Co to jest styl unisex – czyli jak wyglądać elegancko i bezpretensjonalnie?

сo to jest styl unisex

Rewolucja seksualna, która przetoczyła się po całym świecie w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku doprowadziła do tego, że tradycyjne role mężczyzny i kobiety w społeczeństwie bardzo się zmieniły. Wyraźne granice między nimi były zatarte. Tak pojawił się styl unisex w ubraniu, butach, perfumach, akcesoriach, fryzurach. Co to jest unisex odzież? Legendarna Coco Chanel uznała, że kobiety mają takie same prawo nosić spodnie i koszule jak i mężczyźni, a Rudi Gernreich w swojej kolekcji zaprezentował stroje kąpielowe, które mogły nosić i dziewczyny, i chłopaki. Rozwój takich subkultur jak hippie i punk również spowodował ścieranie granic między ubraniami dla obu płci. I najbardziej znaczącym osiągnięciem nowego stylu zostały dżinsy-unisex, które na zawsze zaskarbiły sobie miejsce na półkach szaf i mężczyzn, i kobiet.

сo to jest styl unisex 1 сo to jest styl unisex 2 сo to jest styl unisex 3
Nowoczesny trend

Cały świat dowiedział się o tym co to znaczy unisex na początku lat 90-tych, gdy na podium wyszła top modelka Kate Moss, która zaprezentowała kolekcję dla nastolatków, stworzoną przez Calvina Kleina. Niekształtne luźne swetry, szerokie dżinsy, jasne kostiumy damskie ze spodniami, które równie dobrze pasowały i chłopakom, i dziewczynom, od razu stały się popularne i modne. Młodzież była zafascynowana stylem unisex, co stało się początkiem jego wznoszenia się na modny Olimp. Dziś projektanci wolą, aby ich kolekcji demonstrowali modele obojnacy. Czasami bardzo trudno jest określić, kto to jest – chłopak czy dziewczyna.

W czym tkwi sekret takiej zadziwiającej popularności i niesamowitego popytu? Oczywiście w uniwersalności! Odzież unisex jest komfortowa, wygodna, niedroga, cechuje się bezpretensjonalną elegancją. Miliony zwykłych ludzi, a także światowe gwiazdy wybierają ubranie właśnie tego stylu, nie uważając je ani za pospolite, ani prostackie. W końcu nie odzież podkreśla indywidualność. A osobiste cechy i czyny.

Charakterystyczne cechy stylu

Styl unisex ma pięć podtypów: uliczny, klasyczny, militari, protestowy i globalistyczny. Ale wszystkich ich łączą charakterystyczne elementy garderoby. To dżinsy (szerokie lub obcisłe), luźne spodnie i koszule o męskim kroju, golfy i bezkształtne bluzy. Takie ubrania nie gniotą się, nie tracą kształtu, nie rozciągają się. W ogóle, nie dostarczają swojemu właścicielowi niedogodności. Jako akcesoria są często używane minimalistyczne skórzane lub drewniane ozdoby, obszerne szale, kapelusze owinięte wstążką. I chłopcy, i dziewczyny preferują obuwie o sportowym wzornictwie: trampki, adidasy, tenisówki, mokasyny.

сo to jest styl unisex 4 сo to jest styl unisex 5 сo to jest styl unisex 6
сo to jest styl unisex 7 сo to jest styl unisex 8 сo to jest styl unisex 9
сo to jest styl unisex 10 сo to jest styl unisex 11 сo to jest styl unisex 12
 
Powiązane artykuły:
Idealny wygląd, czyli umiejętność prezentowania siebie
Każda z nas marzy, żeby ona miała idealny wygląd zewnętrzny. Lecz nie wszyscy rozumieją dwie rzeczy: po pierwsze u każdego człowieka swoje pojęcia "ideału", i po drugie na naszej planecie nie ma kobiety z absolutnie idealnym wyglądem.
Pończochy i obcasy – charakterystyczne znaki uwodzicielskiego stylu
Dla stworzenia uwodzicielskiego seksualnego obrazu nie znaleźć lepszego wariantu aniżeli pojednanie obcasów i pończoch. Taka kompozycja czyni żeńskie ciało po specjalnemu atrakcyjnym.
Jak poruszać się z gracją? Czyli porady dla tych, którzy chcą nauczyć się ładnie chodzić
Z reguły piękny chód – to wynik długiej i marudnej pracy nad sobą. Dlatego należy wyprodukować w sobie kilka głównych przyzwyczajeń i dziennie wzorować się na nich, w takim razie wynik nie zmusi długo czekać.
Jak zostać zadbaną? Czyli podstawowe zasady kobiecej piękności
Nie każda dziewczyna ma możliwość zawsze ubierać się modnie, lecz absolutnie każda przedstawicielka płci pięknej musi wyglądać przypilnowanie, ponieważ nawet nówki nie uratują swojej posiadaczki, jeśli ona nie śledzi za sobą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty