"Atlas piękna": najpiękniejsze kobiety z całego świata

Każda kultura ma swoją wizję kobiecej urody. Nie można nie zgodzić się z tym, że każda dziewczyna jest na swój sposób piękna.

Rumuński fotograf Mihaela Noros, począwszy od 2013 roku, wyruszyła w podróż i zaczęła fotografować kobiet każdej z kultur narodowych. Swój projekt fotograficzny nazwała dość symbolicznie – "Atlas piękna". Jego idea polega na tym, aby każdy mógł zobaczyć niesamowitą różnorodność i kolorystykę naszej planety za pomocą portretów kobiecych.

Trendy w świecie mody skłaniają ludzi do tego, aby wyglądali i zachowywali się w sposób podobny, byli swoimi kopiami, ale my wszyscy jesteśmy różni. Piękno jest w oczach tego, który na ciebie patrzy, ale każdy ma własne niepowtarzalne spojrzenie. Mihaela w wywiadach mówi, że zdjęcia tego projektu mogą być lustrem różnorodności narodów świata, mogą stać się inspiracją dla ludzi, którzy próbują być prawdziwi. Te zdjęcia emitują ciepło i spokój, charakterystyczne dla wszystkich kobiet.

1. Siostry Abby i Anioła.

Siostry Abby i Anioła

Ich ojciec jest Nigeryjczykiem, a matka pochodzi z Etiopii. Ich rodzice pracują w ONZ, a zatem dziewczęta, jeszcze będąc dziećmi, mieszkały w 6 różnych krajach. Teraz mieszkają w Nowym Jorku i po ukończeniu szkoły planują przeprowadzić się do Afryki, gdzie chcą dzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z tymi, których nie stać na naukę w szkołach i na uniwersytetach.

2. Barbara zrobi wszystko, aby marzenie jej córki Katarzyny spełniło.

barara

Piękna Katherine już w wieku 3 roku wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać tancerką. Ale w miejscowości, w której wyrosła dziewczyna, nie było możliwości poznania sztuki tańca. Dlatego jej mama postanowiła, że młodszego syna pozostawi z ojcem, a sama wraz z Katarzyną przeprowadzi się do Mediolanu. Teraz dziewczyna uczy się w studiu tańca i wierzy, że pewnego dnia stanie się zawodową tancerką.

3. A w Kathmandu w Nepale Sonia obchodzi Holi – festiwal kolorów.

sonja

To brązowooka ślicznotka Sonia, które ma oszałamiające naturalne piękno. Fotograf uwieczniła ją w czasie obchodów hinduskiego festiwalu Holi Color.

4. Współczesna amazonka.

amazonka

A ta dziewczyna mieszka na brzegu Amazonki. Ona pozuje w tradycyjnej sukni ślubnej. Zwróć tylko uwagę na to, jak naturalnie i modnie wygląda.

5. Nawet tubylcy w dolinie Omo w Etiopii czasami cierpią przez upały.

omo

W czasie piekielnego upału często można zobaczyć dziewczyny, które nie noszą nic, oprócz kolorowych ozdób na szyi. Przed tobą młoda kobieta z plemienia Daasanah.

6. Stambuł, Turcja, kraj, z którego pochodzą piękne poetki i pisarki.

Stambuł

Spójrz tylko na Ed. Jej twarz i postawę kobiety wojowniczki. A cały swój wolny czas poświęca twórczości. Wszystkie swoje myśli, najskrytsze pragnienia przekształca w piękną poezję, która odzwierciedla wewnętrzną siłę i duchową harmonię tej uroczej dziewczyny.

7. Jeśli będziesz w Nampan w Myanmar spójrz na unikalny wygląd jej sprzedawców.

Nampan

Lokalni mieszkańcy nie mają takich luksusów jak prywatne auto lub konto bankowe. Ale pomimo braku środków finansowych są bogaci w szczodrość i hojność. A jeszcze prowadzą biedny, ale bardzo piękny styl życia.

8. W Kapsztadzie mieszka zielonooka Jade.

Jade

Ona wie, że prędzej czy później zrealizuje swoje marzenie. Dziewczyna kupiła na kredyt profesjonalny aparat i wierzy, że wkrótce jej się uda podróżować po całym świecie i uchwycić na aparat wspaniałe chwile. Patrząc jej w oczy, rozumiesz, że jest zdecydowana nie odstępować od swoich planów.

9. Kobiety w Puszkar w Indiach cechuje determinacja i duża siła wewnętrzna...

Puszkar

Kiedy Mihaela Norek przyjechała do Indii, była mile zaskoczona, że kobiety tutaj bez wahania biorą czynny udział w ruchu społecznym. To po raz kolejny udowadnia, że w dzisiejszym świecie kobiecość i piękno idą w parze z odwagą i wiarą we własne siły.

10. Nastia, która mieszka w mieście Korolow w Rosji, pewnego dnia dołączy do listy znanych fotografów swojego kraju.

Nastia

Dziś uczy się sztuki fotografii i podróżuje po świecie, fotografuje piękne krajobrazy. Mało tego, dziewczynie udaje się zarabiać na życie, robiąc zdjęcia do dowodów osobistych lub paszportów w studio.

11. Piękno i siła Biszkeku w jednej osobie.

Biszkek

To zdjęcie zostało zrobione, zanim dziewczyna zawirowała w tradycyjnym tańcu kirgiskim. Masz rację, jeśli uważasz, że ta piękna dziewczyna wygląda na silną i odważną. Wynika to z faktu, że w Kirgizji z prawami kobiet sprawy wyglądają źle.

12. W Phenianie w Korei Północnej ta kobieta jest symbolem siły i wytrzymałości.

Phenian

Co więcej, ucieleśnia ona równość, o którą tak bardzo walczy większość kobiet na świecie.

13. Wygląd zewnętrzny dziewczyn z Ułan Bator w Mongolii po raz kolejny udowadnia, że w świecie do tej pory kobiety ulegaja presji. Ich kultura decyduje za nich, jak powinny wyglądać.

Ułan Bator

Ta urocza dziewczyna jest ubrana w tradycyjną mongolską sukienkę, zwaną daly (kaftan), którą należy nosić w dni powszednie i święta. Może chciałaby założyć coś, co podkreśli jej osobowość, ale hołd dla kultury w tym kraju jest na pierwszym miejscu.

źródło:Lifebuzz
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty