Co nalać do dzbana fajki wodnej: 15 dodatków płynnych do dzbana fajki wodnej

Często fajkę wodną nazywają narghile. Słowo pochodzi z języka perskiego i oznacza orzech kokosowy – pierwsze fajki miały zbiornik na wodę wykonany z jego skorupy.

Najczęściej jednak się używa nazwy albo fajka wodna, albo ewentualnie szisza. Popularna w krajach arabskich fajka zdobyła również serca milionów miłośników dymu na całym świecie. Dziś do ich dyspozycji różnorodne smaki i dodatki. Każdy chętny może z łatwością nauczyć się rozpalać sziszę i poczuć prawdziwą atmosferę i klimat, związany z paleniem fajki wodnej. Jeśli chcesz doświadczyć coś naprawdę wyjątkowego, napełnij dzban czymś innym niż wodą.

1. Lód

lod

Napełnianie dzbana fajki wodnej lodem to jeden z najbardziej rozpowszechnionych trików, dzięki któremu dym staje się zimny i orzeźwiający. Spróbuj, a na pewno Tobie się spodoba, zwłaszcza latem.

2. Sok

fajka

W każdej kawiarni z sziszą do dyspozycji miłośników dymu nie tylko różne smaki melasy, ale także różnorodne soki, które się wlewa do dzbana fajki wodnej. Efekt? Słodki dym oraz delikatny posmak, w zależności od soku, który wybrałeś.

3. Napoje energetyzujące

energia

Często do dzbana sziszy wlewa się napój energetyzujący zamiast wody. Tego typu połączenie dodaje ciekawych nutek melasie i rzeczywiście dodaje skrzydeł.

4. Ekstrakt wanilii

vanila

Idealna opcja dla tych, którzy lubią delikatne smaki. Do dzbana z wodą należy dodać jedynie kilka kropelek ekstraktu wanilii, by zmienić zwykłe palenie sziszy w prawdziwą rozkosz i delikatność.

5. Wino

wino

Do dzbana z wodą możesz wlewać zarówno drogie ekskluzywne wino, jeśli cię na to stać, jak i tanie wino z supermarketu. Pamiętaj o właściwych proporcjach: 1: 3 (woda: wino).

6. Coca-Cola

cola

Jeśli jesteś miłośnikiem Coca-Coli, to możesz wlać do dzbana sziszy swój ulubiony napój. Pamiętaj jednak o tym, że najlepiej wlewać napój bez bąbelków, więc zanim to zrobisz, pozostaw butelkę otwartą na kilka godzin. Bąbelki mogą sprawić, że fajka się zepsuje.

7. Kawa

kawa

Kawa tradycyjnie wlewana jest do dzbana sziszy w Kairze. Tamtejsi miłośnicy dymu nie wyobrażają sobie fajki wodnej bez kawy. Nie musisz wlewać kilku litrów kawy do dzbana, wystarczy wrzucić kilka ziarnek kawy, aby osiągnąć kawowy dym i aromat.

8. Margarita Mix

koktajl

Jeśli wlejesz do dzbana fajki wodnej napój, który nazywa się Margarita Mix, to osiągniesz nadzwyczaj delikatny dym i posmak. Do przygotowania napoju będziesz potrzebować 3 szklanek cukru, 3 szklanek wody, soku z 12 cytryn, 6 limonek i 1 pomarańczy. Całość należy dokładnie wymieszać i wlać do dzbana.

9. Słodki syrop

kwiaty

Jeśli chcesz osiągnąć słodkawy i delikatny dym oraz posmak, to możesz dodać do wody w dzbanie fajki wodnej 250 ml syropu cukrowego. Możesz wrzucić także kilka kwiatuszków.

10. Mrożone owoce

lemoniada

Owoce pomogą osiągnąć niesamowity orzeźwiający, słodkawo-owocowy posmak i dym, które zaskoczą nawet doświadczonych palaczy sziszy. Wrzuć do dzbana z wodą mrożone owoce i wciągaj niesamowity aromatyczny dym.

11. Lemoniada

cytryna

Lemoniada jest wspaniałą alternatywą dla wody. Efekt? Orzeźwiający zimny dym i cierpki posmak.

12. Różnokolorowy mix

miks

Barwnik spożywczy – fajny sposób na dodanie kolorów wodzie w dzbanie fajki wodnej. Wystarczy kilku kropelek barwnika, a zwykłe palenie fajki wodnej zmieni się w kolorową frajdę.

13. Lody wodne

owocowy

Lody wodne to nie tylko idealny przysmak na upalne dni. Możesz dodać je do dzbana fajki wodnej, aby ulubiony smak pozostał z tobą na dłużej.

14. Cukierki miętowe

mieta

Większość miłośników dymu uwielbia miętowy chłodzący, orzeźwiający dym i posmak. Jak go osiągnąć? Wrzucić do dzbana z wodą sziszy kilka miętowych dropsów.

15. Mleko

mleko

Mleko jest jednym z najczęściej dodawanych dodatków płynnych do dzbana fajki wodnej, dzięki któremu osiągniemy delikatniejszy dym i mleczny posmak. Pamiętaj jednak o tym, że mleko powinno być rozcieńczone z wodą.

Pamiętaj jednak zawsze o tym, że palenie szkodzi zdrowiu, nawet jeśli palisz fajkę wodną.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty