Białe cienie – prosty delikatny makijaż

białe cienie

Białe cienie – najbardziej wielofunkcyjne w damskiej kosmetyczce. One pozwalają uzupełniać dowolny makijaż, wnosząc świeżość, jeśli są matowe, albo dodawać lekką poświatę i występować jako akcent, jeśli mają perłową podstawę.

Sekrety makijażu z białymi cieniami

Białe cienie dla wielu osób wyglądają nieatrakcyjnie i nieciekawo, przecież biały kolor rzadko staje się takim, który akcentuje się w makijażu oczu. Ale w rzeczywistości one mają nieograniczony potencjał – bądź matowe, czy perłowe.

Sekret №1

Białe cienie dla powiek mogą wykorzystywać się nie tylko dla oczu. Jeśli pod ręką nie okazało się shimmera, a trzeba zrobić wieczorowy makijaż, czy dzienny z lekką poświatą, to one zdolne zamienić środek dla stworzenia blasku. W tym wypadku perłowe białe cienie nanoszą pod brew, na haczyk górnej wargi, na górną kość policzkową i cienkim krótkim paskiem na nasadę nosa.

Sekret №2

Białe matowe cienie można wykorzystać jak korektor rozjaśniający. Ich nanoszą na górną kość policzkową, podbródek i na górną część brwi. Przy użyciu białych matowych cieni w takim formacie można otrzymać świeży makijaż.

Sekret №3

Za pomocą białych matowych, czy perłowych cieni można korygować blisko posadzone oczy. Dlatego cienie nanoszą na wewnętrzny zakątek oka, wycieniowując ich w górę do brwi i w bok do nasady nosa.

Sekret №4

Białe matowe, czy perłowe cienie można wykorzystać jak eyeliner. Ale w tym wypadku należy przekonać się, że cienie nie są zanieczyszczone, a pędzel, którym będą nanosiły się cienie jest obrobiony antyseptycznym środkiem.

Jak namalować oczy białymi cieniami?

Żeby zrobić klasyczny makijaż z białymi cieniami, trzeba:

  • pędzle – dla wycieniowania i nałożenia cieni;
  • czarny eyeliner;
  • podstawa pod cienie;
  • tusz do rzęs.

To prosty makijaż przy wykorzystaniu białych cieni:

  1. Należy nanieść podstawę na powierzchnię ruchliwej powieki i cienia.
  2. Potem cieniować je.
  3. Po tym należy namalować czarną graficzną strzałkę za pomocą eyelinera.
  4. Za pomocą tuszu namalować rzęsy.
 
Powiązane artykuły:
Pieczone cienie – piękny długotrwały makijaż oczu
Pieczone cienie – to idealna jedność barwnika i masy perłowej. Technologia stworzenia przepuszcza wysoką temperaturę, dzięki której tworzy się równa i delikatna tekstura. Je wykorzystują, korzystając jedną z dwóch metod.
Puder w kulkach, albo czar meteorytów – uniwersalny make-up
Jeśli chcecie otrzymać efekt photoshopa i zakosztować prawdziwe kosmetyczne zadowolenie – otwórzcie czarowny puder w kulkach. Różnobarwne kulki i delikatny fiołkowy aromat – co jeszcze trzeba dziewczynie, żeby poczuć się szczęśliwą.
Cienie do brwi – jak idealnie podkreślić swoje brwi?
Przyroda wielu z nas pominęła przy podziale gęstymi brwiami, lecz skorygować to jest całkiem nieskomplikowane. Dziś przedstawiamy alternatywny wariant – cienie dla brwi. Porozmawiajmy o tym, jak korzystać z tego środka.
Paleta cieni – kolory jakie pasują do koloru twoich oczu
Dobrze dobrane cienie zdolne skorygować formę oczy i nadać poglądowi głębi i wyrazistości. Palety cieni dla makijażu oczu, o których opowiemy w artykule, istnieją w różnych wariacjach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty