Co lepiej – puder czy podkład?

co lepiej puder czy podkład

Zazwyczaj w kosmetyczce kobiety znajdują się oba środki i dosyć często one używają ich razem, jednak chce się użyć jakiegoś jednego. Dlatego pytanie co lepiej wybrać, puder czy podkład, jest dosyć aktualne.

Co lepiej działa – puder czy podkład?

Każdy z tych środków kosmetycznych ma zarówno zalety, jak i wady.

Puder nieco wysusza cerę, dodaje jej zewnętrznej aksamitności, przy tym wyrównuje kolor twarzy, jednak nie może ukryć takich wad jak zaczerwienienia, ciemne kropki.

Podkład wyrównuje kolor cery, staje się on jednakowy. Za pomocą podkładu można ukryć cienie pod oczami, piegi, trądzik, słabe podrażnienie, jednak on nie matuje cery, nie usuwa tłustego połysku.

Oprócz tego ostatnio cieszą się ogromną popularnością łączone środki, tak zwany krem+puder. Posiada miękką, kremową teksturę, nanoszony jest tak samo jak podkład, ale stwarza efekt pudru matując cerę, przy tym nie wysusza jej, dlatego uważany jest za najlepszy środek takiego typu.

Podkład i puder dla różnych typów cery

O tym czego lepiej używać, pudru czy podkładu, kobieta decyduje indywidualnie, przy tym należy uwzględniać typ cery:

  1. Do cery normalnej pasuje jak puder, tak i podkład. Dla makijażu dziennego najlepiej używać podkładu, a puder będzie bardziej pasować do makijażu wieczorowego.
  2. Do cery suchej najlepiej nie używać pudru, ponieważ takiego typu środki wysuszają cerę i na suchej cerze on będzie się źle trzymać. Dla kobiet z suchą cerą najlepiej pasuje podkład z dodatkowym efektem nawilżającym.
  3. Do cery tłustej, odwrotnie bardziej pasuje puder, najlepszy puder czy podkładponieważ usuwa resztki tłuszczu i tłusty połysk. Jeśli natomiast koniecznie musisz użyć podkładu, to najlepiej dobierać najmniej tłusty, łatwo się wchłaniający.
  4. Do cery mieszanej jest najtrudniej dobrać odpowiedni puder czy podkład, najlepiej pasuje mieszany środek – krem+puder.

Pomimo uwzględnienia typu cery, wybór środka kosmetycznego również może zależeć od pogody. Uważa się, że zimą lepiej używać podkładu, ponieważ on dodatkowo nawilża i chroni cerę, natomiast latem najlepiej nie używać żadnych podkładów. Natomiast jeśli to jest konieczne użyj pudru, ponieważ mniej zatyka pory.

 
Powiązane artykuły:
Białe cienie – prosty delikatny makijaż
Białe cienie mogą grać nie tylko rolę cieni, ale i wielu drugich środków. Poznajcie w tym artykule, jak można wykorzystać białe cienie, a także, jaki makijaż przy współudziałaniu białych cieni jest najbardziej efekciarski.
Pieczone cienie – piękny długotrwały makijaż oczu
Pieczone cienie – to idealna jedność barwnika i masy perłowej. Technologia stworzenia przepuszcza wysoką temperaturę, dzięki której tworzy się równa i delikatna tekstura. Je wykorzystują, korzystając jedną z dwóch metod.
Puder w kulkach, albo czar meteorytów – uniwersalny make-up
Jeśli chcecie otrzymać efekt photoshopa i zakosztować prawdziwe kosmetyczne zadowolenie – otwórzcie czarowny puder w kulkach. Różnobarwne kulki i delikatny fiołkowy aromat – co jeszcze trzeba dziewczynie, żeby poczuć się szczęśliwą.
Cienie do brwi – jak idealnie podkreślić swoje brwi?
Przyroda wielu z nas pominęła przy podziale gęstymi brwiami, lecz skorygować to jest całkiem nieskomplikowane. Dziś przedstawiamy alternatywny wariant – cienie dla brwi. Porozmawiajmy o tym, jak korzystać z tego środka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty