Awaryjne cesarskie cięcie – przyczyny i konsekwencje

awaryjne cesarskie cięcie

Awaryjne cesarskie cięcie różni się od planowego przede wszystkim tym, że przeprowadza się ono już na etapie porodu. Mówiąc innymi słowami – lekarze nie przygotowują się do takiej operacji wcześniej, a konieczność powstaje już bezpośrednio w trakcie skomplikowanych porodów.

W jakich wypadkach robią awaryjne cesarskie cięcie?

Dla podjęcia decyzji o przeprowadzeniu awaryjnego cesarskiego cięcia jest potrzebna obecność świadczeń. Przy czym mogą one być z powodu matki,jak i płodu. Głównymi przyczynami, przy których dziecko rodzi się przez awaryjne cesarskie cięcie, są:

  • ostry niedobór tlenu (hipoksja płodu);
  • kiedy główka dziecka, na przekór oczekiwaniom, nie przechodzi przez miednicę matki;
  • spadek serdecznych tonów dziecka;
  • zatrzymanie,czy silne obniżenie porodowej działalności;
  • podwyższone ciśnienia tętniczego krwi u kobiety;
  • przedwczesne odklejenie łożyska i rozwój krwawienia;
  • gorączka lub zakażenie w organizmie matki po pęknięciu błon.

Jakie są konsekwencje awaryjnego cięcia cesarskiego?

Mimo tego, że operacja podobnego rodzaju nie jest zaplanowana, położni podczas każdych porodów są gotowi do rozpoczęcia cesarskiegoawaryjne cesarskie cięcie przyczyny cięcia. Właśnie dlatego awaryjna operacja ma te same etapy co i planowa, z wyjątkiem być może tego, że nie przeprowadza się przygotowania kobiety. Toż jakiekolwiek skutki są zminimalizowane. Dziecko po awaryjnym cesarskim cięciu czuje się tak samo, jak i przy planowym.

Więc ze względu na wszystko powyżej powiedziane, nie można porównywać między sobą planowanego i awaryjnego cesarskiego cięcia i powiedzieć, które jest lepsze: jedno czy drugie. W istocie to jest ta sama operacja, która przeprowadza się na wiele sposobów. Jedynie, że planowa przenosi się o wiele lżej na samą ciężarną i ułatwia pracę lekarzom, ponieważ oni już wiedzą do czego przygotować się i czego oczekiwać.

 
Powiązane artykuły:
Czy można rodzić samej po cesarskim cięciu?
Wcześniej jeśli u kobiety przeprowadzane były pierwsze porody jako cięcie cesarskie, nawet nie było mowy o naturalnych porodach przy kolejnych ciążach. Dziś to jest realne, i jeśli kobieta życzy sobie rodzić siłami natury to może to zrobić.
 Jakie znieczulenie jest lepsze do cesarskiego cięcia?
Istnieje kilka rodzajów anestezji, które są dozwolone przy przeprowadzeniu operacji cesarskiego cięcia. W tym artykule rozpatrzymy każdy z nich i wyznaczymy, który rodzaj znieczulenia i w jakich wypadkach wykorzystują i co jest lepsze dla matki i dziecka.
Kiedy wypisują ze szpitala po cesarskim cięciu?
Wszyscy rozumieją, że porody przyrodniczym sposobem wymagają mniej czasu na wznowienie organizmu, aniżeli przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Toż wiele kobiet niepokoi pytanie- po ilu dniach mamę z bobasem mogą puścić do domu?
Karmienie piersią po cesarskim cięciu – wszystko, o czym powinna wiedzieć młoda mama
Wiele kobiet, na których czekają porody drogą cesarskiego cięcia bardzo przeżywają proces piersiowego karmienia. Co należy robić świeżo upieczonej mamusi i czego robić nie wolno? Dalej rozpatrzymy główne właściwości tego procesu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty