Bieganie w zimie na dworze odchudzające. Czyli jak trenować, kiedy temperatura jest poniżej zera?

bieganie w zimie na dworze odchudzające

Gdy nadejdzie zima, większość biegaczy przenosi się z parków na bieżnie fitness klubów. A tymczasem bieganie zimą na zewnątrz jest bardzo skuteczne przy odchudzaniu ze względu na zwiększone spalanie kalorii.

Bieganie zimą odchudzające – zasady i reguły

Przed tym, jak przejdziemy do wymieniania zalet biegania odchudzającego w zimie, warto zauważyć, że to obciążenie wytrzyma nie każdy. Po pierwsze, przy słabym organizmie tak silny stres, najprawdopodobniej spowoduje chorobę już po pierwszym biegu. Drugim czynnikiem jest sposób wyżywienia. Jeśli osoba przestrzega ścisłej niskokalorycznej diety, bieganie w ujemnej temperaturze doprowadzi nie tylko do choroby, ale i do pogorszenia metabolizmu.

Jaki efekt?

W ogóle bieganie odchudzające zimą jesz zalecane tylko zdrowym ludziom, którzy praktykowali niewielkie ograniczenie kalorii i ćwiczenia fizyczne. Takim ludziom bieganie zimą odchudzające daje fenomenalny efekt – minus 900 kcal w ciągu jednego treningu. Ponadto organizm wprowadzony w sytuację stresową będzie jeszcze 4-5 godzin po treningu aktywnie spalać wstrętne zapasy tłuszczu.

Aby wyniki tylko cieszyły, do porannego biegania odchudzającego w zimie trzeba się przygotować. Najważniejsze są odpowiednia odzież i obuwie. Niestety specjalne antypoślizgowe buty do biegania raczej nie są tanie, ale są niezbędne, aby uniknąć obrażeń.

Oprócz tego, biegacz zimą koniecznie będzie potrzebował lekkiego, ale ciepłego kompletu dresowego, czapki, szalika, rękawiczek. Nawiasem mówiąc, kosmetyczki gorąco polecają przed porannym bieganiem nie zmywać, bo mróz i wiatr mogą spowodować uszkodzenie skóry. Przed rozpoczęciem biegu jest obowiązkowa rozgrzewka, którą warto zrobić w pomieszczeniu. Następnie trzeba się ubrać i lekkim biegiem dotrzeć do miejsca treningu – w ten sposób rozgrzejesz mięśnie. Oddychać podczas treningu trzeba tylko nosem, wydłużając wdechy i wydechy.

Biegać, szczególnie początkującym, najlepiej po omiecionych ze śniegu ścieżkach. Trening musi trwać 20 minut, a następnie biegiem do domu – robić ćwiczenia rozciągające. Należy przeprowadzać treningi nie więcej niż cztery razy w tygodniu – większa ilość ćwiczeń prowadzi do efektu przetrenowania.

 
Powiązane artykuły:
Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm człowieka
Regularne wykonanie fizycznych ćwiczeń pozytywnie zaznacza się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym człowieka, ale i na jego zdrowiu. W tym artykule opowiadamy o konkretnym wpływie sportu na różne systemy organizmu.
Jak prowadzić dziennik treningowy? Czyli sposób na sprawdzanie postępów sportowych
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak poprawnie prowadzić dziennik treningowy po to, żeby śledzić nie tylko za swoim samopoczuciem, ale i to na ile jest efektywny dobrany program treningów.
Domowe ćwiczenia odchudzające, czyli trening wykonywany w warunkach domowych
Żeby pozbyć się zbędnej wagi, nie jest obowiązkowo chodzić na salę, przecież domowe treningi mogą być efektywne. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, jak poprawnie ćwiczyć w domowych warunkach i które ćwiczenia można wykonywać.
Ćwiczenia siłowe w domu – czyli jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?
W domowych warunkach można wykonywać różne ćwiczenia, w tym i siłowe. W tym artykule są zaproponowane ćwiczenia, które pomogą złożyć domowy kompleks, efektywny, lecz niewymagający specjalnych przyzwyczajeń.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty