Co jedzą ślimaki, czyli dieta dla ślimaków w akwarium

co jedzą ślimaki

Ślimaki są uważane za jedne z cennych zwierząt na świecie. Jeszcze z antycznych czasów one były stosowane przez Greków w medycynie dla leczenia chorób. Dla Fenicjan ślimaki były źródłami farb, a dla mieszkańców Afryki – środkiem, zastępczym pieniężną jednostkę. We współczesnym świecie ślimaki są uważane za składowe najbardziej wytwornych potraw.

Anatomia ślimaków zaskakuje

Lecz ślimaki, jak zwierzęta, co należą do grupy mięczaków (brzuchonogi) same potrzebują żywności. Jest dużo źródeł co opowiadają o tym co jedzą ślimaki. Encyklopedie, książki i w pierwszej kolejności internet, które dają pełną informację o tym co jedzą ślimaki w przyrodzie. Mięczaki w swoim typie żywienia odnoszą się do roślinożernych zwierząt. Oni w większości wypadków preferują używać warzywa, owoce i trawy. Po to, żeby znać co jedzą ślimaki w akwarium, rozpatrzymy zasadę budowy ich układu pokarmowego. W ustach tych gatunków mięczaków istnieje około 14 tysięcy zębów. Taka ilość zębów dla mięczaków służy pilnikiem, który pozwala sczyszczać i zjadać roślinne substancje. Naukowcy udowodnili, że ślimaki w odróżnieniu od innych rodzajów mają usta, rozmieszczone na dolnej części głowy. Ślimaki trzonkooczne jedzą mniej niż inne ślimaki, ponieważ one nie mają ust, a jedzą przyssawkami.

Ludzie, którzy rozważają nad problemem "co jedzą domowe ślimaki", zwracają uwagę, że one są nieszkodliwe dla ogrodów, ponieważ mięczaki spożywają przeważnie martwe rośliny i chwasty. Jednak w większości wypadków one mogą zaszkodzić właśnie młodym roślinom.

Mówiąc o tym co jedzą ślimaki achatiny odznaczymy, że one lubią jeść w grupach. Dość często one mogą "atakować" jakiś krzak trawy i zjeść go do korzeni.

Czym nakarmić ślimaków?

W codziennej diecie ślimaków przeważają takie owoce jak winogrono, truskawka, poziomka, ananas, morele, grusza, mango, papaja, śliwa, arbuz, melon i wiele innych. Z warzyw ślimaki oddają przewagę dyni, bakłażanom, kapuście, pomidorom, ziemniakom, marchwi, kukurydze, bobom, grochowi, łukowi, ogórkom, jajkom, serowi.

Zwłaszcza należy przypomnieć co jedzą akwariowe ślimaki. W większości wypadków one przyzwyczajeni jeść wodorosty i powstawiane bakterii. Tym samym one pomagają pozbawić środowisko przyrodnicze od bardzo drobnych bakterii i szkodliwych substancji. Lecz nie wyłącza się również fakt tego, że one jedzą martwe rośliny, owoce i warzywa.

Chcemy uprzedzić ludzi zainteresowanych w tym co jedzą ślimaki, że tym zwierzętom nie trzeba dawać pokarmu, który jedzą na co dzień ludzie. Tak każdy ostry, słony, słodki, kwaśny, tłusty i wędzony pokarm może zaszkodzić ich ukochanym mięczakom.

Ślimaki drapieżniki

Oświecając temat, co jedzą wodne ślimaki, nie możliwie nie odznaczyć, że wśród nich wydzielają się ślimaki drapieżniki. Podstawą wyżywienia tych rodzajów mięczaków składają się owady, skorupiaki i inne małe stworzenia. U ślimaków jest dobrze rozwinięty mięśniowy język, który pozwala co jedzą ślimaki akwariumowezjadać malutkie substancje, a także wspierać równowagę biologiczną. Lecz wszystkim ślimakom, bez względu na to, czy są one roślinożerne czy drapieżniki, jest potrzebny wapń, sprzyjający wzmocnieniu ich domku. Fachowcy, co zajmują się pytaniem co jedzą ślimaki lądowe radzą dawać ślimakom wodę, pH której nie jest niżej 7. Do miękkiej wody trzeba dodawać różne wapienne i marmurowe mieszanki, żeby zwiększyć twardość wody.

Ślimaki dają radość otoczeniu, lecz w tym samym czasie same potrzebują pielęgnacji. W pierwszej kolejności należy zajmować się zwiększeniem ilości wapnia co otrzymują, a dopiero potem martwić się o to, co jedzą ślimaki.

 
Powiązane artykuły:
Ślimaki ampularie – utrzymanie i rozmnażanie
Żeby urozmaicać ludność akwarium można dokwaterować do rybek, ślimaków - ampularię. Ci mieszkańcy to doskonali pomagierzy we wsparciu czystości w akwarium i przy tym absolutnie niewybredne w obejściu i życzliwe w stosunku do rybek.
Jak dbać o fretkę, czyli co musisz wiedzieć o tym zwierzaku?
Fretka – dość niewybredny wychowanek, nie wymagający dużo uwagi i szczególnego obejścia, nie wydający szumu i innych niewygód. Jak poprawnie opiekować się fretką? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak rozmnażają się ślimaki?
Ślimaki dziwią nas swoją niezwykłą anatomią, nie mniej dziwny jest ich proces rozmnażania. W naszym nowym artykule opowiemy jak mnożą się najbardziej rozpowszechnione rodzaje domowych ślimaków.
Kilka porad dla hodowców o opiece nad ślimakami
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się tacy dziwni wychowankowie jak domowe ślimaki – ciche, pocieszne i niewybredne. W artykule opowiemy o właściwościach obejścia za najbardziej rozpowszechnionymi ich rodzajami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty