Boże Narodzenie w Europie – najlepsze oferty

Boże Narodzenie w Europie

Boże Narodzenie w Europie obchodzą ze szczególną pompą. Tradycyjnie Boże Narodzenie na kontynencie cieszy się większą popularnością, aniżeli nadejście Nowego Roku. Owe święto u Europejczyków wypełnione jest radością, ciepłem, odczuciem bajki, ogólnie mówiąc panuje wspaniała, bajkowa atmosfera. Bezzwłocznie zapoznamy cię z tradycjami bożonarodzeniowymi w Europie.

Kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie?

Wiadomo, że Boże Narodzenie to święto religijne, to dzień urodzenia się Pana Jezusa. Większość mieszkańców Europy są Katolikami. Wszystkie święta Katolicy obchodzą zgodnie z Kalendarzem Gregoriańskim (w odróżnieniu od prawosławnych, u których obowiązuje Kalendarz Juliański). Z tego więc powodu w Europie Boże Narodzenie jest obchodzone w dniach z 24 na 25 grudnia, a nie w dniach z 6 na 7 stycznia, jak w państwach o obrządku prawosławnym.

Tradycje katolickiego Bożego Narodzenia w Europie

Ogólnie można powiedzieć, że tradycje obchodzenia owego wspaniałego święta są wspólnymi dla wszystkich państw europejskich. Jednak każde państwo ma własne, szczególne tradycje.

Ogólną dla wszystkich Europejczyków jest tradycja dekorowania choinki świątecznej zabawkami, girlandami i świecami. Niektórym mieszkańcom wystarczy jednej gałązki jodłowej albo wianuszka na drzwiach, ścianie, kominku.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 1

Istnieje tradycja dawania prezentów z okazji Bożego Narodzenia, dzieciom prezenty są wkładane do buciczków lub skarpetek. Istnieje legenda, że prezenty przynosi Święty Mikołaj (Santa Claus, Babbo Natale we Włoszech, Nicolaus w Niemczech, Julenisse w Szwecji, Papa Noele w Hiszpanii, Sianialis Szaltis na Litwie), który przyjeżdża z Laponii na sankach z jeleniami.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 2

Zazwyczaj w dniu 26 grudnia cała rodzina gromadzi się przy świątecznym stole, spożywając tradycyjne dania bożonarodzeniowe: indyka, wieprzowinę, kurczaka lub gęsinę smażoną lub pieczoną, placek bożonarodzeniowy, ciasteczka imbirowe i domek z ciasta imbirowego. Obowiązkowo wysyłane są pocztówki świąteczne wszystkim swoim bliskim i znajomym. Miasta i wsie dekorowane są figurkami świętej rodziny (szopka).

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 3 kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 4

O północy we wszystkich świątyniach katolickich odprawiana jest uroczysta Msza Święta.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 5
Wczasy Bożonarodzeniowe w Europie

Bez wątpienia najlepiej jeden raz zobaczyć, aniżeli sto razy usłyszeć (lub przeczytać). Można odczuć niepowtarzalną atmosferę świąteczną, spędzając wczasy bożonarodzeniowe w Europie.

Istnieje ogromna ilość wariantów obchodzenia Bożego Narodzenia w Europie. Bardzo ciekawie w tym okresie w Niemczech. Pomimo tego, że będziesz miała szansę poznać miejscowe obyczaje, również będziesz mogła wydać kupę pieniędzy na tradycyjnych jarmarkach w Berlinie, Norymberdze.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 6

Można połączyć aktywne wczasy ze smaczną kolacją w przytulnym shale na uzdrowiskach górskich w Alpach. Taki wyjazd można zaoferować jak rodzinie, tak i w dużym towarzystwie.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 7

Poszukując czegoś niezwykłego zarezerwuj wczasy w turystycznym rejonie Finlandii – Laponii, w Kraju Ojczystym głównego bohatera Bożego Narodzenia – Świętego Mikołaja. Tutaj można napisać list do finlandzkiego Dziadka Mroza, zwiedzić jego rezydencję, Park Lodowy, wziąć udział w miejscowych imprezach.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 8

W stolicy Węgier w Budapeszcie można odczuć piękno i ciepło nocy bożonarodzeniowej. Wycieczka do jednego z najładniejszych miast Europy – to już jest prawdziwe wydarzenie, a jeśli to się zdarza na Boże Narodzenie, to na pewno otrzymasz mnóstwo zadowolenia i niezapomnianych wrażeń.

kiedy obchodzą Boże Narodzenie w Europie 9

A Polska – wspaniały wariant dla tych, kto chce poznać i odczuć prawdziwe obyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, przy czym nie wydając mnóstwa pieniędzy. Między innymi spożywanie tradycyjnych pokarmów świątecznych można połączyć ze zwiedzaniem wspaniałych zabytków.

 
Powiązane artykuły:
Nowy Rok w Izraelu – obchodzenie Rosh ha-Szana
Izrael – to nie tylko unikalny kraj z niezwykłymi instrukcjami. Również on słynie i swoimi świętami - Nowym Rokiem. Zanurzcie się do odświętnej atmosfery razem z naszym artykułem.
Nowy Rok na Goa – spróbuj coś niezwykłego
Jeśli chcecie spotkać Nowy Rok niezwykłym sposobem – wyruszajcie na Goa, i morze jaskrawych wrażeń wam jest zabezpieczone! Noworoczne święto, doprawione indyjskim kolorytem, zapamięta się na długo.
Boże Narodzenie w Europie – gdzie się wybrać?
Ogółem parę miesięcy i do każdego domu przyjdzie Boże Narodzenie. Tego roku chcecie go uczcić w Europie? Doskonała decyzja. Pomożemy wam wyznaczyć, do którego właśnie jechać kraju.
Rok w Wietnamie – nietradycyjne obchodzenie Nowego Roku
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć tura do Wietnamu na Nowy rok, dajcie odpowiedź sobie na pytanie, czy chcecie zaznaczać Wietnamski Nowy Rok, czy tradycyjny. Rzecz w tym, że Nowy Rok w Wietnamie zależy od miesięcznego kalendarza.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty