Co należy zrobić do 30 lat, aby w wieku 50 lat czuć się świetnie?

Strona internetowa Quora przeprowadziła badanie i zapytała ludzi, którzy już mają po 50 lat, jakich zasad oni poradziliby przestrzegać 30-letnim, żeby to okazało się pożytecznie w przyszłości? Odpowiedzi okazały się bardzo prostymi, ale przy tym bardzo poprawnymi i mądrymi.
co należy zrobić do 30 lat
 1. Rzucajcie palenie. "Gdybyście mogli widzieć mnie teraz, klęknęłabym na swoje biedne, skrzypiące kolana i poprosiłabym chociażby pomyśleć o tym, żeby rzucić palić" – pisze jedna z użytkowniczek. Nie, naprawdę, to jest drogo, nieprzyjemnie pachnie i 100% będzie powodować problemy ze zdrowiem. Może nadszedł czas, aby już przestać?
 2. Stosujcie ochronę przeciwsłoneczną. Chcecie zmarszczek, suchą, łuszcząca się i cienką skórę, sińce omal nie od dowolnego dotyku? Wtedy idźcie na plażę i rozkoszujcie się słońcem bez kremu ochronnego.
 3. Zacznijcie oszczędzać pieniądze. Tak, to jest nudna, banalna i nieciekawa rada, ale to naprawdę konieczne. W 30 lat u człowieka prawie zawsze zostaje trochę pieniędzy, które można zachować. Zacznijcie oszczędzać teraz i po pewnym czasie wyjdzie zrobić z tego niezłe nagromadzenie.
 4. Podtrzymujcie (czy odnowicie) dobre relacje z bliskimi. Nawet jeśli uważacie, że u was bardzo trudne relacje z rodziną i czasami nienawidzicie siebie nawzajem – należy nauczyć się dogadać z bliskimi. Rodzinny związek jest bardzo ważny. Wkrótce zrozumiecie, że to jest prawdziwe bogactwo.
 5. Gromadźcie wspomnienia, a nie rzeczy. Wy – to wasze doświadczenie życiowe. Bardzo smutno obudzić się w wieku 50 lat i zrozumieć, że oprócz materialnych dóbr nic nie nagromadziliście. Wspomnienia nie można wyrzucić i one nigdy nie będą tracić swoją wartość.
 6. Nauczcie się oddawać. Spełniajcie dobre uczynki. Dawajcie innym to, co przynosi im radość. Ale róbcie to z duszą i ze szczerego serca. Nie oczekujcie nic w zamian. Wtedy i wasze serce wypełni się miłością.
 7. Uprawiajcie sport. To rzeczywiście ważne. Prowadźcie aktywny tryb życia teraz, wtedy będziecie dość aktywne i w 50 lat. Nie nabierajcie wagi. Róbcie fizyczne ćwiczenia. Trzymajcie organizm i ciało w normie.
 8. Nauczcie się cieszyć się tym, co macie. Szczęście ma o wiele większe znaczenie aniżeli sława, czy sukces. Zamiast skarg nauczcie się cieszyć się tym co macie i poczujecie się naprawdę szczęśliwym człowiekiem.
 9. Zatrzymajcie odkładania rzeczy na przyszłość. Chcecie kupić dom? Napisać książkę? Otrzymać uczony dyplom, czy drugie wyższe wykształcenie? Zmienić karierę? Opanować nowe muzyczne instrumenty? Uruchomić działalność gospodarczą i pracować na siebie? Wtedy zacznijcie dziś. Nie mówcie, że wrócicie do tego kiedykolwiek. Czas rzeczywiście niby przyśpiesza się po 30 latach.
 10. Dotrzymujcie się trybu dnia. Wysypiajcie się. Śpijcie dobrze. Kładźcie się i wstawajcie w jeden i ten sam czas. Pozbądźcie się bezsenności.
 11. Dbajcie o swoje zęby. Z wiekiem problemów z zębami staje się tylko więcej. Ale nie odejmuje coraz więcej czasu i pieniędzy. Toż nie należy ciągnąć z leczeniem, aż ingerencja lekarza nie stanie się bardzo potrzebna.
 12. Bądźcie ciekawe. Wyjdźcie z domu i zróbcie cokolwiek szalonego. Wplątujcie się do prawdziwej przygody! Róbcie dużo zdjęć, weźcie kogokolwiek z bliskich. Takie wspomnienia będą grzać was w starości.
 13. Przestańcie jeść śmieci. Przez całe życie możecie zarobić tak dużo pieniędzy i wydać je na cokolwiek. Ale zdrowie kupić nie wyjdzie. Lepiej zrezygnujcie z fast food i innego śmiecia po prostu teraz.
 14. Czytajcie co najmniej 10 dobrych książek rocznie. Waszemu mózgowi cały czas trzeba rozwijać się, toż przestańcie tracić dużo czasu na telewizor i gry wideo. Weźcie do rąk klasykę, czy ciekawą naukowo-popularną literaturę.
 15. Nauczcie się medytować. To zajmie zupełnie niedużo czasu, a przemiany w waszym życiu będą wspaniałe. Jest mnóstwo badań naukowych, które potwierdzają to.
 16. Podróżujcie. Jak najwięcej. Podróże zmieniają nas. One odpowiadają na wiele pytań. One inspirują. One zmuszają przestać bać się. Podróż – to ta sama rzecz, która pomoże wam poczuć się żywą.
 17. Przestańcie porównywać siebie z kimkolwiek. Uwierzcie, kiedy będziecie mieć 50, wam będzie absolutnie wszystko jedno, jakie wrażenie sprawiacie na otoczenie. Zacznijcie swoją drogę. Stańcie się silną.
 18. Prowadźcie dzienniczek. Zapomnicie większość waszych kosztownych wspomnień. Zapisujcie je. I obowiązkowo zachowujcie zdjęcia.
 19. Strzeżcie swoich przyjaciół. Trzymajcie się za ludzi, którzy pomagają wam czuć się lepiej, którzy rzucają wam wezwanie swoim przykładem, którzy wam rzeczywiście podobają się. Śmiejcie się razem z nimi. Zajmujcie się bzdurami. Cieszcie się życiem.
 20. Znajdźcie swoje miejsce. Tak, to nie tak już prosto w naszej rzeczywistości. Ale postarajcie się zrobić wszystko możliwe, aby wam było gdzie wrócić i głównie – było tam dobrze.
źródło:Quora
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty