Cesarskie cięcie
Wiele kobiet, na których czekają porody drogą cesarskiego cięcia bardzo przeżywają proces piersiowego karmienia. Co należy robić świeżo upieczonej mamusi i czego robić nie wolno? Dalej rozpatrzymy główne właściwości tego procesu.
Wszyscy rozumieją, że porody przyrodniczym sposobem wymagają mniej czasu na wznowienie organizmu, aniżeli przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Toż wiele kobiet niepokoi pytanie- po ilu dniach mamę z bobasem mogą puścić do domu?
Istnieje kilka rodzajów anestezji, które są dozwolone przy przeprowadzeniu operacji cesarskiego cięcia. W tym artykule rozpatrzymy każdy z nich i wyznaczymy, który rodzaj znieczulenia i w jakich wypadkach wykorzystują i co jest lepsze dla matki i dziecka.
Wcześniej jeśli u kobiety przeprowadzane były pierwsze porody jako cięcie cesarskie, nawet nie było mowy o naturalnych porodach przy kolejnych ciążach. Dziś to jest realne, i jeśli kobieta życzy sobie rodzić siłami natury to może to zrobić.
Oprócz planowego cesarskiego cięcia, w trakcie skomplikowanych przyrodniczych porodów,lekarze zderzają się z koniecznością awaryjnej operacji. Istnieje spis przyczyn do przeprowadzenia porodów taką drogą. Będzie o tym mowa w naszym artykule.
Noszenie bandaża po cięciu cesarskim związane jest z pewną koniecznością.W szczególności pomaga on kobiecie szybciej przejść proces wznowienia po operacji. Wiele mamuś interesuje pytanie- jak długo go należy nosić? Czytajcie o tym dalej.
Której kobiecie nie chce poleżeć się w ciepłej kąpieli, zwłaszcza, kiedy za nią taki niełatwy okres ciąży i porodu? Lecz wznowienie organizmu jeszcze trwa i należy ostrożnie stosować się do higienicznych procedur, zwłaszcza, jeśli miałyście przeprowadzane cięcie cesarskie.
Jeśli przy ciąży kobieta zaznała niektórych problemów ze zdrowiem, to na tle operacji mogą one trochę zaostrzać się. Na przykład kobiety często dostrzegają opuchliznę nóg po cięciu cesarskim.
Zabieg cesarskiego cięcia wymaga dotrzymania pewnych reguł zachowania. Dotyczy to również pożywienia. Organizm po operacyjnych porodach musi się zregenerować. Przy tym, nowo narodzonemu również jest potrzebne dotrzymanie diety mamusi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty