Co można jeść przy wrzodzie?

co można jeść przy wrzodzie

Wrzód jest chroniczną chorobą, dla której są charakterystyczne problemy z błoną śluzową. W miejscu rażonej działki stwarza się blizna. Oprócz głównego leczenia, ważne poprawnie żywić się, toż trzeba wiedzieć, co można jeść przy wrzodzie dwunastnicy i żołądka. Oprócz poprawnie dobranych produktów, należy dotrzymywać się istniejących zasad żywienia.

Co można jeść przy wrzodzie?

Ważne złożyć rację, która powinna być zrównoważoną i dosyć kaloryczną, tak w ciągu dnia należy zużywać 3000-3200 kcal. Przyjmować pokarm rekomenduje się śrutowy, czyli za stół należy siadać co każde 3 godziny, a oto porcje powinny być niewielkie. Mówiąc o tym, które produkty można jeść przy wrzodzie żołądka, warto odznaczyć, że wybierać należy lekki pokarm, aby nie denerwować błony śluzowej żołądka. Potrawy powinny być pokojowej temperatury. Pokarm nie musi wywoływać sekrecji żołądkowego soku i nie być zbyt wielkim.

Co można jeść przy zaostrzeniu wrzodów żołądka?

  1. Chleb powinien być biały i jego warto zawczasu podsuszyć. Jeszcze można niesłodki herbatnik, suchary i biszkopt.
  2. Jajka należy przygotowywać nie na gęsto albo przygotowywać z nich omlet na parze.
  3. Pierwsze potrawy można przygotowywać na warzywnym czy kurzym bulionie, a jeszcze można mleczne i kaszowe zupy.
  4. Z mięsa rekomenduje się wołowina, cielęcina i kura, a przygotowywać z nich warto kotlety, pulpeciki i suflet.
  5. Jeszcze można używać nietłuste wyroby mleczarskie, grysiki, makaron, nietłustą rybę i jagody.

Co można pić przy wrzodzie żołądka?

Ważne podtrzymywać wodny bilans i wypijać dziennie minimum po 1,5 l czystej niegazowanej wody. Jeszcze rekomenduje się pić wywar, przygotowany z dzikiej róży i owsa. Dozwolonymi napojami są domowe morsy i kompoty, a także soki zrobione z niekwaśnych warzyw i owoców.

 
Powiązane artykuły:
Dieta na pryszcze na twarzy
Wiele osób cierpią na wysypywania na twarzy i żeby od nich pozbyć się, należy wykonać szereg warunków, do których odnosi się i korygowanie żywienia. W tym artykule potraficie znaleźć ułożenie diety na pryszcze.
Dieta przy zaparciach u letnich ludzi
Dziś wiele osób zderzają się z taką nieprzyjemnością jak zaparcia. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka głównych zasad dietetycznego żywienia przy zaparciach u letnich ludzi.
Dieta przy trądziku
Trądzik jest dosyć trudną skórną choroba, którą niemożliwie wyleczyć, nie zmieniwszy racji żywienia. Nasz artykuł opowie o diecie, która pomoże odnieść sukces w walce z tą chorobą.
Dieta przy zawale i po zawale serca
Żeby sprowadzić minimum ryzyko ponownego zawału i pomóc organizmowi odnowić się, powszednią rację przy chorobach serca należy składać odpowiednio do pewnych surowych reguł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty