Ciąża – będzie dziewczynka czy chłopiec?

ciąża dziewczynka czy chłopiec

Ledwo,kiedy zajdziemy w ciążę, większość kobiet od razu zaczyna się zastanawiać: kto urodzi się – chłopiec, czy dziewczynka? Krewni i przyjaciele dopytują się:"a kogo byś chciała?" i "jak go nazwiesz?". Czasem i mąż rozmarzony mówi o spadkobiercy lub tatusiowej księżniczce. Jak tu nie skusić się i nie zacząć próbować różne wróżby?

Znaków, z pomocą których można wyznaczyć w czasie ciąży kogo urodzisz – dziewczynkę,czy chłopca –jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają naukowe uzasadnienie, a inne po prostu wywołują uśmiech. Jednakże skoro wierzyli w nie nasi pradziadkowie może i nam się przysłużą? W każdym razie te śmieszne obserwacje umilą długie miesiące oczekiwania.

Oznaki ciąży na chłopca i dziewczynkę

Tutaj odnajdziecie kilka oznak ciąży na chłopca i na dziewczynkę:

  1. Mdłości – jeśli kobieta bardzo cierpi na nudności w pierwszym trymestrze to istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia dziewczynki. Uważa się, że chłopców w tym okresie nosi się lżej.
  2. Kształt brzucha – jeśli brzuch ma ostrą formę urodzi się chłopiec, a jeśli brzuch rozrósł się po bokach–czekaj na dziewczynkę.
  3. Preferencje smakowe – w ciąży przy chłopcu kobietę ciągnie do słonego, ostrego, mięsnego; w oczekiwaniu na dziewczynkę mama jakiś czas raczy się słodyczami i pieczywem.
  4. Wygląd – jeśli kobieta zbrzydła w czasie ciąż to znaczy, że dziewczynka zabrała jej piękno.Przy noszeniu chłopca,kobiety wręcz przeciwnie-pięknieją.

Oczywiście, wszystkie te i inne znaki są wątpliwe, ponieważ mdłości mogą wystąpić w każdym przypadku.Preferencje smakowe matki są raczej indywidualne, a kształt brzucha zależy od miednicy i innych cech anatomicznych matki i od tego w jakiej pozycji leży dziecko. Ale zupełnie nie szkodzi wziąć z tych oznak coś pożytecznego dla siebie.

Sposoby i metody zaczęcia dziewczynki lub chłopca

Dla par, które są na etapie planowania ciąży można dać kilka wskazówek, które w taki lub inny sposób mogą pomóc zaplanować płeć dziecka. Tak dla poczęcia dziecka określonej płci – dziewczynki lub chłopca – należy znać dokładny dzień owulacji. Jeśli chcesz, żeby urodził się chłopiec, trzeba uprawiać seks nie później i nie wcześniej niż 24 godziny przed wystąpieniem owulacji. Męskie plemniki są żwawe, ale żyją niestety niedługo. Dlatego powinniśmy uzyskać szansę, aby szybciej dostać się do komórki jajowej, nie czekając długo na jej wyjście. Jeszcze bardziej zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia chłopca można, uprawiając seks w określonych pozycjach: misjonarskiej, „mężczyzna od tyłu” i „na pieska”.

Z poczęciem dziewczynki sprawy wyglądają inaczej. Trzeba również znać dzień owulacji, ale seks uprawiać na kilka dni przed nią. Żeńskie plemniki są mniej ruchliwe, ale bardziej wytrwałe. One mogą nie nadążyć za męskimi plemnikami, ale cierpliwości im nie brakuje. Mogą znajdować się w macicy do 5 dni, cierpliwie czekając na wyjście komórki jajowej, kiedy męskie plemniki już dawno zginęły.

Jeśli chodzi o pozycję na poczęcie dziewczynki to najlepiej nadaje się każda niegłęboka forma seksu. Przy tym wskazane jest, aby kobieta nie przeżywała orgazmu, ponieważ kwaśne środowisko może przedłużyć życie męskichoznaki ciąży dziewczynka czy chłopiec  plemników, а nam to w ogóle do niczego niepotrzebne.

Istnieją również polecenia odnośnie diety na poczęcie dziewczynki lub chłopca. Na poczęcie dziewczynki radzą karmić męża kilka miesięcy przed planowanym poczęciem słodkim jedzeniem, owocami, niesłonymi wyrobami cukierniczymi, świeżymi warzywami, orzechami, sokami owocowymi. Jeśli chcesz chłopca karmij męża wszystkimi rodzajami mięsa, czarną czekoladą, rybami, marynowanymi ogórkami oraz kawą.Ty również to spożywaj. Choć to może wydawać się nieprawdopodobne, ale badania pokazują, że w 80% pary, które przestrzegają takich żywnościowych zaleceń, otrzymały w końcu dziecko „określonej płci".

 
Powiązane artykuły:
Dieta na poczęcie chłopca
Chcecie zacząć i narodzić chłopaczka? Cóż to może być? Metod istnieje kilka, chociaż gwarantować stuprocentowy wynik nie może żadna z nich. Lecz czemu nie spróbować zakosztować, na przykład specjalną dietę?
Kształt brzucha w ciąży – co oznaczają różne kształty?
Od dawna zgodnie z przepisami brzucha kobiety chcą przewidzieć, kogo one noszą pod sercem.
Płeć dziecka według USG – chłopiec czy dziewczynka?
Metoda badania USG jest bardzo efektywnym sposobem wyznaczenia płci przyszłego bobasa. A zaczynając od 21 tygodnia ciąży odsetek błędów w odpowiedziach na pytanie przyszłych ojców dorównuje praktycznie zeru.
Objawy w ciąży na dziewczynkę
Wiele przyszłych mam jest niecierpliwych w pytaniu wyznaczenia płci swojego przyszłego dziecka. To naturalnie, przecież chłopczyki i dziewczynki tak różnią się! Ten artykuł opowie o tym, za którymi oznakami można przypuścić, że pojawi się córka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty