Bodyflex dla początkujących – technika leczniczego oddychania

bodyflex dla początkujących

Gimnastyka bodyflex jest szczególnym rodzajem ćwiczeń, które wymagają przyjęcia określonej postawy i uważnego kontrolowania oddychania, opartego na odpowiednie zalecenia. W wyniku regularnych zajęć każda komórka hojnie wzbogaca się tlenem, mięśnie odzyskują siły witalne, a wy – energię i wigor.

Bodyflex dla początkujących

Oksisayz lub bodyflex – to wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. System ten przeznaczony jest na bardzo dokładnym odwzorowaniu każdego ruchu, więc w domowych warunkach uczenie się techniki od podstaw może być dość problematycznym, nawet jeśli wybierzesz kilka dobrych filmów. Uczęszczając na kurs bodyflexu nie tylko przyspieszyć proces uczenia się wszystkich sztuczek, ale co najważniejsze – na pewno będziesz wykonywać wszystkie ćwiczenia poprawnie i szybko uzyskasz efekty. W przypadku niewłaściwego wykonywania, sensu w zajęciach jest mało!

System bodyflex – korzyści

Program bodyflexu przeznaczony przede wszystkim dla tych, którym są przeciwwskazane lub po prostu nie odpowiadają poważne ćwiczenia. System kompleksowo wpływa na zdrowie (zauważ w krótkim czasie!).

System jest nieskomplikowany: gdy nie ma oddechu w krwi aktywnie gromadzi się dwutlenek węgla, który rozszerza tętnice i skutecznie przygotowuje komórki do wchłaniania tlenu i organizm w tym przypadku może go przyjąć więcej. A tlen dla naszego organizmu to wielkie dobro, które zmienia na lepsze różne sfery działania organizmu:

 • nadwagę i cellulit;
 • pogorszony wzrok i słuch;
 • chroniczny brak energii;
 • choroby dróg oddechowych;
 • zmęczenie;
 • profilaktykę próchnicy zębów;
 • bóle głowy;
 • zaparcia;
 • ból w mięśniach;
 • niestrawność;
 • ból w kręgosłupie;
 • słaby układ odpornościowy.

Więc ćwiczyć bodyflex zaleca się różnym ludziom, ponieważ prawidłowe oddychanie tylko w ciągu 15 minut codziennie czyni prawdziwe cuda. Jeśli zajmujesz się nieregularnie efekt może być mniej wyraźny lub wpłynąć nie na wszystkie wymienione obszary.

Technika oddychania bodyflexu

Bodyflex dla początkujących zawiera ćwiczenia, które ledwo zajmą 15 minut. Jednak ruchy nie są trudne. Najważniejszym jest opanowanie etapów oddychania, bez którego efektu uzdrawiającego ta metoda może nie przynieść. Możesz nawet spróbować takie oddychanie bez żadnych ćwiczeń, aby ocenić swoje odczucia:

 1. Rozluźnij się, złóż usta jakbyś chciałaś dmuchać do trąbki, wydmuchaj przez usta całe powietrze, które tylko zmieści się w płucach. Należy to robić nie gwałtownie, ale płynnie i w przybliżeniu z taką samą prędkością.
 2. Po tym dość mocno ściśnij usta, a następnie z hukiem, szybko zrób maksymalnie głęboki wdech przez nos. Trzeba to robić tak długo, aż nie będzie czuć, że twoje płuca napełnione do końca jak balon.
 3. Po tym lekko unieś podbródek, bodyflex gimnastykapokaż coś w rodzaju uśmiechu wyciągając usta w wąską podłużną szczelinę. Weź ostry, silny wydech ze wszystkich sił starając się pomóc mięśniami przegrody (membrany). Po tym zaokrąglij usta i wydmuchaj całe powietrze, wydając coś w stylu dźwięku "pa". Jeśli dźwięk był nieco świszczący – zrobiłeś wszystko poprawnie.
 4. Potem następuje zatrzymanie oddechu na 8-10 sekund. W tym czasie trzeba maksymalnie mocno wciągnąć brzuch i przechylić głowę do klatki piersiowej.
 5. Po upływie 8-10 sekund zwolnić, rozluźnić mięśnie brzucha, tym samym zrzucić napięcie. Weź głęboki wdech i zrób to z przyjemnością.

Zaawansowany bodyflex sugeruje wolne posiadanie tej techniki oddychania –automatycznie, bez myślenia jako o osobnym, samodzielnym działaniu.

 
Powiązane artykuły:
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i nie mniej skutecznej. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie, i którą korzyść dają regularne zajmowanie.
Taniec orientalny dla początkujących – lekcje uroku i wdzięczności
Orientalne tańce dla początkujących - jeden z najbardziej popularnych kursów w dowolnym sporcie. Która kobieta zrezygnuje nauczyć się tym płynnym ruchom, które podbiją każdego mężczyznę. Poznajcie od czego lepiej zacząć.
Podstawowe ćwiczenia na siłowni – kształtowanie sylwetki
Bazowe ćwiczenia na siłowni - to ćwiczenia, w których ruch odbywa się co najmniej w dwóch stawach. One wykonują się z wolnymi wagami - z sztangą, czy hantlami, płynny - na trenażerach. W artykule znajdziecie program treningów z użyciem bazowych ćwiczeń.
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i niemniej skuteczny. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie i którą korzyść dają regularne ćwiczenia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty