Bluzy dla nastolatków – sposoby na stylowe kreacje

bluzy dla nastolatków

Współcześni uczniowie są dość wymagający do ubrania – ich garderoba musi być nie tylko modna, ale i wygodna. Dlatego teraz dużą popularność zyskał taki element odzieży jak bluza. Ten rodzaj swetra wcześniej był noszony przez sportowców, ponieważ ich zapotrzebowanie na lekką, niekrępującą ruchów odzież jest oczywiste. Ale z czasem eleganci docenili zalety bluz i teraz z przyjemnością je nosi ogromna ilość ludzi. Młodzież interesuje się, jakie rodzaje tego ubrania są, jak umiejętnie łączyć różne elementy garderoby.

Cechy bluz dla nastolatków

Najpierw należy zorientować się, jakie ubranie może nosić taką nazwę, to mogą podpowiedzieć pewne oznaki:

  • okrągły dekolt;
  • niezapinana, brak zamków;
  • rękawy raglan, które pozwalają na wykonywanie aktywnych ruchów rąk;
  • ściągacze przy mankietach, dekolcie i w pasie, które pomagają zachować piękny kształt;
  • bawełniany dżersej z zewnątrz, często wewnątrz może być miękki polar.

Wszystkie te szczegóły pozwolą bezbłędnie poznać bluzę. Uważa się, że ona nie musi mieć kieszeni oraz kaptura, ale teraz są dopuszczalne wyjątki od tej reguły, bo takie detale są szczególnie popularne wśród młodzieży.

Ciekawe, że wcześniej koniecznie pod dekoltem znajdowała się mała V-kształtna wstawka. Pomagała chronić ubranie przed rozciąganiem, ale teraz ten detal jest tylko w specjalnych sportowych modelach.

Zalety bluz

Wśród dzieci w wieku szkolnym taka odzież rozpowszechniła się nie tak szybko. Obecnie bluzy dla nastolatków, nie tylko dziewcząt, ale i chłopców, stały się ulubionymi rzeczami w garderobie. Ten fakt ma swoje wyjaśnienia, które będą szczególnie interesujące dla matek, uwzględniających preferencji swoich dzieci.

Od razu należy zauważyć, że takie bluzy można łatwo łączyć z innymi elementami garderoby, oprócz tego można je nosić na każdą pogodę. Na przykład w zimną wygodnie ją nosić pod kurtką lub płaszczem, a pod samą bluzą – golf.

Wielu uczniów chętnie nosi dżinsy, kurtki jeansowe, a takie bluzy doskonale komponują się z nimi, ale przy tym i ze spodniami będą wyglądać świetnie.

Nie jest tajemnicą, że młode panie lubią eksperymenty z ubraniem, ponieważ znajdują się w poszukiwaniu swojego stylu. Nie rzadko u matek z dzieckiem może wystąpić nieporozumienie dotyczące indywidualnych preferencji. Właśnie ta bluza wyróżnia się demokratyczności i pozwala łączyć ją z ogromną ilością rzeczy. Dlatego dla dziewczyn nastolatek bluza jest niezbędnym ubraniem. Młoda dziewczyna może spróbować włożyć ją z różnymi spódnicami.

Producenci oferują ogromny wybór kolorów, co pozwoli zaspokoić różne gusty. Można znaleźć i gładkie swetry, i z nadrukiem, popularne są również ozdoby, hafty, logotypy.

Z czym najlepiej nosić?

Mimo, że bluza jest uniwersalnym ubraniem i dobrze wygląda w różnych kreacjach, jednak warto zastanowić się z czym ją łączyć najbardziej optymalnie.

Na dziewczynach bluza świetnie będzie wyglądać z krótką jeansową spódnicą i szortami. Jeśli masz chęć, aby spróbować wyrazić siebie w romantycznym stylu, to możesz nosić ją ze spódnicą-maxi.

Fortunnym rozwiązaniem będą dżinsy skinny, przy czym nosić taki zestaw można z dowolnym obuwiem, w tym i sportowym. Świetnie wygląda bluza, pod którą jest ubrana koszula na wypust.

Chłopcom należy wiedzieć, że bluzy nie można łączyć ze wszystkimi częściami garderoby biznesowej. Ale przy tym stylowy wizerunek można stworzyć, łącząc bluzę z nieformalną marynarką. Z butów pasują trampki, tenisówki, buty.

Dzięki swojej praktyczności i funkcjonalności bluzy dla nastolatków już dawno stały się obowiązkowym elementem garderoby.

bluzy dla nastolatków dziewczynek 1 bluzy dla nastolatków dziewczynek 2 bluzy dla nastolatków dziewczynek 3
bluzy dla nastolatków dziewczynek 4 bluzy dla nastolatków dziewczynek 5 bluzy dla nastolatków dziewczynek 6
bluzy dla nastolatków chłopaczków 1 bluzy dla nastolatków chłopaczków 2 bluzy dla nastolatków chłopaczków 3
bluzy dla nastolatków chłopaczków 4 bluzy dla nastolatków chłopaczków 5 bluzy dla nastolatków chłopaczków 6
 
Powiązane artykuły:
Fryzury dla nastolatek – pomysły na efektowne i piękne uczesanie
W wieku dorastania troska o swój wygląd zewnętrzny u dziewczynek staje się zwłaszcza aktualną. Od tego jak dziewczynka wygląda, będzie zależała jej duchowa równowaga i kontenans.
Subkultury młodzieżowe – sposób na młodzieżowy bunt
Doroślejąc, chcąc nie być podobnymi do otoczenia i na znak protestu przeciw regułom, co narzuca się społeczeństwem, młodzi ludzie łączą się do nieformalnych ruchów. Rozpatrzymy współczesną kulturę i ich problemy dokładniej.
Manicure dla nastolatków – inspiracje na zadbane paznokcie
Dziewczynki w wieku nastoletnim bardzo pilnują swojego wyglądu zewnętrznego, chcąc wyglądać jak najlepiej. One wykazują dużą ciekawość do manicuru i farbowania paznokci. Którym powinien być nastolatkowy manicure?
Stroje kąpielowe dla nastolatków – czyli jak wybrać najlepszy kostium dla dziewczynki?
Zbierając się na odpoczynek nad morze, nie zapomnijcie zatroszczyć się o odpowiednią garderobe dla dziewczynki-nastolatki. Przecież one często patrzą na swoją figurę krytycznie, czyli wybór opalacza może zaciągnąć się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty