Co robić, jeśli telefon się nie ładuje?

co robić jeśli telefon się nie ładuje

Jednym z najczęściej występujących uszkodzeń, z którymi można zetknąć się przy eksploatacji telefonu jest sytuacja, kiedy telefon się rozładował i nie ładuje się. W tym wypadku bardzo ważne poprawnie ustalić przyczynę podobnego zjawiska.

Pierwotne działanie przy braku ładowania

Pierwsze kroki, które warto zrobić zobaczywszy, że twój telefon nie ładuje się, są następne:

 1. Sprawdzić działalność gniazdka (problem całkiem może istnieć w domach ze starym prądem).
 2. Przekonać się w sprawności ładowarki.
 3. Ładowarka musi odpowiadać telefonowi (w ostatnim czasie u wielu osób w korzystaniu znajduje się kilka gadżetów, dla których mogą stosować się indywidualistyczne ładowarki. Całkiem prawdopodobnie, że przez nieuwagę można wykorzystać ładowarkę, nieodpowiednią dla telefonu).
 4. Sprawdzić działania kabla i wtyczki.
 5. Zbadać stan wejścia do telefonu.
 6. Wyłączyć wariant, kiedy jest uruchomione dużo służb i aplikacji.

Co robić, kiedy telefon przestał się ładować?

Okoliczności, kiedy telefon nie ładuje się może być kilka. Co robić przy tym można zdecydować, jeśli dokładnie będziesz znać przyczynę takiego zjawiska. Przyczyny mogą być następne:

 1. Telefon nie ładuje się od ładowarki. Jest to możliwe jeśli ładowarka nie pracuje. To całkiem prawdopodobnie przy użyciu urządzeń chińskiej produkcji. W tym wypadku wyjściem będzie tylko zamiana ładowarki.
 2. Uszkodzenie kabla ładowarki. Przyczyną w tym wypadku będzie skręcenie, czy przegięcie kabla. Żeby usunąć ten problem można zamienić kabel.
 3. Słaby kontakt między wtyczką a wejściem. Ta przyczyna spotyka się dość często i bywa przy zabrudzeniu kontaktów, czy jeśli coś stało się z wejściem. Zaleca się wyjąć baterię z telefonu i przetrzeć kontakty ładunkowego wejścia za pomocą bandaża, umaczanego w czystym spirytusie. Nie używać rozpuszczalników.
 4. Wejście się zepsuło i odeszło od pracy. To poważniejszy problem w porównaniu z poprzednim. W takim razie pomoże tylko zamiana detalu.
 5. Nie ładuje się bateria telefonu. Jest to możliwe wtedy, gdy bateria wysiadła. Każda bateria jest przystosowana do pewnej liczby ładunków. Rozwiązaniem problemu będzie ustawienie nowej baterii.
 6. Uszkodzenie wbudowanej elektroniki. Przyczyną są mechaniczne uszkodzenia, trafienie wilgoci. Takie zjawisko często towarzyszy wzdęciem baterii. Rozwiązaniem problemu będzie wymiana baterii.
 7. Uszkodzenie kontrolera, co odpowiada za procestelefon się nie ładuje ładowania baterii. Takie uszkodzenie ustala się jeżeli po zamianie baterii na nową nie otrzymują koniecznego wyniku i telefon znów się nie ładuje. Może być i taki wariant: telefon widzi ładowanie, lecz nie ładuje się. On może odłączyć się przy włączeniu, czy bezpośrednio podczas ładowania. Dla przeprowadzenia naprawy należy rozebrać telefon i zrobić wymianę kontrolera. Ten proces można zrealizować tylko przy posiadaniu niezbędnych umiejętności, toż rekomenduje się poprosić o pomoc w serwisie naprawy.

Przeprowadziwszy rzetelne badanie możliwych przyczyn potrafisz podjąć prawidłową decyzję, co robić jeśli twój telefon się nie ładuje.

 
Powiązane artykuły:
Jak naprawić klawiaturę w laptopie samodzielnie w domu?
W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych klawiatura laptopa – część samego urządzenia i w razie jej uszkodzenia samodzielnie zamienić ją nieprosto. Zresztą jeśli wiedzieć co i jak czynić, sprawić się z reperacją samodzielnie całkiem realnie.
Jak naprawić zamek błyskawiczny, jeśli rozchodzi się suwak?
Zamek-błyskawica – na pewno najbardziej popularny dziś rodzaj zapięcia. Jego wykorzystują w odzieży, w obuwiu i na torbach. Lecz takie zamki często rozchodzą się. Zresztą najczęściej ich można zreperować swoimi siłami.
 Jak naprawić gniazdko elektryczne?
Gniazda są w każdym bez wyjątku domu. Wywoływać domowego majstra każdy raz, kiedy gniazda wychodzą z ustroju – daleko nienajlepsze wyjście. Przecież niewielkie uszkodzenia łatwo skorygować samodzielnie.
Kuchenka mikrofalowa przestała grzać – jakie są przyczyny?
W liczone minuty rozmrozić, czy nagrzewać potrzebną ilość pokarmu bardzo prosto jeśli macie kuchenkę mikrofalową. Lecz co czynić, jeśli kuchenka mikrofalowa przestała grzać? Możliwe przyczyny tego problemu i sposoby usunięcia rozpatrzymy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty