Cienkie usta – sposoby na ich zwiększenie

cienkie usta

Współczesny ideał kobiecej urody obowiązuje każdą przedstawicielkę płci pięknej mieć ładne, kuszące usta. W przeciwnym wypadku uważa się, że kobieta jest niewystarczająco seksowną i pociągającą.

Należy zrozumieć, że cienkie usta nie są wadą, a indywidualną szczególnością. Jest wiele znanych kobiet, wśród których – Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow i nawet księżniczka Kate Middleton , które nie posiadają dużych ust, uznane są pięknymi kobietami. Po prostu trzeba robić odpowiedni make- up.

Kolor szminki do cienkich ust

Styliści zalecają unikać ciemnych odcieni, ponieważ wizualnie one zmniejszają rozmiar ust. Również nie warto wykorzystywać matowe kolory, ponieważ oddziaływają w analogiczny sposób.

Do cienkich ust idealnie pasują ciekłe błyszczki lub kremowe szminki z efektem wilgotnego "shine" (błyszczące, opalizujące). Przy tym należy dobierać kosmetyki o jasnych i neutralnych kolorach, które optycznie dodają objętości.

Miłośniczkom jaskrawych i nasyconych odcieni niezakazane jest wykorzystywanie czerwonych lub purpurowych pomadek. Może to się wydawać dziwne, ale Marilyn Monroe nie miała dużych ust, odwrotnie były dosyć cienkie. Po prostu aktorka nanosiła z góry ulubionego czerwonego koloru przeźroczysty lub jasny błyszczek.

Makijaż do bardzo cienkich ust

Styliści Hollywoodu udostępnili technikę wykonania make up, który wizualnie i w sposób naturalny zwiększa usta:

 1. Nanosimy podstawę na usta, na przykład balsam, czekamy zanim się wsiąknie.
 2. Białą lub jasną kredką oprowadzamy usta.
 3. Wzdłuż otrzymanych linii pędzelkiem nanosimy pomadkę lub błyszczek w jasnym kolorze z efektem "shine".

Jeszcze jeden wariant przewiduje wykorzystanie kredki konturowej. Najlepiej, aby jej kolor odpowiadał kolorowi ust albo był o 2-3 tony jaśniejszy od wybranej pomadki:

 1. Za pomocą kredki należy nanieść kontur, który powinien wykraczać 1-1.5 mm poza naturalne granice ust.
 2. Następnie należy zakończyć makijaż, używając szminki.

Mała tajemnica – jeśli nanieść po środku dolnej i górnej wargi po kropelce przeźroczystego błyszczka, ich rozmiar wizualnie się zwiększy w cienkie usta pomadawyniku załamywania się światła.

Sposoby na długotrwałe zwiększenie ust

Niektóre kobiety nie chcą tracić czasu na makijaż. Z tego więc powodu wybierają metodę, która zwiększa usta na długi czas:

 • tatuaż;
 • zastrzyki kwasu hialuronowego;
 • zastrzyki botulotoxinu;
 • lipofilling;
 • stosowanie żelu biopolimerowego;
 • plastyka konturowa.
 
Powiązane artykuły:
Przepisy domowe maseczek do ust
Dowolna kobieta, która śledzi za sobą wie że wargi wymagają nie mniejszego odejścia, aniżeli dowolna inna część ciała. Mało po prostu poprawnie farbować je, czasami usta obowiązkowo należy rozpieszczać różnymi maskami.
Suchość ust – jak z nią walczyć?
Suchość ust – to nie tylko nie jest pięknie, ale i okropnie nieprzyjemnie. Dla dziewczyn to jest duży problem. Nie można pięknie nanieść pomadki, niemożliwie całować się i czujesz się niekomfortowo. Jak to leczyć? O tym opowiemy w artykule.
Microblading ust – w czym jest lepszy od tatuażu?
Microblading ust – procedura, co pozwala nadać objętość, zabezpieczyć delikatny i świeży odcień. Zorientujmy się, na czym polega przewaga popularnego tatuażu i w czym są jego zalety.
Jak zrobić peeling do ust, aby zrobić je miękkimi i soczystymi?
Peeling do ust pozwoli stale podtrzymywać zdrowie delikatnej skóry. Spróbujcie zrobić peeling z cukru z dodaniem miodu. Efekt od domowej procedury na pewno spodoba się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty