Chusteczki do opalania – zalety i skład

chusteczki do opalania

W świecie współczesnym do urody i zdrowia można znaleźć ogromną ilość różnorodnych środków, które dobierane są na podstawie typu cery, struktury włosów, etc. Jedną z nowinek kosmetycznych, która zdobywa coraz większą popularność wśród przedstawicielek płci pięknej, są chusteczki do opalania. Dziś owy cudo-środek można kupić w każdym sklepie kosmetycznym, produkowany przez różne marki.

Zalety chusteczek

Opalenizna zawsze jest modna, jednak w związku z różnymi przyczynami, nie wszyscy mają możliwość opalać się nad morzem lub w solarium. W postaci alternatywy naturalnej opaleniźnie i wykorzystaniu dawkowanych promieniowań lampami ultrafioletowymi kosmetologowie proponują niezastąpioną rzecz, jaką są chusteczki samoopalające.

Dane chusteczki szczególnie są popularne wśród ludzi, którzy nie mogą brać kąpieli słonecznych, na przykład w wypadku bardzo jasnej skóry.

Podstawowe zalety brązujących chusteczek:

  • po ich użyciu skóra ma naturalny i jednorodny odcień;
  • zabezpieczają równomierne znikanie opalenizny;
  • nie zawierają barwników, co daje możliwość używać chusteczki ludziom z dowolnym typem skóry;
  • proste i wygodne użycie;
  • nie smarują odzieży, ponieważ szybko się pochłaniają;
  • nie posiadają specyficznego zapachu;
  • sprzyjają nawilżaniu skóry i zapobiegają jej starzeniu się.

Owy produkt uważa się liderem wśród innych środków przeznaczonych do stworzenia opalenizny, ponieważ posiada dosyć szerokie spektrum zastosowania: można go używać jako środek do opalania twarzy, szyi, dekoltu, rąk, brzucha, ramion. Oprócz tego owe chusteczki wspaniale korygują rozstępy i nierównomierne paski po opalaniu się.

W większości wypadków chusteczki do opalania niezależnie od producenta zawierają naturalne włókna i zestaw nawilżający, działalność którego jest skierowana na zachowanie wilgoci w górnej warstwie skóry, co daje możliwość zapobiec zbytniemu odwodnieniu skóry, robiąc ją przy tym jędrną i delikatną.

Wszystkie chusteczki samoopalające zawierają następujące aktywne składniki:

  1. Dihydroksyaceton – jest naturalną aktywną substancją, która jest uzyskiwana z trzciny cukrowej. Gdy dochodzi do reakcji z proteinami skórnej keratyniny i aminokwasami, tworzy melanoidyny, które nadają skórze naturalny odcień.
  2. Tokoferol – to witaminy grupy B, sprzyja odmłodzeniu skóry, nadaje jej jędrności i zdrowego wyglądu.

Owy środek do opalania jest wygodny, ponieważ do jego użycia nieobowiązkowo odwiedzać kosmetologa, a można z łatwością używać go w domu samodzielnie. Zazwyczaj wszystkie chusteczki do opalania mają jednakową instrukcję i zapakowane są po jednej w oddzielnej kopercie.

Sposób stosowania

Przed użyciem chusteczki należy oczyścić i wysuszyć ciało i twarz za pomocą ręcznika. Wziąć chusteczkę i delikatnie przetrzeć te odcinki skóry, które chcesz opalić. Wyjątek są okolice dookoła oczu. Po upływie 5-7 minut środek wysycha i całkowicie się wchłania. Jednej chusteczki zazwyczaj wystarczy, aby zmienić kolor twarzy, szyi i dekoltu. Po naniesieniu środka obowiązkowo należy dokładnie umyć ręce.

Kolor skóry po użyciu chusteczek do opalania w całości odpowiada naturalnemu, jednak maksymalny odcień pojawia się po upływie 24 h. Zachowa się w ciągu trzech dni, jeśli chcesz otrzymać bardziej intensywny odcień, możesz użyć jeszcze jednej chusteczki, ale dopiero po upływie 3 godzin, po poprzednim naniesieniu.

 
Powiązane artykuły:
Opalanie trzcinowe – zalety metody hollywoodzkiej
Opalanie trzcinowe pomoże dziewczynom nawet z bladą skórą do liczonych minut nabyć świetną opaleniznę czekoladowego odcienia. Dokładniej o procedurze możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?
Jeśli raptem ujawniliście, że wasz ulubiony tusz, który jest pilnie potrzebny zaschnął, nie warto zasmucać się. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów przywrócić jego do życia na pewien czas, o których możecie poznać z tego artykułu.
Jak dobrać szminkę do ust?
Właśnie ją zjadamy do 5 kg za swoje życie. Jej forma może dużo co powiedzieć o charakterze swojej posiadaczki. Chodzi zazwyczaj o szminkę. O niektórych niuansach prawidłowego jej doboru dowiadujecie się z naszego artykułu.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty