Bezpieczne owoce dla dzieci – od kiedy dziecku można podawać mandarynki?

od kiedy dziecku można podawać mandarynki

Pachnące, kolorowe, słodkie, przez wszystkich lubiane mandarynki – to najbardziej tradycyjny deser. U wielu matek pojawia się pytanie – od kiedy dziecku można podawać mandarynki i w jakiej ilości?

Pożyteczne właściwości mandarynek

W składzie mandarynki są obecne prawie wszystkie grupy witamin, minerały użyteczne oraz olejki eteryczne. One poprawiają trawienie, przemianę materii, obniżają poziom glukozy we krwi. Sok z mandarynek ma właściwości przeciwbakteryjne. Jest on niezwykle korzystny dla dzieci w leczeniu wielu infekcji wirusowych i chorób układu oddechowego, dobrze regeneruje siły po chorobie. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy można mandarynki dawać dzieciom, brzmi jednoznacznie – można i trzeba!

Alergia na owoce cytrusowe – jak rozpoznać?

Układ pokarmowy dzieci różni się od układu dorosłego. Do sześciomiesięcznego wieku dzieci powinny być karmione wyłącznie mlekiem matki. I dopiero na siódmym miesiącu życia można stopniowo, w małych dawkach próbować podawać pokarmy uzupełniające. W literaturze medycznej dokładnie nie jest określony wiek, kiedy można podawać dziecku owoce cytrusowe. To zależy od stanu zdrowia dziecka. Jeśli dziecko nie ma skłonności do reakcji alergicznych, to od roku można spróbować dać kiedy można dawać mandarynki dzieckunajpierw przez kilka kropli soku dziennie, później po jednej cząstce w dzień. Przy tym mamom należy uważnie obserwować stan skóry dziecka. Przy najmniejszej objawach zaczerwienienia i wysypki spożywanie owoców cytrusowych należy natychmiast przerwać.

Więc w jakim wieku można podawać dzieciom cytrusy w całości? To zależy od indywidualnych właściwości organizmu dziecka. Należy pamiętać, że nawet jeśli twój maluch jest zdrowy i nie cierpi na objawy alergii, nadmierne spożycie owoców cytrusowych może prowadzić do chorób układu pokarmowego.

Jeśli jednak dziecko jest uczulone na owoce cytrusowe, nie przejmuj się. Istnieje ogromna ilość owoców i jagód, które będą zaopatrywać organizm malucha w pożyteczne witaminy.

 
Powiązane artykuły:
Owoce sezonowe dla dzieci – od kiedy można podawać dziecku melon?
Lato, słońce, melony! Jak chce się dać smakołyki dziecku, lecz mamy zawsze mają wątpliwości, czy można dawać melon dziecku i od jakiego wieku w ogóle warto częstować nią malucha? Zorientujemy się w tym pytaniu w naszym artykule.
Owocowe pyszności dla maluchów – od kiedy można podawać dziecku winogrona?
Winogrono jest bardzo smaczne i pożyteczne. I dlatego wiele dorosłych, kto lubi winogrono, zastanawiają się nad tamtym, kiedy można zaproponować go dzieciom. W artykule zorientujemy się, czy można dzieciom winogrono.
Jak zmusić dziecko do jedzenia – czy są sposoby na niejadka?
Wszystkie dzieci dzielą się na dwa typy: te, które z zadowoleniem odkrywają usta naprzeciwko łyżki i te, które wytrwale odwracają od niej swoje noski. I u rodziców drugiej grupy dzieci powstaje kwestia prawidłowa: "jak zmusić dziecko jeść"? O tym porozmawiamy w artykule.
Pieczywo w diecie malucha – czyli od kiedy dziecku można podawać chleb?
Chleb - wszystkiemu głowa! Lecz pytanie, jak, kiedy i w którym wieku dawać jego dziecku niepokoi wszystkie mamy. W naszym artykule opowiemy, czy jest pożyteczny chleb, a także kiedy można wprowadzać jego do pokarmu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty