Boże Narodzenie w Europie – gdzie się wybrać?

Boże Narodzenie w Europie

Państwa europejskie przede wszystkim zamieszkują katolicy, którzy obchodzą Boże Narodzenie w dniu 25 grudnia. W związku z tym praktycznie we wszystkich państwach rozpoczynają się imprezy narodowe, poświęcone jego obchodzeniu. A ponieważ dwa tygodnie po Bożym Narodzeniu następuje Nowy Rok, miasta zdobią z okazji obu tych świąt.

W tym okresie w miastach panuje szczególna atmosfera, z tego więc powodu biura turystyczne organizują wczasy bożonarodzeniowe w Europie.

Każde państwo ma własne tradycje i obyczaje, to z kolei odzwierciedla się bezpośrednio na sposobach obchodzenia. Wybierając miejsce, dokąd pojechać na święta bożonarodzeniowe do Europy, turysta przede wszystkim kieruje się własnymi upodobaniami. Jednak istnieją szczególne miejsca, gdzie jest bardzo ciekawie w tym okresie.

Gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie?

Czechy

Praga – stolica państwa, jest jednocześnie wspaniałym wariantem budżetowym obchodzenia Bożego Narodzenia. Owe miasto jest bardzo ładne i zadziwia szczególną iluminacją w tym okresie.

gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie 1

Francja

Stolica mody sprawi wiele przyjemności dzięki różnorodnym zniżkom w sklepach, fajerwerkom i iluminacjom.

gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie 2

Niemcy i Austria

Każdy domek w dużym i małym mieście jest wspaniale zdobiony, na ulicach przeprowadzane są koncerty, różne imprezy, wystawy, można napić się gorącego glintweinu, pojeździć na łyżwach. Również można wybrać się na uzdrowiska górskie w Alpach.

gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie 3

Finlandia

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko zobaczyło prawdziwego Świętego Mikołaja (Santa Clausa), musisz wybrać się właśnie tutaj. Ponieważ w Laponii znajduje się jego rezydencja, którą mogą zwiedzać turyści.

gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie 4

Hiszpania i Włochy

Południowe państwa Europy, takie jak Hiszpania i Włochy, również wesoło obchodzą owe święto, jednak nie będzie takiej śnieżnej pogody, jak w państwach północnych.

gdzie obchodzić Boże Narodzenie w Europie 5

Jedynie zwiedziwszy państwa europejskie w okresie bożonarodzeniowym, będziesz mogła zrozumieć, gdzie ono jest najładniejsze.

 
Powiązane artykuły:
Boże Narodzenie w Europie – najlepsze oferty
Boże Narodzenie nie za górami. To oznacza, że już teraz należy myśleć nad tym, gdzie właśnie jego będziecie świętowały. Rekomendujemy zatrzymać swój wybór na festynie tego świętego dnia w Europie.
Nowy Rok w Izraelu – obchodzenie Rosh ha-Szana
Izrael – to nie tylko unikalny kraj z niezwykłymi instrukcjami. Również on słynie i swoimi świętami - Nowym Rokiem. Zanurzcie się do odświętnej atmosfery razem z naszym artykułem.
Nowy Rok na Goa – spróbuj coś niezwykłego
Jeśli chcecie spotkać Nowy Rok niezwykłym sposobem – wyruszajcie na Goa, i morze jaskrawych wrażeń wam jest zabezpieczone! Noworoczne święto, doprawione indyjskim kolorytem, zapamięta się na długo.
Rok w Wietnamie – nietradycyjne obchodzenie Nowego Roku
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć tura do Wietnamu na Nowy rok, dajcie odpowiedź sobie na pytanie, czy chcecie zaznaczać Wietnamski Nowy Rok, czy tradycyjny. Rzecz w tym, że Nowy Rok w Wietnamie zależy od miesięcznego kalendarza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty