Biała glinka na pryszcze – poznaj korzystne przepisy

biała glinka na pryszcze

Zwalczanie trądzika może być procesem bardzo długotrwałym i męczącym – dziewczyny próbują różnorodnych metod, które od czasu do czasu pomagają, ale w wyniku owych poszukiwać przekonują się, że glinka jest najbardziej skutecznym sposobem.

Glinka na pryszcze jest szeroko używana przez kosmetologów, którzy stosują ją jako samodzielny składnik, albo dodają do różnych maseczek.

Czy pomaga glinka na pryszcze?

Dzięki temu, że glinka ma właściwości, które absorbują, skutecznie zwalcza trądzik i zapobiega ponownemu jego pojawianiu się.

Również posiada właściwości przeciwzapalne, które usuwają zaczerwienienia i skracają "życie" pryszcza.

Jaka glinka zwalcza trądzik?

Na pryszcze najbardziej skuteczna jest biała i błękitna glinka. Błękitna glinka jest bardziej twardsza, więc odpowiada tłustej i mieszanej cerze, a biała – do suchej i wrażliwej cery.

W odróżnieniu od błękitnej, biała glinka nie tylko zwalcza trądzik, ale również sprzyja szybkiemu gojeniu się ran.

Stosowanie białej glinki na pryszcze

Białą glinkę można stosować na kilka sposobów:

  1. Aby pozbyć się trądzika białą glinkę należy stosować na rozparzoną twarz, w suchym pomieszczeniu, aby ona stwardniała. W taki sposób zwiększa się jej zdolność do wyciągania brudu z porów.
  2. Po to, aby za pomocą białej glinki usunąć ślady po trądziku, należy ją nanosić na rozparzoną twarz, w wilgotnym pomieszczeniu – łaźnia, podczas brania gorącej kąpieli. Maseczka z miękkiej glinki przyśpiesza procesy przemiany, które zachodzą w skórze, ona staje się bardziej miękka.

Czas oddziaływania maseczki nie powinien przekraczać 15 minut.

Przepis z białą glinką na pryszcze

Aby pozbyć się trądzika białą glinkę można używać jako samodzielny składnik, do którego jest dodawana woda. Jeśli wysypka pojawia się rzadko to należy ją stosować jako środek profilaktyczny. Maseczka jest nanoszona 2 razy tygodniowo na noc, aby po oczyszczeniu cery nie trzeba było nanosić make-upu.

Również na pryszcze skutecznie działa maseczka z białej glinki z dodawaniem 4 kropelek olejku eterycznego cytryny lub innego owocu cytrusowego. Cytrusowe zawierają dużą ilość witaminy C, z tego więc powodu cera jest odporna na różne bakterie.

Jeśli na cerze jest mnóstwo podrażnień to do glinki najlepiej dodawać napar rumianku – pomoże pozbyć się zaczerwienień.

Do tłustej cery najlepiej używać maseczki z białej glinki z dodawaniem wódki – 1 stołowa łyżka białej glinki+1 łyżeczka wódki +woda. Nie zaleca się używać czystego spirytusu, ponieważ nadmiernie wysuszy cerę, w wyniku czego pojawią się nowe pryszcze, ponieważ aktywnie zaczną funkcjonować gruczoły łojowe.

Biała glinka na ślady po pryszczach

Za pomocą białej glinki można usuwać plamy po pryszczach – w tym celu należy używać maseczek ze składnikami, które przyśpieszają proces regeneracji skóry i jednocześnie odżywiają ją.

Wszyscy wiedzą, że sok pomarańczowy zawiera żelazo, wapń, antyoksydanty, które są bardzo korzystne dla cery. Więc do maseczki regenerującej z białej glinki radzimy dodawać zamiast wody świeżo przygotowany sok pomarańczowy.

Dobrze regeneruje cerę połączenie białej glinki i miodu – owy naturalny antyseptyk nie tylko nawilża cerę, ale również zapobiega rozwojowi bakterii.

biała glinka przeczyw pryszczy

Olej rozmarynowy również posiada właściwości regenerujące – dodaj do 1 łyżki stołowej glinki kilka kropelek oleju rozmarynowego i trochę wody.

Aby wybielić pozostałe plamy po trądziku wymieszaj jedno białko z 1 łyżeczką soku cytrynowego i dodaj tyle białej glinki, aby otrzymać zwartą maseczkę. Owy przepis jest korzystny do dowolnego typu cery, ponieważ zawiera białka, witaminy, minerały.

Na ciemne plamy, które pozostają po trądziku zalecamy stosować białą glinkę z dodawaniem badiagi – wymieszaj 1 łyż. st. białej glinki z 1 łyż. badiagi, dodaj wody, nanieś maseczkę na 10-15 minut. Ową maseczkę warto nanosić nie częściej aniżeli 2 razy tygodniowo.

 
Powiązane artykuły:
Mydło dziegciowe na pryszcze, jako skuteczny środek na trądzik
Dziegciowe mydło – niedrogi sprawdzony środek, co ma doskonałe działanie. O tym jak wykorzystać dziegciowe mydło na pryszcze, czytajcie w naszym nowym materiale i bierzcie na notatkę.
Skuteczne maseczki z błękitnej glinki na trądzik
Czym tylko nie leczyły te pryszcze, a one pojawiają się znów i znów, a jeszcze i zostawiają po sobie brzydkie wspomnienia pod postacią ciemnych plamek na skórze. Efektywnie pozbyć się od tego pomoże błękitna glina, co usuwa nie tylko pryszcze, ale i ślady od nich.
Oczyszczanie twarzy domowym sposobem – przygotuj samodzielnie maseczki i mleczko
Jeśli chcecie, żeby wasza skóra lśniła zdrowiem należy czasami robić czystkę twarzy. Robić taką procedurę można i w domu - za pomocą wywarów traw, kompresów i naszych rad. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty