Co to jest frygidność, w jaki sposób leczyć owe schorzenie?

co to jest frygidność

Seksualne zaburzenia u kobiet są mniej zbadane przez naukę aniżeli zaburzenia u mężczyzn. Jednak we współczesnym społeczeństwie seksualne zaburzenia u kobiet spotykane są dosyć często. Zgodnie ze statystyką – około 40% kobiet ma te czy inne zaburzenia seksualne. Współczesna medycyna wyodrębnia dwa podstawowe zaburzenia w życiu płciowym kobiet: frygidność i anorgazmia.

Na początku postaramy się zrozumieć co to jest frygidność. Frygidność u kobiet, pod względem naukowym jest tłumaczona w ten sposób, że kobieta ma słaby popęd seksualny, brak pobudzenia. W niektórych wypadkach kobieta odczuwa wstręt do seksu. Oficjalna medycyna wyodrębniła dwie przyczyny frygidności u kobiet:

  1. Fizjologiczna. Kobieta może zostać frygidną w wyniku różnych chorób wenerycznych, z tego więc powodu w wypadku dowolnych objawów takiego typu chorób, niezwłocznie należy udać się do lekarza. Dosyć często nie mają popędu seksualnego kobiety w ciąży i karmiące mamy. Również frygidność może być następstwem zaburzeń hormonalnych.
  2. Psychologiczna. Owa przyczyna jest szeroko rozpowszechniona wśród współczesnych kobiet. Obawy, wstydliwość, zgwałcenie w przeszłości , niewłaściwe wychowanie seksualne, depresja – owe przyczyny są podłożem psychologicznej frygidności.

Lekarz może zdiagnozować frygidność dopiero po kompleksowych badaniach. Fizjologiczne i psychologiczne przyczyny frygidności leczą się w różny sposób. Oprócz wizyty do ginekologa, kobieta być może będzie musiała zasięgnąć porady psychologa i endokrynologa.

Leczenie frygidności u kobiet

Leczenie frygidności będzie skuteczne tylko w tym wypadku, jeśli kobieta uświadomi swój problem i maksymalnie się przyłoży do tego, aby pozbyć się owego problemu. Jeśli podczas badań wykryto zaburzenia fizjologiczne, to problemu można się pozbyć za pomocą różnych leków. Jeśli natomiast frygidność jest następstwem problemów psychologicznych, leczenie potrzebuje więcej czasu i wysiłku. W większości wypadków leczenia potrzebują oboje partnerów. Podczas leczenia mogą być stosowane leki, fizjoterapia, psychoterapia. Kobieta powinna znaleźć dobrego fachowca i nawiązać z nim poufne stosunki, ponieważ tylko taki lekarz może jej udzielić korzystnych porad, dotyczących tego, w jaki sposób pozbyć się frygidności.

Anorgazmia – dosyć rozpowszechnione zaburzenie, które powstaje w wyniku psychologicznych problemów u kobiet. Podczas seksu bodziec, który odpowiada za orgazm, nie dociera do odpowiedniej części głównego mózgu. Z tego więc powodu nie dochodzi do kurczenia się mięśni i orgazmu. To jest związane z tym, że na poziomie podświadomości kobieta myśli o własnych problemach, obawach. Leczenie anorgazmii musi być wyłącznie indywidualne.

Kobiecie należy stworzyć maksymalnie komfortowe warunki, aby ona mogła wykazać własną seksowność. Psychoterapia i trening autogenny są dosyć skuteczne w leczeniu anorgazmii. Lekarze zalecają łączyć psychoterapię z zabiegami fizjologicznymi – masażem i hydroterapią. Należy nie zwlekać z leczeniem seksualnych zaburzeń u kobiet, które mają podłoże psychologiczne. Oprócz frygidności i anorgazmii kompleksy i obawy doprowadzają do pochwicy – seksualnego zaburzenia u kobiet, którego objawami są drgawkowe kurczenie się mięśni pochwy. Skurcze odbywają się odruchowo, kobieta nie może ich kontrolować. Leczenie pochwicy – to zabiegi psychoterapeutyczne, leki, stymulatory.

Życie seksualne odgrywa ważną rolę w życiu jak mężczyzny, tak i kobiety. Usunięcie przyczyn frygidności i anorgazmii zależy od obu partnerów. Uwaga, pieszczoty, poszukiwanie odpowiednich pozycji podczas uprawiania seksu – to niezbędne triki, które pomogą kobiecie rozluźnić się i podniecić. Regularny seks i orgazm – to podstawa radości i harmonii w stosunkach każdej pary.

 
Powiązane artykuły:
Afrodyzjaki w warunkach domowych – olejki eteryczne i produkty afrodyzjaki
Wiele osób słyszało o takich dziwnych substancjach, jak afrodyzjaki i znają, że właśnie z ich pomocą można zwiększyć seksualne pobudzenie i urozmaicać swoje seksualne życie. Czy to naprawdę tak, dowiadujecie się w tym materiale.
Striptiz w domu – pięć podstawowych zasad podniecającego tańca
Praktycznie żaden mężczyzna nie pozostanie obojętnym przed kobietą, która tańczy mu striptiz. A jeśli to ulubiona kobieta, która jeszcze tańczy nie przed publicznością, a w domu, tylko dla niego – to zachwytu nie będzie końca. Uczymy się tańczyć striptiz w domu?!
Żel smarujący – rodzaje żelów intymnych
Na dziś, kiedy temat seksu omawia się na każdym rogu, u trochę wstydliwych ludzi wciąż zostają pytania, które oni po jakichś przyczynowym nie mogą zadać lekarzowi czy sprzedawcy konsultantowi w sklepie. I jedna w takich sprawach dotyka żelu smarującego.
10 sposobów, jak urozmaicić życie seksualne – korzystne porady
W poszukiwaniu świeżych seksualnych odczuć całkiem nieobowiązkowo zmieniać seksualnych partnerów jak rękawiczki. Dość często znaleźć utraconą iskrę można nawet w rodzinnym łożu – którymi właśnie sposobami można i należy urozmaicać seksualne stosunki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty