Bob z ukośną grzywką - pomysły na efektowne fryzury

bob z ukośną grzywką

Jak i w bądź jakiej innej branży, w sztuce fryzjerskiej są swoje podstawy. Strzyżenie boba jest jedną z bazowych fryzur, które są punktem wyjściowym dla stworzenia nowych oszałamiających obrazów. Nic dziwnego, że bob cieszy się popularnością wśród kobiet jeszcze od dawnych czasów. Bob z ukośną grzywką zaczęły nosić stosunkowo niedawno, lecz takie połączenie może korzystnie podkreślić rysy twarzy i uwydatnić jej atuty.

Fryzury bob z ukośną grzywką

Trzeba zwrócić uwagę, że bez względu na swoją uniwersalność i możliwość maskować wady, bob z taką grzywką będzie pasował nie wszystkim. Wymogi:

  • okrągły lub owalny kształt twarzy;
  • gęste włosy (duża część pasm jest potrzebna dla stworzenia grzywki);
  • wyraźna granica między szyją a podbródkiem.

Przy tym loki mogą być jak idealnie proste, tak i faliste.Do odcienia również nie ma żadnych szczególnych uwag, fryzura jednakowo dobrze będzie wyglądała i na blondynkach i na brunetkach.

Ukośna grzywka z bobem doskonale wygląda przy klasycznym wariancie wykonania fryzury, lecz współcześni styliści śmiało eksperymentują z obrazami i pokazały, że niezwykłe sposoby strzyżenia na boba też idealnie łączą się z grzywką na bok.

Fryzura bob z efilacją z ukośną grzywką

Opisywany typ fryzury pasuje kobietom z jasnymi włosami, ponieważ wizualnie czyni uczesanie objętościowym i puszystym. Bob z efilacją bardzo korzystnie podkreśla obraz jeśli zrobić kolorowaniе lub pofarbować cienkie pasma na końcach.

Przy strzyżeniu grzywki ważna jest też jej tekstura, jak i dla całej masy włosów – degażować, żeby przy układaniu nie była naruszona całość fryzury. Jak pokazuje fachowa fryzjerska praktyka, dla boba z efilacją koniecznie strzyć przedłużoną grzywkę na bok, żeby ona płynnie przechodziła w swobodne końce loków z lewej lub prawej strony.

Bardzo efektownie wygląda, szczególne na młodych dziewczynach, które eksperymentują ze śmiałymi obrazami, jeśli grzywka jest pofarbowana w kompletnie inny, kontrastowy kolor.

Bob cieniowany ze skośną grzywką

Jeśli fryzura z efilacją lepiej wygląda na jasnych włosach, to bob cieniowany mogą wybrać i brunetki i szatynki.

Jedyny szczegół – pasma rzeczywiście powinny być bardzo gęste, ponieważ najpierw trzeba postrzyć stopniowo główną masę loków, a potem jeszcze wykonać długą ukośną grzywkę.

Pięknie i korzystnie podkreśla owalny i okrągły typ twarzy cieniowany bob przy długości więcej średniej (długość do pleców). Podobną fryzurę można układać na mnóstwo sposobów, prostować i nakręcać włosy, pleść warkocze. Ukośna grzywka nie tylko uwydatnia kości policzkowe i oczy, a także zostanie oszałamiającym romantycznym dopełnieniem obrazu, jeśli podczas suszenia zawijać ją trochę wstecz za pomocą okrągłej szczotki.

Bob z krótką ukośną grzywką

Ten niezwykły typ fryzury jest śmiałą decyzją i pasuje dziewczynom z idealnymi rysami twarzy. Co więcej, krótka grzywka na bok bardzo przyciąga uwagę do oczu i nosa, co też należy uwzględniać.

Przedstawiony typ grzywki pięknie będzie pasował do krótkiego boba lub „na nóżce”. Warto podkreślić, że układanie przypuszcza tylko wyrównywanie i dobre fiksowanie, żeby w razie niepogody pasma nie zaczęły się kręcić.

Asymetryczny bob z ukośną grzywką

Obecnie są najbardziej popularne 2 rodzaje takich cięć: bob chiński i asymetryczny na jeden bok. Ważne pamiętać, że w pierwszym wariancie grzywki nie musi być. Ona zupełnie nie pasuje do takiej fryzury.

Drugi typ doskonale łączy się z tym typem uczesania, zwłaszcza jeśli najdłuższy koniec grzywki stopniowo przechodzi w główną masę włosów z tej strony, gdzie ich jest najwięcej. Za pomocą takiej fryzury można nie tylko uwydatnić walory twarzy i oczu, lecz i ukryć niektóre wady, zwłaszcza jeśli bob jest przedłużony.

fryzura bob z ukośną grzywką 1 fryzura bob z ukośną grzywką 2 fryzura bob z ukośną grzywką 3
fryzura bob z ukośną grzywką 4 fryzura bob z ukośną grzywką 5 fryzura bob z ukośną grzywką 6
fryzura bob z ukośną grzywką 7 fryzura bob z ukośną grzywką 8 fryzura bob z ukośną grzywką 9
 
Powiązane artykuły:
Krótki bob z grzywką
Dawno marzycie o krótkim bobie lecz wątpicie, czy podejdzie do niego grzywka? Wtedy zwróćcie uwagę na nasz artykuł. W tym nowym materiale rozpatrują się lepsze pojednania krótkiego boba z różnymi grzywkami.Są przedstawione naoczne przykłady fryzur.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty