Co podarować dziecku na pierwsze urodziny?

co podarować dziecku na pierwsze urodziny

Pierwsze urodziny dziecka są niezwykle ważnym i emocjonującym wydarzeniem nie tylko dla młodych rodziców, ale i dla wszystkich bliskich, krewnych i przyjaciół rodziny. Bardzo często z tej okazji organizuje się uroczystość, na którą zostają zaproszeni liczni goście.

Większość zaproszonych w przeddzień święta przez jakiś czas nie może wymyślić, co można podarować rocznemu dziecku, ponieważ goście chcą, aby prezent sprawił dziecku wiele pozytywnych emocji i przy tym spodobał się jego rodzicom. W tym artykule podzielimy się kilkoma ciekawymi pomysłami.

Co można podarować dziecku na pierwsze urodziny?

W tak małym wieku zabawki i inne prezenty dla dzieci praktycznie nie różnią się ze względu na płeć, bo maluchy jeszcze nie postrzegają tej różnicy, która istnieje między nimi. Tak małe dzieci nie wyrażają własnych zainteresowań, nie są świadomi swoich potrzeb, dlatego nie warto się zastanawiać, czy to prezent na pierwsze urodziny dla dziecka chłopaka, czy dla dziewczynki.

Dla małych solenizantów obu płci najlepiej nadają się następujące prezenty:

  1. Duży samochód jest niezbędnym przedmiotem dla tych dzieci, które do roku jeszcze nie nabrały pewnej wprawy w chodzeniu. Opierając się na tę jaskrawą zabawkę, dziecko wyrobi umiejętność utrzymania równowagi przy chodzeniu, a wkrótce zacznie robić pierwsze samodzielne kroki. W asortymencie sklepów dziecięcych podobne samochody dostępne są w różnych kolorach, więc wybór wariantów zarówno jak dla chłopca, tak i dziewczynki nie stwarza żadnych trudności.
  2. Domek do zabawy lub namiot stanie się ulubionym miejscem dziecka po 1. roczku, bo mu po prostu trzeba mieć swoje tajemnice i gdzieś się ukrywać. Jedyny minus takiej zabawki – zajmuje zbyt wiele miejsca, dlatego lepiej wybrać składany wariant, który można schować do szafy.
  3. Jeśli dziecko obchodzi urodziny w jednym z letnich miesięcy, to można kupić dla niego mały dmuchany basen. Maluszek będzie chętnie pluskać co podarować dziecku na 1 roksię w wodzie w upalne dni.
  4. Podwieszane huśtawki, które można zamontować w futrynie drzwi, także bez wątpienia dostarczą dziecku wiele pozytywnych emocji.
  5. Kolejnym dobrym rozwiązaniem dla wesołych aktywnych gier będą wszelkiego rodzaju zabawki na biegunach. Maluchy, które dopiero skończyły roczek, będą z przyjemnością spędzać na nich czas, pozwalając mamie trochę odpocząć. Ponadto te zabawki sprzyjają rozwojowi aparatu przedsionkowego.
  6. Wreszcie na pierwsze urodziny dziecku można kupić rower ze specjalnym uchwytem, z pomocą którego jego będą prowadzić mama lub tata. W przyszłości ten element można zdjąć, aby dziecko uczyło się jeździć samodzielnie, naciskając na pedały.
 
Powiązane artykuły:
Kalendarz rozwoju niemowlaka – co powinno umieć 4-miesięczne dziecko?
Aktywność dzieciaków do roku bardzo różni się. W szczególności dzieci rosną i rozwijają się rozmaicie, aczkolwiek istnieją pewne wiekowe normy. Dalej omówimy co jest charakterystyczne dla dzieci w wieku czterech miesięcy.
Dziecko ma 9 miesięcy – rozwój, co musi umieć?
Rozwój emocjonalnego i fizycznego zakresu dziecka do osiągnięcia im roku idzie siedmiomilowymi krokami. Przed 9 miesięcy życia w brzuszku dziecko osiąga mnóstwo wiedzy i umiejętności, nabywa niemało przyzwyczajeń. Dokładniej o tym dalej.
Dziecko w wieku 4 miesięcy nie przewraca się
To, że dziecko do 4 miesięcy nie nauczyło się przewracać nie jest krytycznie. Lecz jeśli rodziców skrajnie niepokoi to pytanie, można spróbować pomóc wykonując z nim lekkie, pożyteczne ćwiczenia.
Rozwój dziecka w wieku 6 miesięcy – chłopiec
Z reguły rozwój dziewczynek trochę wyprzedza chłopaczków, jednak i oni nie odstają i wkrótce nadrabiają utracone. Rozpatrzymy jak rozwija się chłopaczek w sześciomiesięcznym wieku w fizycznym i emocjonalnym zakresie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty