Bukiet z cukierków wykonany własnoręcznie – pomysł na słodki prezent

bukiet z cukierków wykonany własnoręcznie

Bukiet z cukierków jest oryginalnym prezentem, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Taki prezent można podarować nowożeńcom na wesele lub solenizantowi na urodziny. W tym artykule opowiemy o tym, jak stworzyć bukiet z cukierków własnoręcznie, a szczegółowe wyjaśnienie do warsztatu pomoże bez problemu poradzić sobie z zadaniem nawet tym, kto mało zna się na rękodziele. I jeśli pudełko czekoladek, niech nawet i bardzo smacznych, teraz już nikogo nie zdziwi, to kompozycja z cukierków, połączonych w niezwykły kształt bukietu, wzbudzi zachwyt u odbiorcy i przyniesie mu wiele radości.

Można stworzyć różne rodzaje bukietów z cukierków. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i preferencji. Kompozycja będzie dobrze wyglądać w glinianym garnku, wazonie lub w wiklinowym koszu. Do bukietu można dodać takie elementy dekoracji jak wstążki, koraliki lub koronki. Na tym warsztacie stopniowo rozpatrzymy proces tworzenia znakomitego bukietu z cukierków wykonanego własnoręcznie.

Potrzebne materiały

Potrzebne materiały i narzędzia do bukietu z cukierków bardzo łatwo kupić w każdym sklepie dla pasjonatów robótek ręcznych.

 1. Cukierki – jest to podstawowy i najważniejszy materiał. Przy wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy są one smaczne, ale i ich kształt. Do stworzenia pięknego sztucznego bukietu kwiatów, w którym będą schowane słodycze, należy wybrać cukierki okrągłe lub owalne owinięte w folię. Idealnym rozwiązaniem będą lizaki (9 szt.)
 2. Delikatne sztuczne róże potrzebne są nam, aby ukryć papierki cukierkowe.
 3. Gruby drut florystyczny.
 4. Cienkie druciki.
 5. Taśma biała lub zielona. Potrzebna jest do mocowania pąka.
 6. Taśmy klejące. Za ich pomocą możemy przymocować gotowy pąk na drucie.
 7. Ozdoby w postaci koralików na gałązce.
 8. Sztuczne liście.
Instrukcja

Przyjrzyjmy się dokładniej, jak złożyć bukiet z cukierków.

 1. Patyczek od lizaka należy skrócić nieco poniżej kolorowego papierka. Robimy to, aby ułatwić sobie zadanie i stworzyć niepowtarzalny bukiet cukierków.
 2. jak zebrać bukiet z cukierków 1
 3. Więc lizak już jest obcięty. Przystępujemy do obcinania łodyg sztucznych kwiatów. Skróć łodygę sztucznej róży do około połowy, może nawet trochę więcej (według własnego uznania).
 4. jak zebrać bukiet z cukierków 2
 5. Aby zrobić cukierki częścią całej wiązanki, należy owinąć ich "nóżki" cienkim drucikiem. Nie żałuj materiału. Można owinąć 2-3 razy. Przecież nie chcesz, żeby twój słodki bukiet nagle się rozpadł.
 6. jak zebrać bukiet z cukierków 3
 7. A teraz ujawnimy tajemnicę, jak prawidłowo udekorować bukiet z cukierków. Bierzemy gałązki z perłowych koralików. Oczywiście nie można powiedzieć, że obecność takiego akcesorium jest konieczna. Po prostu włączając je w ten "kwiatowy" zestaw, tym samym można złagodzić gamę kolorową bukietu.
 8. jak zebrać bukiet z cukierków 4
 9. Teraz przechodzimy do pozycji, zwanej "Jak połączyć w jedną całość bukiet z cukierków". W jedną rękę wieź wszystkie 9 lizaków. Powoli, aby nie złamać prawie już gotowe arcydzieło, umieść sztuczne liście między cukierkami. Nie zapominaj, że na każdym cukierku masz drucik, którym należy przymocować liście oraz pąki róż, które również należy dodać do kompozycji.
jak zebrać bukiet z cukierków 5 jak zebrać bukiet z cukierków 6
jak zebrać bukiet z cukierków 7 jak zebrać bukiet z cukierków 8
 
Powiązane artykuły:
Mydło w kuchence mikrofalowej, czyli wytwarzanie domowego mydła
Mydło zrobione swoimi rękami – gwarancja jakości i bezpieczeństwa. I mistrzowie znają niemało sposobów gotowania różnego rodzaju mydła. Opowiemy jak zrobić go za pomocą kuchenki mikrofalowej!
Święty Mikołaj z masy solnej – świąteczne warsztaty artystyczne
Wiele wyrobów przyciągają swoją pięknością, lecz odstraszają trudnością wykonania. Lecz są i takie, zrobić które nie złoży dużych trudności, a wynik ucieszy każdego. Na przykład Święty Mikołaj z masy solnej. Dokładniej o tym jak go zrobić czytajcie w artykule.
Tkanina
Dawno przeszły czasy, kiedy odzież szyła się z jednakowej tkanki. Dziś istnieją setki wariantów. I czasami zatrzyma się na pewnym materiale bardzo skomplikowano. Opis tkanki "diving", jej charakterystyki i skład możecie poznać z naszego artykułu.
Haft matematyczny dla początkujących – pomysły na pasje artystyczne
Haft matematyczny – bardzo ciekawa, niezwykła technika. Wielu zdaje się, że stworzyć w tej technice pełnowartościowy obraz bardzo jest skomplikowano, jednak to całkiem nie tak.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty