Chodzenie na pośladkach – uniwersalne ćwiczenie antycellulitowe

chodzenie na pośladkach

W okolicach miednicy znajdują się najważniejsze narządy i układy ludzkiego organizmu. Jelita są odpowiedzialne za trawienie, prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jak również za piękno skóry, włosów i paznokci, a mięśnie pośladków i mięśnie biodrowo-lędźwiowe, które są zaangażowane w ruchu i w dużej mierze decydują o zdrowiu układu rozrodczego. Chodzenie na pośladkach jest idealnym ćwiczeniem dla normalizacji funkcji narządów miednicy mniejszej i utrzymania w dobrej kondycji mięśni.

Korzyści z chodzenia na pośladkach

Taki trening to wcale nienowomodny wynalazek. Chodzenie na pośladkach ćwiczą instruktorzy fitness i specjaliści terapii fizycznej. Opracował je dr nauk medycznych I. Nieumywakin jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. A efekty, które daje ćwiczenie chodzenia na pośladkach, zostaną przedstawione poniżej:

  1. Chodzenie na pośladkach poprawia krążenie krwi i zapobiega zatorom w miednicy małej.
  2. Korzyści z chodzenia na pośladkach dla kobiet polegają na pozytywnym wpływie na układ moczowy i funkcję reprodukcyjną. Jest dobrą profilaktyką chorób ginekologicznych, a mężczyznom lekarze zalecają takie ćwiczenia na zwiększenie potencji.
  3. W wyniku tych zajęć wzmacniają się mięśnie grzbietu, kończyn dolnych i pośladków. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia rwy kulszowej, lumbago. To ćwiczenie wskazane jest ludziom starszym, aby zapobiec ograniczeniu sprawności ruchowej oraz osobom po urazach układu mięśniowo-szkieletowego.
  4. W wyniku treningu mięśnie pośladków podciągają się, zwiększa się ich napięcie. Skóra wygładza się, znikają widoczne objawy cellulitu.
  5. Eliminują się takie problemy jak zaparcia, nietrzymanie moczu, zmniejsza się ryzyko wypadania odbytnicy.
Jak wykonywać?

Do wykonania takich ćwiczeń jak chodzenie na pośladkach należy usiąść na podłodze, wyprostowując nogi, korpus trzymać prostopadle do nich. Ręce można zginać w łokciach i lekko pomagać sobie w czasie chodzenia, a gdy ćwiczenie dobrze opanujesz, można będzie je komplikować, założywszy ręce za głowę. Rozpocząć ruch, wysuwając do przodu prawy pośladek wraz z prawą nogą. Jednocześnie lekko pochylić się prawą stroną tułowia do przodu. Powtórz dla lewej strony ciała i w ten sposób posuwaj się do przodu. Kiedy dotarłeś do końca pokoju zmień kierunek w inną stronę, tylko plecami.

Ważne jest, aby nieustannie kontrolować postawę własnego ciała i trzymać plecy prosto. Nogi nie ciągnąć po podłodze, a utrzymywać je przy przesuwaniu uniesione nad podłogą. Na początek można zrobić trzy serie po 10-15 powtórzeń, a później zwiększyć czas trwania treningu. Można również poruszać się nie tylko do przodu i do tyłu, ale i przemieszczać się w boki.

Przeciwwskazania do chodzenia na pośladkach

W pierwszej kolejności należy powiedzieć, iż ćwiczenia można rozpocząć tylko po dobrej rozgrzewce. Czyli zaleca się wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych o małym natężeniu. Odzież powinna być wygodna i miękka, która uniemożliwia ścieranie skóry, a jeszcze ważne jest, aby położyć na podłodze dywan, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zachorowania przy ćwiczeniach na zimnej powierzchni. Trening jest przeciwwskazany ćwiczenie chodzenie na pośladkachkobietom w okresie miesiączki i tym, które mają jakieś choroby w ostrej formie. Przy przewlekłych chorobach układu moczowo-płciowego przed zajęciami trzeba skonsultować się z lekarzem. Ale w każdym przypadku, gdy jest odczuwalny jakikolwiek dyskomfort, ból w dole brzucha i dolnej części pleców, trening należy przerwać i poczekać na poprawę stanu.

Tym, kto chce zwiększyć efektywność ćwiczenia, można założyć na nogi jakieś ciężarki, a dla skuteczniejszego treningu mięśni pośladków dołączyć do programu treningowego bardziej poważne ćwiczenia. Po zakończeniu zajęć wziąć prysznic i wcierać w skórę ud i pośladków krem odżywczy, można z antycellulitowym efektem.

 
Powiązane artykuły:
Sposoby na wyszczuplanie ud – jak schudnąć z nóg w ciągu tygodnia?
Piękne i smukłe nogi - wynik wzmocnionej pracy, którą można wykonywać w domowych warunkach. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, co należy robić po to, żeby schudnąć w nogach w krótkim czasie.
Jak budować brazylijskie pośladki w domu? Trening na zaokrągloną i odstającą pupę
Piękne i prężne pośladki – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej, które jest możliwe. W tym artykule potraficie znaleźć informację o tym, jak budować brazylijskie pośladki w domu.
Najlepsze ćwiczenia na pośladki. Czyli jak kształtować seksowną pupę?
Chcecie mieć piękne i prężne pośladki, wtedy należy przygotować się do uprawiania sportu. W tym artykule potraficie znaleźć opis głównych reguł treningu, a także przykład efektywnych ćwiczeń.
Ćwiczenia fizyczne na modelowanie okrągłych kształtów – jak powiększyć pośladki?
Piękne, okrągłe pośladki - marzenie wielu dziewczyn. Żeby dosięgnąć takiego wyniku, należy regularnie uprawiać sport. W tym artykule znajdziecie efektywne ćwiczenia, które pozwolą zwiększyć objętość pośladków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty