Biały uśmiech: 5 domowych sposobów na wybielanie zębów

Któż z nas nie marzy o białym uśmiechu? Chyba każdy. Jednak profesjonalne wybielanie zębów bardzo dużo kosztuje i potrzebuje ciągłego powtórzenia zabiegu, gdyż szkliwo z czasem znowu robi się ciemne.

Jeśli nie stać cię na zabieg u dentysty, z pomocą przyjdzie to, co każdy z nas ma pod ręką w domu. W niniejszym zestawieniu 5 sprawdzonych domowych sposobów na wybielanie zębów.

1. Soda + woda utleniona

soda

Nie od dziś wiadomo, że soda posiada wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych. Kosztuje mało, ale niesie wiele korzyści. Gospodyni domowe wykorzystują sodę do czyszczenia garnków, dodają do maseczek do twarzy, a także wybielają sodą zęby.

Istnieje kilka przepisów na wybielanie zębów z sodą w roli głównej.

Można na przykład wsypać odrobinę sody bezpośrednio na szczoteczkę z pastą do zębów przed myciem zębów. Umyj tą mieszanką zęby tak jak zazwyczaj. Później musisz dokładnie wypłukać jamę ustną i zobaczysz różnicę. Taka mikstura potrafi nieco wybielić zęby, ale nie daje trwałych efektów.

Następny przepis oprócz sody przewiduje dodanie wody utlenionej. Do przygotowania mikstury będziesz potrzebować 1 łyżki wody utlenionej i 2 łyżek sody, które należy dokładnie wymieszać. Umyj tą mieszanką zęby tak jak zazwyczaj. Później należy wypłukać jamę ustną. Jednak w tym miejscu warto wspomnieć o tym, że taka mieszanka w przypadku częstego stosowania może uszkodzić szkliwo, więc nie zaleca się jej stosowanie częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

2. Kurkuma + sok z cytryny + pasta do zębów

cytryna

Każdy z nas doskonale wie, że kurkuma posiada wiele różnych cudownych właściwości. Indyjskie kobiety dodają kurkumę do różnych maseczek do włosów, ciała i twarzy. Kurkuma także ma właściwości wybielające, przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne.

Aby stworzyć naturalną mieszankę do wybielanie zębów, należy zmieszać jedną łyżeczkę kurkumy z 1\2 łyżeczką soku z cytryny i pastą do zębów. Nakładamy mieszankę na czyste zęby i czekamy z otwartymi ustami 5-10 minut, podczas których będzie nadmiernie ci się wydzielać ślina, więc zawczasu się zaopatrz w chusteczki higieniczne.

Po upływie wyznaczonego czasu należy dokładnie wypłukać jamę ustną i wyszczotkuj zęby, aby usunąć resztki mieszanki. Różnicę zauważysz już po kilku zabiegach. Taka mieszanka doskonale wybiela zęby, nawet nie zważając na żółty kolor kurkumy.

3. Truskawki + soda + sól morska

truskawka

Dość nietypowy, ale skuteczny domowy sposób na wybielanie zębów. Do przygotowania mieszanki musisz zmiażdżyć 2-3 truskawki, dodać 1\2 łyżeczki sody oraz 1\2 łyżeczki drobno mielonej soli morskiej, w przeciwnym razie możesz uszkodzić szkliwo. Nakładamy mieszankę na czyste zęby i czekamy 3-5 minut. Następnie dokładnie umyj zęby pastą z fluorem, by kwas nie uszkodził szkliwa.

4. Skórka od banana

banan

Kolejny nietypowy sposób na wybielanie zębów, o którym mało, kto z nas słyszał.

Po tym, jak zjadłeś pyszny owoc, nie wyrzucaj skórki od banana. Wykorzystaj ją do wybielania swoich zębów. Należy wziąć kawałek skórki i przez około 2 minuty delikatnie nacierać nią zęby. Powtarzać ten zabieg można dość często, gdyż skórka zawiera dużą ilość cennych minerałów, a także witamin.

5. Węgiel aktywny + sok z cytryny

recepta

Na koniec domowy przepis na wybielanie zębów z wykorzystaniem węgla aktywnego i soku z cytryny. Do przygotowania naturalnej mikstury będziesz potrzebować 2-3 tabletek węgla, które należy dokładnie zmiażdżyć, później do tego dodać sok z cytryny i dokładnie wymieszać. Mieszankę nakładamy na zęby, a po kilku minutach zmywamy. Biały uśmiech po takim zabiegu gwarantowany!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty