Białe zasłony do wnętrza – wytworna elegancja i niepowtarzalny styl twojego domu

białe zasłony do wnętrza

Trochę zmienić wnętrze, wnieść do niego odrobinę świeżości i lekkości można za pomocą białych zasłon. Przy tym nie musimy się obawiać, że pokój będzie przypominać salę szpitalną. Po prostu w ten sposób dasz możliwość światłu swobodnego przenikania we wszystkie zakątki domu, zrobisz go jaśniejszym i bardziej jaskrawym.

Wybór tkaniny i rodzaju białych zasłon

Jeśli podobają ci się długie, spadające białe zasłony do wnętrza, optymalnym wyborem będą takie materiały jak len naturalny, gruba bawełna, satyna gładka. Staraj się unikać tanich tkanin syntetycznych, ponieważ takie zasłony będą wyglądać tandetnie. Przy tym należy również unikać zbędnych ozdób w postaci lambrekinów, draperii i tak dalej. Niech wszystko wygląda prosto, świeżo i lekko.

białe zasłony 1 białe zasłony 2 białe zasłony 3

Jeszcze bardziej uroczo będą wyglądać niciane zasłony koloru białego. One idealnie się nadają do pomieszczeń z niskim sufitem, ponieważ wizualnie podnoszą go. Za pomocą takich zasłon można nie tylko udekorować okno, ale i podzielić pokój na poszczególne strefy. One zupełnie nie zajmują przestrzeni, wręcz przeciwnie – dają uczucie lekkości i finezji.

białe zasłony 4 białe zasłony 5 białe zasłony 6

Rzymska biała zasłona lub roleta będzie dobrym rozwiązaniem do kuchni lub pokoju dziecięcego. Neutralny kolor i optymalna długość do parapetu okna w tych wnętrzach stworzą odpowiednią atmosferę. Oczywiście w takim przypadku należy zadbać o kolorowe dodatki, aby uniknąć monotonii.

białe zasłony 7 białe zasłony 8 białe zasłony 9

Pielęgnacja białych zasłon

Nie spiesz się, aby zrezygnować z białych zasłon tylko z tego powodu, że ich pielęgnacja wydaje ci się trudna. Wręcz przeciwnie, z białymi tkaninami jest znacznie łatwiej niż z kolorowymi. Można do nich stosować różne wybielacze. Oczywiście pod warunkiem, że zasłony są uszyte z tkanin wysokiej jakości.

A do tego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zanieczyszczenia zasłon, tym bardziej jeśli wiszą one w kuchni lub jadalni, można stosować specjalne środki odtrącające brud. W tym przypadku trzeba będzie tylko okresowo je prać.

 
Powiązane artykuły:
Tapety czarno-białe – świetny sposób na niewiarygodną metamorfozę wnętrza
Taki wariant tapet przekształci wnętrze i wniesie do niego szczególny rodzynek i elegancję. O właściwościach czarno-białych tapet we współczesnym wnętrzu czytamy dalej.
Brązowy kolor we wnętrzu - różnorodne odcienie
Brązowy kolor koniecznie przypadnie do duszy amatorom klasyki z wyszukanym smakiem. Do tego jego odcienie - dobre pole dla designu eksperymentów. Wszystko o stosowaniu brązowego koloru we wnętrzu czytamy w artykule.
Zielony kolor we wnętrzu – spokój w twoim mieszkaniu
Zielony kolor - pomoże odświeżyć jakie bądź wnętrze, nadać jemu soczystej jaskrawości, a w skutek tego niepowtarzalności i oryginalności. Jeśli postanowiliście dodać do swojego designu trochę zielonego, to proponujemy waszej uwadze kilka reguł przy użyciu tego koloru i jego odcieni.
Żółty kolor we wnętrzu – jaskrawe i słoneczne pokoje
Żółty - najbardziej przyjemny kolor na Planecie. On ogrzeje swoim ciepłem każdy pokój. Słoneczne odcienie można wykorzystać w dowolnym stylu i wnętrzu, lecz miarę też należy znać. Jak stworzyć przytulną atmosferę, opowie ten artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty