczyć się robić kulę dla topiaru.
Patchwork – pomysły na dekorację domu i kuchni
Patchwork – bardzo popularny rodzaj rękodzielnictwa. To łatwo wyjaśnić, przecież gotowe wyroby wychodzą bardzo jaskrawymi i niezwykłymi, a materiał dla wyrobów można znaleźć w dowolnym domu.
Oczyszczacz powietrza własnymi rękami – jak zrobić myjnię powietrza?
Stworzyć w swoim mieszkaniu takie same czyste powietrze jak i w ochronnej strefie, absolutnie nie jest skomplikowane. A dzisiejszy artykuł pomoże stworzyć swoimi rękami oczyszczacz powietrza.
Co można zrobić z pudełka?
Kartonowe pudełko – absolutnie powszedni przedmiot, który łatwo odnajdzie się prawie w każdym domu. Lecz ta powszedniość i bez oblicza ma i drugą stronę – wariantową. Co można zrobić z pudełka? O tym czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty