Co przywieźć z Berlina?

co przywieźć z Berlina

Stolica Niemiec cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, dzięki licznym zabytkom, ciekawym muzeom i wspaniałym warunkom do shoppingu. Dzięki niniejszemu artykułowi dowiesz się, jakie upominki można przywieźć z Berlina, aby sprawić przyjemność członkom swojej rodziny i przekazać im atmosferę tego miasta.

Najpopularniejsze prezenty z Berlina

  1. Wyroby porcelanowe. Właśnie w Niemczech zaczęto je produkować po raz pierwszy. Tutaj znajdują się najstarsze fabryki, produkcja których jest szczególnie wartościowa.
  2. Miś berliński. Praktycznie w każdym sklepie można znaleźć misia z napisem "Kocham Berlin" albo z serduszkiem w łapach. Są misie o różnych rozmiarach: od 10 cm do 1m. Również istnieją misie ceramiczne, z uniesionymi do góry łapami i zdobione różnymi rysunkami.
  3. Antyki. W mieście jest bardzo dużo sklepów z antykami, w których można kupić wszystko: od agrafki do mebli.
  4. Symbole niemieckich klubów sportowych. Niemieckie drużyny piłkarskie są znane na całym świecie, więc turyści zazwyczaj kupują upominki, które tematycznie nawiązują do piłki nożnej.
  5. Produkty spożywcze. Kiełbaski wieprzowe, czekolada, pierniczki w postaci serduszek, które sprawią dzieciom przyjemność.
  6. Trunki alkoholowe. Najbardziej popularne jest piwo, jednak rzeczywiście berlińskimi uważane są następujące marki: Altbier, Zwickelbier i Erdinger. Również turyści kupują miejscowe likiery.
  7. Odzież znanych marek europejskich. W zimowym i letnim okresie w sklepach znanych marek europejskich następuje okres zniżek, który trwa dwa tygodnie. Zniżka czasami sięgają 80%.
Jakie upominki przywieźć z Berlina?

Tradycyjne upominki z wizerunkami zabytków berlińskich. Decyzja należy wyłącznie do ciebie, wszystko zależy od twoich możliwości finansowych, od upodobań człowieka, któremu chcesz kupić dany prezent. Jeśli masz zamiar kupić kosztowny prezent to najlepiej zrobić to w sklepie, który wystawia rachunek-fakturę Tax Free.

 
Powiązane artykuły:
Co przywieźć z Czech?
Jedna z najbardziej przyjemnych części podróży - wybór i kupno pamiątek. Żeby delektować prawdziwe, rekomendujemy przygotować się i zawczasu poznać, co najlepiej przywieźć z kraju, który wam zdarzyło się odwiedzić.
Słynne upominki mińskie – co przywieźć z Mińska?
Zbierając się do podróży, zawczasu przemyślcie i pamiątki charakterystyczne tylko dla regionu, do którego podążacie. Jeśli nie znacie, na które pamiątki i prezenty baczyć przy podróży do Białorusi, nasz artykuł jest dla was.
Co można przywieźć z Chin?
Podróż do Chin samodzielnie na pewno pozostanie w waszej pamięci na zawsze. A różne pamiątki pomogą podzielić się swoimi wrażeniami z bliskimi i ucieszyć ich prezentami. O prezentach z Chin – w naszym artykule.
Co przywieźć z Bali?
Każdy kraj może pochlubić się szczególnymi, unikalnymi pamiątkami. Przygotowując się do podróży nie zapomnijcie zawczasu dowiedzieć się, co warto przywieźć z podróży. Żeby poznać, co przywożą z Bali, czytajcie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty