Co pomaga na mdłości – jak sobie poradzić z napadami nudności w ciąży?

co pomaga na mdłości

Nierzadko radosna wiadomość o zajściu w ciążę bywa przyćmiona przez przewrotne mdłości, zaczynające się już od 6-7 tygodnia. Jak wiadomo to nie choroba, a jedynie chwilowe złe samopoczucie, reakcja organizmu przyszłej mamy na malucha rosnącego wewnątrz.

Zobaczymy czy można uniknąć mdłości i uratować się przed tą plagą

Czym złagodzić poranne mdłości w ciąży?

  1. Pierwsze co zalecają lekarze na mdłości we wczesnym okresie ciąży – to małe i częste posiłki. Nudności zazwyczaj dokuczają w ciąży właśnie rano. Ale warto zacząć dzień od płatków owsianych lub lekkich przekąsek i znieść mdłości stanie się znacznie łatwiej.
  2. W ciągu dnia staraj się podjadać nie kanapki i pizzę, a warzywa i owoce. Ta korzystna i bogata w witaminy żywność przyczynia się do normalizacji trawienia kobiety w ciąży, a to z kolei nieco zmniejsza nasilenie objawów mdłości.
  3. Unikaj tłustych i ostrych potraw, a także dowolnych ciężkostrawnych pokarmów.
  4. Poprawić samopoczucie pomogą takie produkty jak imbir, cytryna, mięta, winogrona, awokado, kiwi. Sprawdź swoje preferencje smakowe: może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem będą lizaki, guma do żucia lub ogórki.
  5. Wiele osób próbując znaleźć "lekarstwo na mdłości" zapomina o wodzie, która świetnie pomaga kobietom w ciąży przy podobnych dolegliwościach. Dlatego staraj się pić dostateczną ilość czym złagodzić poranne mdłościpłynów, aby uniknąć odwodnienia organizmu.
  6. Oprócz zmiany menu można uciec się do pomocy akupresury. Złagodzić mdłości można naciskając specjalny punkt, który znajduje się na wewnętrznej stronie nadgarstka, nieco powyżej dłoni.
  7. Także będzie pomocna przy mdłościach taka porada: trzeba wyeliminować zapachy, które wywołują napady wymiotów. Dla każdej kobiety w ciąży reakcje na różne bodźce zapachowe są bardzo indywidualne.

I pamiętaj, że mdłości zazwyczaj ustępują do 12-14 tygodnia.

 
Powiązane artykuły:
Kiedy ustępują mdłości u kobiet w ciąży?
Wielu kobiet, co mają mdłości podczas ciąży, męczy tylko jedno pytanie: kiedy zakończy się ten okropny stan? Damy odpowiedź w artykule. Lecz warto uwzględniać, że toksykoza może przejawić się i na późnych terminach ciąży.
Kiedy ustępują mdłości, ile jeszcze trzeba cierpieć?
Mdłości na początku ciąży – każda kobieta rozumie o czym mowa. Lecz niepokoi inne pytanie – kiedy nareszcie przejdzie toksykoza i ciężarna westchnie z ulgą i rozkoszuje się swoim odmiennym stanem?
Mdłości w ciąży – co robić?
Z podobnym odczuciem zderza się praktycznie każda kobieta w ciąży. I chociaż wariantów przejawu toksykozy zanegować, właśnie mdłości są najbardziej częste, jeśli nie powiedzieć "klasycznym".
Jak złagodzić poranne mdłości we wczesnym okresie ciąży?
Czasami symptomy toksykozy są na tyle mocne, że kobiecie nie zostaje innego wariantu, jak tylko zwracać się z pomocą do fachowców. Jednak w szeregu wypadków odejść od problemu udaje się tylko skorygowawszy żywienie i sposób życia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty