Bluzy z atlasu

bluzy z atlasu

Bluzka jest niezastąpionym i nieodłącznym elementem garderoby dowolnej dziewczyny. To ta rzecz, która obowiązkowo powinna być w szafie, nawet jeśli wasz styl ubrania trudno nazwać biznesowym. Przecież bluza świetnie nadaje się nie tylko na wyjście do pracy. Uzupełniwszy ją ozdobnymi spodniami lub spódnicą i akcesoriami można stworzyć udaną wieczorową kreację, która nadaje się jak do wyjścia z domu, tak i na spotkanie z ukochanym.

Najbardziej udane w tym znaczeniu są bluzki z atłasu. Ten materiał wygląda bardzo szlachetnie i wytwornie, a różnorodność odcieni tkanin atłasowych wprost poraża.

Trochę historii

Mówiąc o damskich bluzkach, nie wolno nie przypomnieć, że ta odzież została uznana za dozwoloną do pojawienia w społeczeństwie tylko w połowie XIX wieku. Do tego momentu bluzki uważano wyjątkowo za podomkę, w której było wygodnie i komfortowo zajmować się sprawami domowymi. Jednak epoka modernu nabierała rozmachu i krawcowie zaczęli szyć dla swoich klientek oprócz sukienek, jeszcze i oddzielnie spódnice, a oddzielnie bluzki. Już wtedy zagorzałe modnisie zamawiały sobie piękne bluzy z atłasu, dekorowane koralikami, koronkami i różnymi taśmami. W te czasy strefa dekoltu była szczelnie zakryta kołnierzem stojącym, toż nierzadko nad bluzką kobiety zakładały naszyjniki z pereł, broszki i inne ozdoby.

W 20 latach ubiegłego wieku damska bluzka uległa kolejnej zmianie – ona nabyła prostokątnego kształtu, w niej zniknęła linia talii, a guziki można było już nie zapinać do ostatniego. W 30 lata bluzy stały się jeszcze i krótkie – podobne do męskich koszul. Nareszcie, do 50 lat legendarna Coco Chanel potrafiła przywrócić bluzce kobiece zarysy, stworzywszy swoją znaną bluzkę z kokardą, która wywiązuje się na szyi. Odtąd moda na bluzki nieraz zmieniała się.Tym lepiej dla nas – przecież do dziś fasony bluzek z atłasu są na tyle rozmaite, że wybrać ten, który będzie pasował właśnie wam jest o wiele prościej!

Popularne fasony

Modele bluzek z atłasu rzeczywiście zaskakują swoją rozmaitością. Ten materiał zapewnia designerom wolność twórczości, więc w zasadzie można stwarzać dowolne fasony. Zwłaszcza z tego punktu widzenia są dobre bluzki z atłasu elastycznego. Jak zrozumiano z nazwy, ten materiał rozciąga się, lecz jednocześnie jest tak samo efektowny jak i klasyczny atłas. Takie bluzki doskonale dopasowują się do sylwetki i prawie nie gniotą się, czego niestety nie powiesz o bluzkach z atłasu naturalnego.

Wybierając modne bluzki z atłasu należy obowiązkowo uwzględniać:

  • osobliwości swojego typu sylwetki;
  • wiek;
  • swój kolor;
  • te imprezy lub przyjęcia, na których planujecie pojawiać się w bluzie.

Tak na przykład,kobietom z dużym biustem będą pasowały bluzki z atlasu z kołnierzem stojącym, zwłaszcza jeśli zamierzacie pojawiać się w nich w pracy. Poza tym,tęgim kobietom lepiej powstrzymać się od kupowania bluz z krótkim rękawem – on musi sięgać chociażby do środka łokcia. Smukłym i wysokim dziewczynom będą pasowały bluzki body, które są obcisłe i podkreślają wszystkie zalety figury. Tym, kto ma kompleks na punkcie zbyt małego biustu polecamy zwrócić uwagę na żeńskie bluzki z atłasu, ozdobione kokardą na szyi. Z jego pomocą uda się wizualnie zwiększyć objętość.

Co dotyczy wyboru koloru bluzki, tu trzeba również być uważnym. Z reguły wyroby atłasowe różnią się dosyć jaskrawymi zabarwieniem. Więc jeśli kupujecie bluzę do biura, zwróćcie uwagę na kremowe, terakotowe, błękitne i jasnozielone odcienie. Czarna bluza również będzie pasowała do stylu biznesowego. Jeśli wam są potrzebne ozdobne bluzy z atłasu, nic nie przeszkadza zatrzymać swój wybór na ubraniu złotego, srebrzystego, czerwonego lub głębokiego czarnego kolorów.

bluzy z atlasu 1 bluzy z atlasu 2 bluzy z atlasu 3
bluzy z atlasu 4 bluzy z atlasu 5 bluzy z atlasu 6
bluzy z atlasu 7 bluzy z atlasu 8 bluzy z atlasu 9
 
Powiązane artykuły:
Sweter lalo – popularny element garderoby damskiej
Sweter lalo – modny trend, który również stał się uniwersalnym przedmiotem żeńskiej garderoby. Piękne gradienty i jednotonowe wyroby z objętościowymi kosami oryginalnie uzupełniają obraz w stylu romantyk.
Sweter z koronką – modny trend
Sweter z koronką – modny wybór dziewczyn, które chcą zawsze być oryginalne, piękne i wyrafinowane. Dziś są w modzie modele z obróbką na dole, ażurowymi wstawkami, ansambl wiązanych wyrobów i powietrznego decorumu.
Niebieski sweter – stwórz delikatny i kobiecy wizerunek
Niebieski sweter – stylowy przedmiot żeńskiej garderoby, który zrobi dowolny obraz delikatnym, świeżym, romantycznym. We współczesnej modzie są uważane za najpopularniejsze wiązane wyroby, a także modele skróconego kroju.
Sweter na suwak – uniwersalność i wygoda
Taka rzecz jak sweter na suwak, poza wątpliwością stanie się udanym dopełnieniem dla dowolnej garderoby. Umiejętnie dobrawszy do niego pewne elementy odzieży, można stworzyć nieprawdopodobnie stylową postać. Przy czym komfort jest gwarantowany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty