Body balet dla początkujących - taniec i odchudzanie

body balet dla początkujących

Dziś, istnieje ogromna ilość zestawów ćwiczeń, które dają możliwość pozbycia się zbędnych kilogramów i wzmocnienia mięśni. Ale również każda z nas, chce polepszyć swoją postawę i sylwetkę. Przecież to jedna z podstawowych zalet kobiety. Istnieje taka gimnastyka! Nazywa się ona - "body balet". Dzięki ćwiczeniom body balet, twoja sylwetka będzie smukła, polepszy się również stan twego kręgosłupa i będą one dla niego cudowną profilaktyką.

Body balet - korzyści

Body balet pojawił się dzięki Lotti Berk, która stworzyła program „Nóżki o światowych standardach”, zawierający elementy baletu klasycznego. Idea szybko stała się popularna na całym świecie. Dziś każdy fitness-club oferuje taką usługę „body balet treningi”. Na czym polega wyjątkowość tej gimnastyki?

Istnieje ogromna ilość szczególów, a mianowicie:

  1. Body balet - to swoisty taniec, który rozwija rytm i słuch. Ponieważ ćwiczeniom towarzyszy muzyka, a ruchy podobne są do ruchów baletowych.
  2. Wyobraź sobie klasyczny balet. To nie tylko taniec pełen wdzięku, ale również to świetne obciążenie mięśni. Ruchy w balecie są nieco kołyszące, dzięki czemu wzmacniamy mięśnie, podobnie jak podczas uprawiania aerobiku.
  3. Równomierny podział obciążenia, daje możliwość pozbycia się zbędnej wagi. Body balet przy odchudzaniu, uważany jest za bardziej skuteczny niż obciążenia fizyczne.
  4. Jeszcze jedna zaleta - korzyści dla kręgosłupa. W balecie ważne jest trzymanie się prosto. Podczas uprawiania body baletu, przyzwyczaisz się trzymać prosto i wzmocnisz gorset mięśniowy.
  5. Trening przebiega dosyć szybko, więc nie odczuwasz zmęczenia, ponieważ można powiedzieć, że po prostu tańczysz.

Podstawy body baletu

Uprawiać tę korzystną gimnastykę można również samodzielne. Dziś istnieje mnóstwo lekcji video, dzięki którym będziesz mogła opanować body balet w domu. Jednak większość, woli ćwiczyć pod kierownictwem fachowca. Niezależnie od tego, co wybierzesz, zasady się nie zmienią.

body balet dla początkujących odchudzanie

Na początku, trzeba będzie wyuczyć podstawowe ruchy: plie, battement etc. W body balecie ważną rolę, odgrywa nie tylko obciążenie mięśni, ale również odczucia estetyczne. Podczas drugiej części treningu, nauczysz się tworzyć taniec na podstawie poznanych ruchów. Tańce przed lustrem, którym towarzyszy przyjemna muzyka, pozwalają nie tylko spalać tłuszcz, ale również zapomnieć o problemach codziennych.

Body balet dla początkujących, można opanować już podczas pierwszych treningów. Fitness trenerzy uważają, że dzięki body baletowi kobieta ma możliwość wzmocnić mięśnie, poprawić postawę i nauczyć się poruszać z gracją.

 
Powiązane artykuły:
Joga w domu dla początkujących – ABC jogi
Zajmowanie się jogą w domu jest jednym z wariantów rozwoju swojego fizycznego i duchownego stanu. W domu potraficie spokojnie rozplanować swoje nauczanie, lecz nie kwapicie się rozpoczynać z bardziej skomplikowanego.
Wushu dla początkujących – sztuka walki na poprawę i utrzymanie  sprawności fizycznej i zdrowia
Wushu – rodzaj pojedynków, który często nie wymaga kontaktowego zajmowania. Poza tym ta gimnastyka jest pożyteczna dla organizmu – rozwija się spryt, koordynacja, ciało. Z artykułu dowiadujecie się wszystkiego o wushu dla początkujących.
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i niemniej skuteczny. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie i którą korzyść dają regularne ćwiczenia.
Bodyflex dla początkujących – technika leczniczego oddychania
Bodyflex dla początkujących nie jest taki prosty jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Nauczyć się techniki tchnienia bez podpowiadań instruktora udaje się nie wszystkim. Jednak przeczytawszy artykuł zrozumiecie, czy potraficie opanować go samodzielnie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty