Bieganie w miejscu, korzyści takiego typu ćwiczenia

bieganie w miejscu

Niegdyś owa dyscyplina sportowa była uważana za najbardziej popularną. Natomiast dziś większość z nas uważa, że bieganie w miejscu jest już zastarzałe. Większość ludzi, którzy dbają o zdrowy tryb życia, wolą bieganie na świeżym powietrzu. Uważa się, że to jest korzystniejsze dla zdrowia. A w to, czy skuteczne jest bieganie w miejscu, wiele z nas wątpi. Jednak zgodnie z opinią fachowców to jest błąd. Imitacja ruchów biegowych może być niemniej korzystna aniżeli pełnocenny bieg, który wolą biegacze. Biegać w miejscu można jak na świeżym powietrzu, tak i w zamkniętym pomieszczeniu, nawet we własnym domu. To jest bardzo wygodne dla tych, kto nie ma możliwości odwiedzać siłownię albo poświęcać czas codziennym treningom pod otwartym niebem.

Czy korzystne jest bieganie w miejscu?

Nie zważając na to, że owe ćwiczenie wydaje się niepoważne, jednak ono realnie może być korzystne dla naszego zdrowia. Jednak pod warunkiem, że człowiek będzie regularnie uprawiać bieganie w miejscu, być może niecodziennie, jednak przynajmniej trzy-cztery razy tygodniowo, czas trwania – niemniej niż 15 min. Oddychać przy tym również trzeba prawidłowo – przez jamę ustną. Nie warto oddychać przez nos, to sprzyja zwiększeniu niepotrzebnego obciążenia na na serce i inne narządy. Wdychać i wydychać należy odpowiednio do ruchów, rytmicznie i bez zatrzymywania. Aby zapobiec pojawieniu się bólu w boku, należy nie spożywać zbyt dużo pokarmu przed treningiem, robić rozgrzewkę i wdychać jak najgłębiej.

Korzyści biegania w miejscu przede wszystkim polegają na tym, że on bardziej delikatnie oddziałuje na mięśnie aniżeli aktywne bieganie. Dlatego pasują początkującym biegaczom i ludziom, którym jest przeciwwskazane uprawianie innych dyscyplin sportowych. Nadmiernie nie obciąża układu sercowo-naczyniowego, nie przygnębia układu oddechowego. Całkiem odwrotnie, oddziałuje tonizująco na organizm, podnosi humor i potencjał energetyczny za rachunek stymulowania procesów przemiany materii. Również takiego typu zestaw wspaniale można połączyć z innymi rodzajami ćwiczeń, na przykład przysiadami, pompkami, etc.

Bieganie w miejscu na odchudzanie

Tym, kto marzy o ładnej sylwetce, jednak nie może odwiedzać siłowni albo biegać rano, idealnie pasuje bieganie w miejscu. To samo dotyczy ludzi, którzy chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Po pierwsze takiego typu ćwiczenie lżej odbierać, nawet pod względem psychologicznym. I w tym wypadku jego ”niepoważność” – raczej zaleta, a nie wada. Człowiek zaczyna uprawiać spokojne bieganie w domu, nie zmieniając własnego trybu życia, więc nie doznaje stresów.

Z czasem on się przyzwyczaja, więc może zwiększyć obciążenie, zwiększając w taki sposób skuteczność. Po drugie człowiek ze zbędną wagą nie będzie odczuwać nadmiernego dla niego obciążenia, nie będzie narażać własnego organizmu, a całkiem odwrotnie, będzie stopniowo zwiększać wytrwałość organizmu i niezauważalnie się odchudzać. Bieganie w miejscu może tak samo skutecznie spalać kalorie jak i bieganie aktywne. I jedno i drugie ćwiczenie daje możliwość spalić od 400 do 500 kcal. Należy jedynie śledzić, aby puls wynosił 120 uderzeń na minutę. W miarę możliwości czas trwania treningu powinien wynosić od trzydziestu do czterdziestu minut. Tylko pod takim warunkiem odchudzanie będzie skuteczne.

 
Powiązane artykuły:
Obciążenie cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych
Obciążenia cardio są bardzo efektywne na spalenie tłuszczu, rozwoju wytrzymałości i poprawy ogólnego samopoczucia. W tym artykule potraficie znaleźć informację o obciążeniu cardio na spalanie tłuszczu w warunkach domowych.
Bieganie uzdrawiające – technika biegania uzdrawiającego
Po to, żeby zajmowanie biegiem miało uzdrawiający efekt, należy znać reguły biegu i wykonywać rekomendacje, o których dokładniej opowie nasz artykuł.
Ile kalorii spala skakanka?
W tym artykule opowiemy o tym, ile kalorii można spalić za pomocą skoków na skakance. Plus takiego treningu w tym, że nie należy tracić dużo czasu i pieniędzy, a efektywność skakanki nie jest ani trochę niżej treningów.
Najbardziej skuteczne treningi na trenażerze rowerowym
Trenażer rowerowy pozwala kręcić pedałami w dowolny czas, osiągając tym samym dobre rezultaty. W tym artykule potraficie znaleźć warianty treningów na trenażerze rowerowym, które pomogą pozbyć się zbędnej wagi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty