Co przywieźć z Czech?

co przywieźć z Czech

Chyba w żadnym innym państwie nie ma takiej ilości upominków i prezentów dostępnych turystom. Czechy pociągają nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale również niepowtarzalnym shoppingiem. Istnieje lista tradycyjnych upominków przywożonych z Czech. Dowiemy się razem – co można przywieźć z Czech?

Czechy – upominki i prezenty

Jeśli chcesz kupić coś dla siebie to prawdopodobnie potrzebujesz czegoś praktycznego i potrzebnego, tego, czego nie można kupić w Kraju Ojczystym. W takim wypadku zwróć szczególną uwagę na kryształ czeski – jest znany na całym świecie już od dawna. Może to być lampa kryształowa marki "Biżow" lub inne wyroby kryształowe lub porcelanowe.

Jeśli dobierasz prezent dla ukochanej kobiety zwróć uwagę na biżuterię z granatami. Owa elegancka biżuteria zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród pań. Do wykonania kolczyków, pierścionków, naszyjników, wykorzystywane są granaty o różnych kolorach, dzięki czemu biżuteria wygląda niepowtarzalnie.

Jeszcze jednym prawdziwym czeskim atrybutem jest bisior – od zawsze cieszył się ogromną popularnością dzięki jakości, różnorodnym kształtom i kolorom. Więc dla kobiet, które uwielbiają robótki ręczne będzie wspaniałym prezentem.

Co przywieźć z Czech dla dzieci? Prawdziwą wizytówką Czech, jeśli chodzi o zabawki, jest lalka-marionetka. W Pradze jest ogromny wybór drewnianych lalek, którymi można sterować za pomocą nici. Nie zapominaj o tradycyjnych czeskich bohaterach bajkowych – o krecie, Szwejku, Libuszu.

Jeśli chodzi o starsze pokolenie to należy dobierać coś, co jest związane z czasami sowieckimi – słynne zestawy „Madonna, etc. Jesteśmy pewni, że twemu ojcu bardzo się spodoba piwo z Czech i kufel na piwo.

Obuwie czeskie – to gwarancja wysokiej jakości i dostępnej ceny. Więc śmiało kupuj obuwie dla całej rodziny, najlepsza marka – Bata. Stwarza obuwie damskie, męskie, dziecięce. Przy tym ono jest bardzo wygodne i trwałe.

Jeśli chodzi o odzież, to nie ma żadnej potrzeby kupować ją właśnie w Czechach – zazwyczaj nie ma w niej nic szczególnego. Jedyne co można zrobić – kupić odzież znanych marek europejskich, będzie to kosztować 1,5-2 razy taniej, aniżeli w innych państwach europejskich.

Upominki z Czech – co przywieźć?

Upominki z Czech – to te przedmioty, które sprawią przyjemność twoim przyjaciołom, kolegom i tobie. Zazwyczaj to są miłe drobiazgi. Możesz dać w prezencie swojej koleżance akcesorium do włosów z bisioru.

Jeśli będziesz spędzać wczasy w Karlowych Warach, to obowiązkowo przywieź różę z kamienia. Aby otrzymać taki upominek należy zanurzyć różę papierową do źródła, po miesiącu na niej zgromadzi się taka ilość minerałów, że kwiatuszek przekształci się na kamień. Czechy upominki i prezentyNie będziesz mogła odnaleźć takiej samej róży – każdy kwiatuszek jest unikalny.

Jakie jeszcze upominki przywieźć z Czech? Możesz przywieźć magiczny upominek – kamień wełtawit. Jest podobny do zielonej chryzantemy, ale tak naprawdę jest jednym z gatunków szkła kraterowego. Takie szkło po specjalnej obróbce dosyć często zdobi bransoletki, wisiorki albo jest sprzedawane w postaci biżuterii.

Dla shopoholików w Czechach stworzone po prostu są idealne warunki. Jednocześnie nie wydasz kupy pieniędzy, ponieważ w Czechach ceny są dosyć demokratyczne.

 
Powiązane artykuły:
Słynne upominki mińskie – co przywieźć z Mińska?
Zbierając się do podróży, zawczasu przemyślcie i pamiątki charakterystyczne tylko dla regionu, do którego podążacie. Jeśli nie znacie, na które pamiątki i prezenty baczyć przy podróży do Białorusi, nasz artykuł jest dla was.
Co przywieźć z Berlina?
Wracając z dalekiej podróży chce się przywieźć cząsteczkę miejsca w którym byłyśmy, żeby zachować wspomnienia jak najdłużej. W Berlinie u was nie powstanie problemów z wyborem pamiętnych prezentów i pamiątek dla bliskich.
Co można przywieźć z Chin?
Podróż do Chin samodzielnie na pewno pozostanie w waszej pamięci na zawsze. A różne pamiątki pomogą podzielić się swoimi wrażeniami z bliskimi i ucieszyć ich prezentami. O prezentach z Chin – w naszym artykule.
Co przywieźć z Bali?
Każdy kraj może pochlubić się szczególnymi, unikalnymi pamiątkami. Przygotowując się do podróży nie zapomnijcie zawczasu dowiedzieć się, co warto przywieźć z podróży. Żeby poznać, co przywożą z Bali, czytajcie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty