Basen w czasie ciąży – korzyści i negatywne następstwa odwiedzania basenu

basen w czasie ciąży

Dziś przyszłe mamy starają się prowadzić aktywny tryb życia. Codzienne doznają pozytywnych emocji i radosnych zdarzeń. W tym okresie kobiety szczególnie zastanawiają się o niezbędności zdrowego stylu życia. One poświęcają szczególną uwagę poprawnemu odżywianiu się, a również pielęgnacji ciała i przygotowaniu do porodu. Istnieją różnorodne sekcje sportowe dla przyszłych mam. Szczególne popularne są zajęcia w basenie, na przykład aquaaerobik. Jednak przed tym należy zdobyć odpowiednią informację o tych treningach. Ponieważ czasami sport może mieć niektóre ograniczenia.

Korzyści i negatywne następstwa odwiedzania basenu dla kobiet w czasie ciąży

Pływanie pozytywnie wpływa na organizm. Można wymienić korzystne właściwości środowiska wodnego dla przyszłych mam:

  • profilaktyka żylaków;
  • wzmacnia mięśnie, zwiększa wytrwałość;
  • usuwa bóle pleców;
  • trenuje układ oddechowy.

Pływanie będzie słusznym wyborem dla kobiet w ciąży jeszcze i z tego powodu, że jest małe ryzyko urazów, ponieważ nie ma obciążenia na mięśni i stawy.

Jednak, gdy chcesz zrozumieć czy można odwiedzać basen w czasie ciąży należy uwzględnić przeciwwskazania. Najlepiej poradzić się z ginekologiem. Lekarz może zabronić odwiedzania basenu, gdy kobieta ma choroby narządów wewnętrznych, nadmierną czynność skurczową macicy, gestozę.

Również przeciwwskazany jest basen w czasie chorób infekcyjnych, uczulenia na chlor. Jeśli kobieta ma łożysko przodujące, ryzyko poronienia, to również należy odmówić się od treningów.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań to odpowiedź będzie pozytywna. Jednak należy pamiętać o ostrożności:

  1. Obuwie powinno być nieśliskie.
  2. W basenie powinno być odpowiednie filtrowanie wody.
  3. Należy pamiętać o tym, że istnieje ryzyko tego, że można się pośliznąć i upaść, ponieważ brzuszek zmienia bilans ciała.
  4. Basenu w żadnym wypadku nie można odwiedzać po tym, gdyczy można basen w czasie ciąży wypada czop śluzowy.
  5. Staraj się, aby woda nie trafiała do jamy ustnej.
  6. Nie można pływać na plecach, stylem motylkowym, najlepiej wybrać kraul.

W czasie pierwszego trymestru długość treningu – 20 minut. Następnie można wydłużyć – 35- 45 minut, 3-4 razy tygodniowo.

Czasami kobiety interesuje pytanie, czy można kobietom w ciąży odwiedzać basen, gdy źle się czują? Warto podkreślić, że jeśli nawet nie masz żadnych patologii, jednak źle się czujesz, trzeba odmówić się od treningów.

 
Powiązane artykuły:
Pływanie dla ciężarnych - korzyści pływania
Pływanie dobrze wpływa na organizm dowolnego człowieka. Lecz nawet takie pożyteczne zajmowanie ma przeciwwskazania, kiedy chodzi o ciężarne kobiety. Przyszłym mamom pływać można nie wszędzie i nie zawsze. Dlaczego? Czytajcie o tym nasz materiał.
Edukacja w łonie matki - rozwój pociętego dziecka
Edukacja dziecka zaczyna się już w łonie matki. Od tego jak rodzice rozmawiają z dzieckiem w brzuchu, darują delikatne dotyki i na ile jest spokojna kobieta, zależy ścisły związek, zaufanie do mamy i papy, a także charakter dziecka.
Ślad białka w moczu w ciąży
Ślady białka w moczu spotykają się często w okresie ciąży, przecież system wydzielania, jak i dowolna inna, wypróbowuje podniosłe obciążenie w okresie ciąży. Zorientujemy się, czy warto kobiecie trwożyć się z tego powodu.
Badania krwi w ciąży
Badania krwi w ciąży ma ważne diagnostyczne znaczenie. Rozpatrzymy dokładniej, które właśnie badania należy przejść przyszłej mamie w ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty