Co to jest pilates i jego zasady?

co to jest pilates i jego zasady

Pojęcie „pilates” pojawiło się dzięki twórcy J.Pilatesowi, który stworzył zestaw różnorodnych ćwiczeń do całego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom pilates może być korzystny dla każdego organizmu, ponieważ wzmacnia mięśnie. Na początku ten kierunek był stworzony do rehabilitacji żołnierzy podczas I wojny światowej.

Pilates jest unikatowy, ponieważ podczas zajęć pracują wszystkie mięśnie. Ćwiczenia pilatesu są bardzo łagodne, zalecane są więc dla tych, którzy przez długi czas nie uprawiali sportu. Główna różnica między pilatesem a innymi ćwiczeniami fitnessu polega na tym, że podczas poprawnego wykonywania ćwiczeń pilatesu, bardzo trudno jest o urazy ciała.

Kto może uprawiać pilates?

Wiele kobiet i dziewczyn, które uprawiają ćwiczenia fitness na pewno słyszały o pilatesie. Jednak wiele kobiet, które o nim słyszały, nie wie o co tak na prawdę w nim chodzi. Należy zaznaczyć, że uprawiać pilates może każdy o dowolnej porze, nie odczuwając napięć i dyskomfortu. Niektórzy lekarze zalecają swoim pacjentom, którzy mają problem z kręgosłupem, wykonywać takie właśnie ćwiczenia.

Dla kobiet po porodzie korzystne będzie zająć się takimi ćwiczeniami, aby powrócić do byłej formy.

Co to jest pilates i jego zasady?

Pilates, podobnie jak każdy rodzaj sportu ma własną autonomię, która opiera się na określonych zasadach. Spróbujmy zapoznać się z podstawowymi zasadami:

  1. Podczas zajęć uczymy się skupiać uwagę i integrować we własne ciało i świadomość.
  2. Rozwijać umiejętność „usłyszeć” własne ciało i mięśnie, rozwijać wewnętrzne odczucia. Starać się modyfikować ćwiczenia, jeśli podczas treningów odczuwasz ból.
  3. Nauczyć się odczuwać centralizację wszystkich organów.
  4. Wizualizować pracę wszystkich mięśni własnych, również rozwijać wyobraźnię i zdolności twórcze.
  5. Nauczyć się poprawnie oddychać.
  6. Nauczyć się poprawnie wykonywać ćwiczenia.
  7. co to jest pilates w fitnessie
  8. Starać się nie robić przerw pomiędzy ruchami.

Bez wątpienia, zajęcia pilatesu dla każdej dziewczyny będą nie tylko korzystne, ale również umożliwią spalanie zbędnych kalorii. Należy pamiętać, że zdrowie - to najważniejsza sprawa na szlaku do prawdziwego szczęścia. Któż nie chce być szczęśliwym i zdrowym jednocześnie? Trzeba się więc doskonalić i nie stać w jednym miejscu, prowadzić zdrowy styl życia i nauczyć się zachowywać bilans między fizycznymi i umysłowymi obciążeniami. Pilates daje możliwość wypełniania krwi energią, pobudza również człowieka do twórczego i umysłowego działania.

 
Powiązane artykuły:
Fitness dla odchudzania - różnorodne rodzaje fitnessu
Wiele kobiet wykorzystuje fitness, nie tylko jako sposób trzymania się w formie, ale i jak jedną z ważnych składowych programu dla odchudzania. I to absolutnie prawidłowy wybór! Głównie, znaleźć ten rodzaj fitnessu, który będzie od serca - i zbędne kilogramy pójdą samodzielnie.
Ćwiczenia siłowe w domu – czyli jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?
W domowych warunkach można wykonywać różne ćwiczenia, w tym i siłowe. W tym artykule są zaproponowane ćwiczenia, które pomogą złożyć domowy kompleks, efektywny, lecz niewymagający specjalnych przyzwyczajeń.
Domowe ćwiczenia odchudzające, czyli trening wykonywany w warunkach domowych
Żeby pozbyć się zbędnej wagi, nie jest obowiązkowo chodzić na salę, przecież domowe treningi mogą być efektywne. W tym artykule potraficie dowiedzieć się o tym, jak poprawnie ćwiczyć w domowych warunkach i które ćwiczenia można wykonywać.
Jak prowadzić dziennik treningowy? Czyli sposób na sprawdzanie postępów sportowych
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak poprawnie prowadzić dziennik treningowy po to, żeby śledzić nie tylko za swoim samopoczuciem, ale i to na ile jest efektywny dobrany program treningów.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty