Artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn

Poświęcamy ten artykuł miłości i nieskończonego szacunku do niepowtarzalnej Audrey Hepburn.
artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn

23 lata temu umarła jedna z najbardziej niesamowitych i niezwykłych aktorek Hollywoodu. Wszyscy reżyserzy tego czasu chcieli nakręcić filmy z jej udziałem, a ona marzyła o cichym, rodzinnym szczęściu. Krytycy całego świata przyznawali jej nagrody i kąpali w podziwiających opiniach, a ona nigdy nie myślała o sobie jak o prawdziwej aktorce. Cały świat kłaniał się jej piękności, a ona uważała siebie najzwyczajniejszą.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 1

Taka różna, taka sprzeczna i taka prawdziwa. Audrey Hepburn weszła do historii nie tylko jako wielka aktorka, ale i jako zadziwiająco dobry i szczery człowiek, który starał się zrobić ten świat nieco lepszym miejscem.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 2

W dzieciństwie przyszła aktorka była dość zamkniętym i smutnym dzieckiem: "Najbardziej lubiłam grać w samotności. Chciałam, aby mnie ktoś rozumiał"– przypominała Audrey.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 3

Audrey Hepburn nigdy poważnie nie marzyła być aktorką. Pierwsze swoje role w teatrze ona zagrała po wojnie po prostu po to, żeby zarobić chociażby trochę pieniędzy.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 4

Sukces do Audrey Hepburn przyszedł bardzo wcześnie. Dosłownie pierwszy poważny film w Hollywood – "Rzymskie wakacje" – przyniósł jej światową sławę i pierwszego "Oskara" w 1953 roku.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 5

Nie jest tajemnicą, że Audrey była dobrym przyjacielem i stałą muzą znanego projektanta mody Huberta de Givenchy. Wspominając o niej, duży projektant mody mówił: "Jednej myśli o niej było wystarczająco, żeby u mnie w głowie zaczynały rodzić się nowe pomysły ".

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 6

Z samego wczesnego wieku Audrey zaczęła marzyć o dużej i szczęśliwej rodzinie. W zamian odwiedzania wydarzeń społecznych i modnych pokazów ona chciała prowadzić gospodarstwo domowe, gotować kolację i spotykać męża z pracy, jak prawdziwa troskliwa żona.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 7

Wspominając o pierwszym mężu aktorka pisała: "Nigdy nie chciałam rozwodu. Nienawidzę tego słowa. Ja cała zaciskam się, kiedy jego wymawiają, mówiąc o mnie. Mój ideał był wyjść za mąż raz na zawsze".

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 8

Hepburn z najmłodszych lat cierpiała na depresje i nerwice. Zwłaszcza ciężko Audrey przeniosła kilka nieudanych ciąż. Jak później wyznawała sama aktorka: "Po kolejnym poronieniu okazałam się praktycznie na granicy szaleństwa".

Największym marzeniem aktorki było stać się matką, ale tylko w trzydzieści lat ona narodziła swoje długo oczekiwane pierwsze dziecko.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 9

Audrey Hepburn bardzo lubiła zwierzęta. W różny czas u niej mieszkali Yorkshire terrier, pudel, Jack Russell terrier, kot i nawet dziki jelonek Pippin.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 10

Aktorka uważała za swoją najbardziej ulubioną i znaczącą rolę w filmie "Historia zakonnicy". Siostra Łucja, stworzona przez Audrey, słusznie jest uważana za jedną z najlepszych bohaterek w historii kina.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 11

Przy nakręcaniu filmu "Dwoje na drodze" między Audrey i jej kolegą z pracy aktorem Albertem Finney rozpalił się namiętny romans. Ich wspólny przyjaciel Irwin Shaw pisał: "Oni z Albi byli przepiękną parą. Oni przypominali mi dzieci, które wymieniają się jednym im zrozumiałymi dowcipami".

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 12

Nie zważając na problemy w osobistym życiu, stałe depresje i nieudane ciąże, Audrey Hepburn była bardzo duchowym człowiekiem, naprawdę z dobrym sercem i nieodmiennie czarownym poczuciem humoru. Aktorka mówiła: "Śmiech leczy mnóstwo chorób. Być może to najważniejsza rzecz w człowieku".

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 13

Już w dojrzałym wieku aktorka została specjalnym ambasadorem UNICEF i pomagała dzieciom cierpiącym głód i okropności wojny. W ramach swojej działalności ona zrealizowała kilka projektów humanitarnych i otrzymała nagrodę prezydenta USA.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 14

Audrey Hepburn umarła w wieku 63 lat na raka, w otoczeniu swojej rodziny i przyjaciół. Ona przeżyła ciężkie, ciekawe i niezwykłe życie. W nim było miejsce i gorzkiemu smutkowi, i minutom nieskończonej radości, i miłości.

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 15

O sobie aktorka mówiła: "Urodziłam się z niewiarogodnym pragnieniem miłości i namiętną potrzebą dawać ją. Miłość – najbardziej unikalne włożenie: im więcej jej dajesz, tym więcej rodzi się jej w tobie".

artykuł ubóstwienia Audrey Hepburn 16
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty