Chińskie wróżenie z monet - Księga przemian i heksagramy

chińskie wróżenie z monet

Starożytna chińska wróżba z monet pomaga człowiekowi uzyskać odpowiedź na pytanie, daje możliwość dowiedzieć się w jaki sposób wybrnąć z trudnej sytuacji i w jakim kierunku należy działać. Do wróżby używa się księgi przemian, która składa się z 64 heksagramów, a każdy z nich na swój sposób jest interpretowany.

Chińskie wróżenie z monet na podstawie Księgi Przemian

Do przeprowadzenia wróżenia należy wziąć kartkę papieru, długopis i trzy monety, które mogą być zwykłymi lub dekoracyjnymi. Jeśli chcesz często sięgać do Księgi Przemian to wybierz trzy monety o jednakowej wartości i zawsze je używaj do wróżenia. Na początku zadaj pytanie księdze przemian, na które chcesz uzyskać pozytywną lub negatywną odpowiedż. Najgłówniejsze, aby prośba była konkretna, a nie abstrakcyjna. Należy po kolei rzucić monety i zobaczyć jaki jest wynik. Jeśli większość monet padła orłem to należy na kartce narysować prostą linię, jeśli natomiast reszką – to przerywaną. Ogólnie należy rzucić sześć razy. Kreślimy linie, zaczynając od dołu, co symbolizuje swoisty rozwój sytuacji.

Główne zasady wróżenia

Aby uzyskać maksymalnie prawdziwą informację trzeba uwzględniać następujące zasady:

  1. Nie należy zadawać jedno to samo pytanie, nawet jeśli ci się nie spodobała interpretacja heksagramów.
  2. Nie warto przystępować do wróżenia i zadawać pytania, które związane z chęcią sprawić komuś przykrość. W takim wypadku możesz nie spodziewać się uczciwej odpowiedzi, księga może się obrazić.
  3. Przystępować do starożytnego chińskiego wróżenia z monet trzeba w dobrym humorze, z odpowiednim nastawieniem, pozytywnymi myślami.

Najważniejsze, aby nikogo nie było w pobliżu i aby panowała całkowita cisza.

Zrozumiało, że wróżenie nie jest wyrokiem ostatecznym i nawet z negatywnej odpowiedzi należy zrobić odpowiednie wnioski i uwzględnić zalecenia.

 
Powiązane artykuły:
Wróżba z cytatów - wróżenie na podstawie książki
Istnieje masa różnych rodzajów wróżb, wśród których proste i niewymyślne, jak na przykład,wróżba z cytatów, o której opowiemy w artykule.
Wróżba z igły z nitką  na dzieci - wróżba na życzenie
Istnieje mnóstwo wróżb na dzieci i wśród nich bardzo proste i dostępne - wróżba z igły z nitką. Jak wróżyć na dzieci za pomocą tych przedmiotów? Opowiemy w artykule.
Wróżba na podstawie dni krytycznych - opis wróżby
Wróżby bywają różne i niektóre z nich są dosyć proste, warto popatrzeć na znaczenie tego czy innego wydarzenia. Ten artykuł opowie o dostępnej i prostej wróżbie na podstawie dni krytycznych.
Wróżba na pieniądze – wróżba z kart i monet
Za pomocą wróżb można dowiedzieć się dużo ważnej informacji o teraźniejszości i przyszłości, na przykład o stanie finansowym. W tym artykule są zaproponowane wróżby na pieniądze, a także instrukcje jak poprawnie nimi korzystać.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty