Bardzo sucha skóra rąk - co robić, jak dbać?

bardzo sucha skóra rąk

Bardzo sucha pękająca skóra rąk, nie tylko wygląda nieestetycznie i jest nieprzyjemna podczas dotykania, ale również sprawia swojej właścicielce masę nieprzyjemnych odczuć. Więc jeśli masz do czynienia z tym problemem, należy niezwłocznie go rozwiązywać.

Przyczyny bardzo suchej skóry rąk

Wymienimy najbardziej rozpowszechnione czynniki, które powodują suchość skóry rąk:

 • Niewystarczająca pielęgnacja rąk;
 • Wpływ chemicznych środków czyszczących;
 • Wpływ twardej wody;
 • Niski poziom wilgotności w pomieszczeniu;
 • Wpływ czynników naturalnych (promienie słoneczne, wiatr, mróz);
 • Niewystarczająca ilość wody w organizmie;
 • Niewystarczająca ilość witamin w organizmie.

Co robić, jeśli skóra rąk jest bardzo sucha?

Przede wszystkim, należy zrozumieć przyczyny suchości i postarać się usunąć czynnik podrażniający. Następnie zafundować rękom maksymalną pielęgnację. Sprzątając w mieszkaniu lub wykonując inną pracę w domu, wykorzystując przy tym czyszczące środki chemiczne, należy zakładać rękawice. Po myciu rąk trzeba je dobrze powycierać, a przed wyjściem z domu, gdy na dworze jest zimno, założyć rękawiczki.

Bardzo ważnym elementem, jest dobór odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego do suchej skóry rąk, który będzie nawilżać skórę rąk i ją chronić. Można również pójść do salonu piękności, w którym zaproponują mnóstwo różnorodnych zabiegów, które przywrócą normalny stan twoim rączkom:

Można używać specjalnych maseczek do odżywania suchej skóry rąk, które można zrobić w domu. W tym artykule podamy przypis na jedną z nich:

Maseczka do rąk

Składniki:

 • Sok cytryny - 2 łyżki stołowe;
 • Żółtko - 1;
 • Miód -1 łyżka stołowa;
 • Olej lniany -1 łyżka stołowa.

Przygotowanie i używanie

Należy wymieszać wszystkie składniki i nieco podgrzać na wodnej kąpieli, nanieść na ręce i ubrać rękawiczki bawełniane. Nie zmywać maseczki przez minimum godzinę, a najlepiej pozostawić ją na noc.

 
Powiązane artykuły:
Parafinoterapia w warunkach domowych - jak zrobić aksamitną skórę nie wychodząc z domu
Ta kosmetyczna procedura jest dobra w zimie, kiedy skóra pierzchnie i łuszczy się. Ona robi skórę gładką i bardzo miękką w dotyku. Parafina stymuluje krwiobieg i zmniejsza suchość skóry. A jak zrobić parafinoterapię w domowych warunkach?
Przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne - dlaczego schodzi skóra z palców rąk?
Ponieważ ręce poddają się zewnętrznemu działaniu i stale kontaktują z substancjami chemicznymi, przy nieobecności należnej pielięgnacji skóra z palców rąk zaczyna schodzić. Deficyt witamin i niezrównoważone żywienie zwiększają możliwość pojawienia się suchości skóry.
Kąpiel dla rąk – przedłuż młodość swoim rękom
Kąpieli dla rąk przygotować łatwo, ale efekt tego prostego domowego zabiegu nie jest ani troch gorszy, od skomplikowanych manipulacji kosmetologa w salonie. Przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych przepisów, które podarują rękom młodość i piękno.
Olejek na wzmocnienie paznokci – kąpiel pielęgnująca
Prosty sposób odnowić paznokcie - wcierać do paznokciowej tafli olejki eteryczne. Z nimi również można robić krem i kąpiel. Czytajcie artykuł i dowiadujcie się, którą metodą można umocnić paznokcie i które oleje warto wykorzystać dla tego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty