Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?

brazylijskie prostowanie włosów

Różne negatywne czynniki, takie jak farbowanie włosów, woda, promieniowanie słoneczne prowadzą do pogorszenia stanu włosów i utraty włóknistego białka o nazwie keratyna. Substancja ta jest budulcem dla zdrowego wzrostu włosów, więc przy niedostatecznej jej zawartości włosy mają niezdrowy wygląd, zaczynają wypadać i rozszczepiać się. Brazylijskie prostowanie włosów jest w stanie naprawić wyrządzone szkody i przywrócić włosom piękno i blask.

Brazylijskie prostowanie i leczenie włosów keratyną – technologia

Aby zorientować się w tej kwestii, należy poznać strukturę ludzkiego włosa. Składa się on z trzech głównych części:

 1. Opuszka (cebulka).
 2. Tron.
 3. Korzeń.

Z kolei trzon składa się z pochewki zewnętrznej i wewnętrznej. Uszkodzenie obu części prowadzi do osłabienia włosów, zwiększenia porowatości, odwodnienia. Z tego powodu włosy wyglądają nieświeżo, są przyklapnięte i matowe, wypadają i źle układają się.

Brazylijskie prostowanie keratynowe włosów polega na następujących działaniach:

 1. Włosy starannie myją się specjalnym szamponem z głębokim stopniem oczyszczania. Usuwają się pozostałości produktów do stylizacji, nadmiar sebum i wszelkie zabrudzenia, dzięki czemu włosy stają się najbardziej podatne na zabieg.
 2. Na pasma nakłada się specjalny żel o wysokiej zawartości keratyny (której skład jest zbliżony do naturalnego białka ludzkiego organizmu), składników roślinnych i kompleksu witaminowego.
 3. Włosy wyprostowują się profesjonalną prostownicą w wysokiej temperaturze. Przy tym keratyna wnika głęboko do wnętrza włosa, wyprostowuje go pod wpływem termicznym i wygładza.

Brazylijskie prostowanie włosów nie wyrządza im krzywdy, mimo stosowania prostownicy, bo temperatura ma wpływ tylko na preparat keratynowy, nie uszkadzając samego trzonu włosa.

W ten sposób po zabiegu widoczne są następujące wyniki:

 • odnawia się warstwa zewnętrzna włosa, odstające łuski przygładzają się;
 • we włosie uzupełnia się ilość keratyny;
 • włosy stają się nawilżone;
 • włosy zyskują połysk i jedwabistość;
 • ułatwia się układanie;
 • na powierzchni włosów powstaje mikrowarstwa, która chroni je przed szkodliwymi wpływami środowiska.

Jak długo utrzymuje się efekt brazylijskiego prostowania włosów?

Profesjonalnie wykonany zabieg przy dobrej pielęgnacji domowej pozwala utrzymać uzyskany efekt na okres od 4 do 6 miesięcy. Warto zauważyć, że do tego trzeba wykonać wszystkie porady stylisty i korzystać tylko z zalecanych środków.

Preparaty do brazylijskiego prostowania włosów

Bardzo wiele współczesnych marek profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich produkuje podobne preparaty. W ich składzie nie powinno być żadnych substancji chemicznych, na to trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wysokiej jakości surowiec do leczenia włosów keratyną składa się z takich składników:

 • białko (keratyna);
 • kompleks witaminowy;
 • ekstrakty roślinne;
 • olejki eteryczne;
 • produkty morza Martwego.

Środki do pielęgnacji po brazylijskim prostowaniu włosów

Jak każdy inny zabieg leczenia i wzmocnienia włosów, brazylijskie prostowanie wymaga specjalnej pielęgnacji domowej. Zwykłe nawet bardzo wysokiej jakości lub organiczne kosmetyki nie nadają się to tego zabiegu, bo mogą mieć fatalny wpływ na keratynę, wskutek czego ona szybko się wypłuka. Dlatego specjaliści zawsze radzą kupić specjalny zestaw po kuracji keratynowego prostowania włosów: szampon, odżywkę i serum. Przy tym marka środków do pielęgnacji powinna być taka sama jak i preparatu, który został użyty do przeprowadzenia zabiegu.

 
Powiązane artykuły:
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Laminowanie włosów w warunkach domowych – jak zrobić to poprawnie?
Chcecie, żeby wasze włosy porażały otoczenie zdrowym blaskiem i niewiarogodną objętością? Spróbujcie zrobić laminowanie włosów! Tę procedurę całkiem nieobowiązkowo robić w salonie – całkiem sprawicie się z nią samodzielnie.
Trwała ondulacja kwaśna włosów – opis i technika przeprowadzenia
Technologie w sprawie fryzjerskiej nie stoją w jednym miejscu. I nawet ta sama ondulacja trwała teraz jest zamienna kilkoma bezpiecznymi wariantami. Jeden z nich – karwing – procedura, po której proste włosy przekształcają się na loki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty