Cienie do brwi – jak idealnie podkreślić swoje brwi?

cienie dla brwi

Cienie jako środki korekcji brwi mają szereg przewag nad ołówkiem. One kładą się miękko, farbują cały obszar "wewnątrz" brwi i wyglądają naturalnie. Jeśli włoski brwi od przyrody są krótkie, ołówek będzie wyglądać na nich bardziej wyraźnie i o tym, że piękność "nienaturalna" domyśli się nawet przechodzień-uczeń. W tym wypadku cienie do brwi są prosto niezastąpione. Jednak zbyt cienką linię nimi nie stworzysz – cząsteczki cieni będą "wychodzić" za granicę włosków. Toż posiadaczkom bardzo cienkich brwi lepiej oddać przewagę ołówkowi. A jeszcze – zamyślić się, aby brwi odrosły do naturalnej szerokości, przecież właśnie ten wariant teraz jest w modzie.

Jakie cienie do brwi są lepsze?

Wybór jest duży – od palet klasy ekonomicznej jak Ffleur, do bardziej profesjonalnych modeli. Zanim dobrać cienie do brwi, należy zapamiętać następujące zasady.

  • kolor brwi powinien być na jeden-dwa tony ciemniejszy niż kolor włosów;
  • aby make-up nie wyszedł karnawałowym, cienie do brwi powinny być matowe;
  • koniecznie wykorzystać szorstki pędzelek skoszonej formy, ponieważ farbować brwi cieniami za pomocą zwykłej gąbki – zajęcie nieobiecujące.

Pomimo tych zasad, wybierać cienie do brwi jest dość prosto, nawiasem mówiąc jak i cienie do powiek one sprzedają się zestawami, w których jest zaproponowany nie tylko ciemny ton, ale i beżowy – dla doprowadzenia linii pod brwią. Najważniejsze cechy cieni do brwi – trwałość i lekkość naniesienia, o których niestety zawczasu nic nie wiadomo.

Czy jest potrzebna korekcja?

Jeśli forma brwi kategorycznie wam się nie podoba i czego byście nie robiły pincetą i pędzelkiem, nic nie wychodzi – rozpaczać nie warto. Przed tym jak farbować brwi cieniami, będzie prawidłowo pójść do salonu urody, gdzie kosmetyczka, która zna sekrety wzrostu włosków, zrobi poprawną korekcję. Potem jak fachowiec poznaczy formę brwi, można brać się za pędzelek i już w domowych warunkach stwarzać nowy obraz.

Jak nanosić cienie dla brwi?

Uzbroiwszy się szczotką-grzebieniem i pędzelkiem ze skośną końcówką, przystąpimy do samego zabiegu. Nanosić cienie do brwi trzeba na całą powierzchnię brew, jednak jeśli u was blisko osadzone oczy, wewnętrzny kraj brwi lepiej zostawić światłym.

Posiadaczkom szeroko posadzonych oczu podejdzie wsteczny przebieg: brwi około nasady nosa należy farbować mocniej.

Więc przystąpimy:

  • rozczeszcie brwi szczotką;
  • nabierzcie na pędzelek trochę cieni;
  • równomiernie rozprowadzicie cienie po linii wzrostu brwi, rzetelnie wycieniowując i "szkicując" obszar między włoskami;
  • znów rozczeszcie brwi, wydalcie nadmiary cieni, które "wylazły" za linię;
  • pod linią brwi przeprowadźcie linię światłymi cieniami, wzmocniwszy kontrast.

Nieposłuszne brwi po tym można zamocować żelem, czy specjalnym woskiem.

Alternatywne rozwiązania

Cienie do brwi niekoniecznie są sypkie. Na przykład kompania MAC wypuszcza cienie-krem do brwi w kilku odcieniach, które nie tylko doskonale farbują, ale i mocują włoski. Również zamocować nieposłuszne brwi pomoże modelujący wosk: on jest przejrzysty, a konstrukcja tubki w większości wypadków przypomina tubkę od tuszu do rzęs. Wiele firm proponują ten środek w komplecie z cieniami do brwi.

 
Powiązane artykuły:
Paleta cieni – kolory jakie pasują do koloru twoich oczu
Dobrze dobrane cienie zdolne skorygować formę oczy i nadać poglądowi głębi i wyrazistości. Palety cieni dla makijażu oczu, o których opowiemy w artykule, istnieją w różnych wariacjach.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
Jak dobrać szminkę do ust?
Właśnie ją zjadamy do 5 kg za swoje życie. Jej forma może dużo co powiedzieć o charakterze swojej posiadaczki. Chodzi zazwyczaj o szminkę. O niektórych niuansach prawidłowego jej doboru dowiadujecie się z naszego artykułu.
Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?
Jeśli raptem ujawniliście, że wasz ulubiony tusz, który jest pilnie potrzebny zaschnął, nie warto zasmucać się. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów przywrócić jego do życia na pewien czas, o których możecie poznać z tego artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty