Chcesz schudnąć, musisz zmienić tych 7 złych porannych nawyków

Poranne nawyki decydują w dużym stopniu o całej reszcie naszego dnia: jaki poranek, taki dzień. Od porannych rytuałów zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale także humor i sylwetka.

Istnieje wiele naukowych dowodów, potwierdzających tę teorię: stężenie leptyny ( leptyna – hormonalny wyznacznik otyłości) we krwi podlega rytmowi około dobowemu. Biorąc pod uwagę ten fakt, można z pewnością powiedzieć, że zdrowe śniadanie wcale nie jest błahostką, jak większość z nas uważa, gdyż spożywanie wysokobiałkowego śniadania pomaga pozbyć się zbędnej wagi. Jeśli chcesz schudnąć, musisz zmienić złe nawyki.

1. Zapominasz o piciu wody tuż po obudzeniu.

woda

Rozpoczęcie rano od szklanki wody to łatwy sposób na podkręcenie metabolizmu oraz przygotowanie organizmu do spożywania śniadania, które naładowuje nas energią na cały dzień.

Aby zawsze pamiętać o wodzie, możesz postawić szklankę z wodą przy łóżku i ranek zaczynać od wody. Na początku być może będziesz piła wodę na siłę, ale później na pewno się przyzwyczaisz.

2. Nie wychodzisz na słońce.

opalanie

Nasz organizm o każdej porze dnia potrzebuje światła słonecznego, zwłaszcza rano. Słońce pobudza metabolizm, przemianę materii oraz oczyszczenie organizmu.

Jeśli dotąd zawsze zasłaniałaś zasłony, to czas to zmienić. Zawsze śpij z odsłoniętymi zasłonami.

3. Poranna kawa z pysznymi dodatkami.

kawa

Większość z nas kawę kojarzy z dobrym początkiem dnia. Jeśli chodzi o odchudzanie, to nie kawa przeszkadza nam schudnąć, lecz słodkie dodatki do niej i to w nadmiarze.

Nasz organizm, zwłaszcza podczas diety, potrzebuje kofeiny, natomiast cukier, mleko, śmietanka znacznie zwiększają kaloryczność kawy.

4. Brak śniadania.

śniadanie

Każdy z nas doskonale wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jeśli chcesz schudnąć, nie możesz rezygnować ze śniadania. Nie warto jednak rano się objadać, bo jedzenie wszystkiego naraz sprawia, że cała energia idzie w tłuszcz, zamiast się rozpraszać.

Najlepiej postawić na wysokobiałkowe, zdrowe śniadanie. Nawet ulubione płatki powinny zawierać jak najmniej konserwantów i barwników. Smoothie to dobry pomysł na początek dnia, który dostarczy ci niezbędnej dawki energii i witamin.

5. Zapominasz o porannych treningach.

sport

Jeśli chcesz schudnąć, to musisz zadbać nie tylko o zdrową dietę, ale także odpowiednie poranne ćwiczenia. Może to być joga, bieganie, poranna gimnastyka. Na początku twój senny organizm będzie się buntować, ale później na pewno będziesz mogła podziwiać w lustrze piękną, smukłą sylwetkę. Poranny sport to najlepszy sposób na podkręcenie metabolizmu i zmniejszenie apetytu.

6. Chcesz schudnąć? Odłóż telefon.

kawka

Spędzanie czasu ze smartfonem w ręku zmniejsza szanse na skuteczne pozbycie się zbędnej wagi. Rano komórki naszego organizmu pracują szybciej i się kumulują do tego, by naładować nasz organizm energią po nocnym śnie. Natomiast stres, który nas opanowuje podczas czytania różnych wiadomości, hamuje ten proces. Właśnie dlatego zamiast zregenerowanych komórek macierzystych nasz organizm dostaje nową dawkę komórek tłuszczowych.

7. Nadmiar snu.

sen

W świetle zebranych i analizowanych danych najzdrowszy jest sen trwający mniej więcej około 7-10 godzin. Tego czasu wystarczy, by się zdrowo wyspać i zregenerować siły. Sen dłuższy niż 10 godzin sprzyja tyciu i pojawieniu się fałdek na naszym brzuszku.

Życie składa się z drobiazgów oraz dobrych i złych nawyków. Jeśli się pozbędziemy tych ostatnich, można nie tylko zmienić swoje życie na lepsze, ale także cieszyć się idealną sylwetką.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty