To chyba najlepsze życzenie dla syna

W artykule przedstawiamy mądre myśli. Czytamy i bierzemy na notatkę.
to chyba najlepsze życzenie dla syna

Synu, tylko proszę, nie zadawaj się z nieprzyzwoitymi i głupimi kobietami. To ubóstwo wartości moralnych i tanich priorytetów nie tworzy niczego, oprócz głupoty. Te kobiety nie uczynią cię silniejszym, lecz wypełniają twoje życie błędami, błędami w stosunku do wszystkich kobiet, a ten cynizm nie da ci ani mądrości, ani głębi. Bądź wybiórczy. Nie rozrzucaj komplementów i pochwał, ale bądź pobłażliwy, szanuj kobiety bez względu na to jakimi są, bo jesteś mężczyzną —a to nie tylko słowa, ale siła. Siła, która nie pozwoli sobie upokorzyć lub obrazić upadłego człowieka.

Bądź odpowiedzialny. Za siebie i za swoje działania, za swoje czyny. Każdy twój krok musi być odpowiedzią przed człowiekiem, przed sobą i przed Bogiem. Nie pozwól sobie na lekkomyślność. Popełniaj błędy, ucz się, ale żyj dalej i znaj: każdy błąd czyni cię silniejszym. Nie szkodż sobie. Pomagaj ludziom, nie żyj tylko dla dogodzenia sobie, i uzyskasz zbawienie i w tym, i w innym świecie. Bądź wielkim człowiekiem, duszą i sercem. Bądź silnym i nic się nie bój, miej strach, ale miej siłę i wolę ten strach pokonać. Miej możliwość nazywać się mężczyzną. Miej czyste spojrzenie i wolne myśli. Niech serce twoje nie będzie zamglone uprzedzeniami — obcych ludzi i fałszywych wartości.

I uwierz mi, że kobieta, którą pokochasz, będzie jak dwie krople wody podobna do ciebie - silna i mądra. Tak samo zbita z tropu, ale idąca swoją drogą, prawdą i wiarą. I niech będzie miała blizny na sercu, niech będzie pomylona, ale to będzie świadomy wybór, jeden wybór na całe życie. Niech będzie ostra na język, ale prawdziwa. Taka, która nigdy cię nie zawiedzie i nie zdradzi. Rozpoznasz ją po oczach, bo prawda świeci niesamowitym ogniem. Nie bój się i zaufaj sercu — ono podpowie ci. I uwierz mi synu, ona tak szukała cię. Poznajecie siebie po spojrzeniu, jakbyście widzieli go przez całe życie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty