Ciemne kręgi pod oczami - skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

сiemne kręgi pod oczami

Kobieta w każdym wieku i kondycji chce dobrze wyglądać. Wygląd zewnętrzny zależy od wielu czynników, najważniejszy z nich to stan zdrowia. Ciemne kręgi pod oczami sprawiają, że wyglądasz na chorą i zmęczoną. Wyjaśnijmy, dlaczego pod oczami tworzą się ciemne kręgi i jak je zlikwidować.

Przyczyny pojawienia ciemnych kręgów pod oczami

Istnieje kilka przyczyn, które mogą powodować ciemne kręgi wokół oczu. Wymienimy główne z nich.

Zaburzenia krwiobiegu

Na twarzy, w okolicach oczu znajduje się mnóstwo naczyń krwionośnych, a także limfatycznych. Przy zaburzeniach krążenia i drenażu limfatycznego, naczynia rozszerzają się i stają się zauważalne. W dużej mierze sprzyjają temu niezdrowe przyzwyczajenia, w pierwszej kolejności, palenie, nadużywanie alkoholu, nadmierne spożycie kawy.

Deficyt minerałów i witamin

U ludzi, którzy cierpią na niedokrwistość, razem z bladą karnacją wpada w oczy niebieskawe obramowanie oczu. Do podobnego wyniku doprowadza zbytnie stosowanie monodiet, organizm odczuwa wtedy brak witamin i minerałów.

Przemęczenie

Napięty rytm życia, niedostateczne przebywanie na powietrzu, bezsenność odbijają się na stanie skóry twarzy, głównie wokół oczu.

Cienka skóra

Skóra na twarzy ma bardzo cienką warstwę tłuszczową. Zwłaszcza delikatna jest skóra pod oczami. Wskutek wieku skóra robi się cieńsza i błękitne naczynia krwionośne stają się zauważalne. U niektórych ludzi, naczynia prześwitują nawet w młodym wieku. Tą właściwość wyglądu zewnętrznego, z reguły przekazuje się dziedzicznie.

Jak pozbyć od ciemnych kręgów pod oczami?

Niebieskawe kręgi pod oczami to defekt wyglądu zewnętrznego, usunięcie którego wymaga zmiany trybu życia. A mianowicie:

  1. Zrezygnować ze szkodliwych przyzwyczajeń.
  2. Uregulować rozkład dnia. Chodzi o to, żeby należy więcej czasu przeznaczać na sen, spacery na świeżym powietrzu i uprawianie sportu.
  3. Przejrzeć listę odżywiania. Należy spożywać pokarmy bogate w witaminy i mikroelementy. Bardzo pożyteczne dla skóry są produkty, które zawierają antyoksydanty (herbata zielona, bób, pietruszka, czerwone i niebieskie rodzaje jagód).
  4. jak pozbyć się сiemnych kręgów pod oczami
  5. Chronić skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, nanosząc przed opalaniem na strefę oczu krem przeciwsłoneczny.

Do likwidacji niebieskich kręgów, efektywne są takie środki jak okłady i maski pod oczy:

  • pietruszki;
  • ogórka;
  • świeżego ziemniaka.

Zauważalny wynik daje stosowanie naparu z kwiatów chabru w postaci okładów, a w stanie zamrożonym do codziennego przecierania strefy wokół oczu.

 
Powiązane artykuły:
Worki pod oczami - jak się ich pozbyć, żeby wyglądać świeżej?
Lustrzane odzwierciedlenie nie cieszy nie tylko rano, ale nawet w czasie dnia? Pod oczami pojawiają się obrzmienia? Te brzydkie "worki" psują nie tylko wygląd zewnętrzny, ale i humor. Jak się ich pozbyć? Opowiemy w naszym nowym artykule.
Kolorowe soczewki bez dioptrii, dla tych, kto chce zmienić kolor oczu
Marzycie zobaczyć siebie z innym kolorem oczu, czy spróbować obraz "kobiety-kota"? Wtedy warto nabyć kolorowe soczewki, które nie wpływają na wzrok. Przeczytawszy nasz artykuł, potraficie od razu wybrać odpowiednią właśnie dla was odmianę soczewek.
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
Soczewki, które zmieniają kolor oczu –  jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty