Co stanie się, jeśli przez miesiąc nie zmyjesz makijażu?

Jak wynika ze statystyk, co trzecia kobieta przynajmniej kilka razy w tygodniu nie zmywa makijażu przed snem. Jakie mogą być konsekwencje?

Postanowiła to sprawdzić dziennikarka Anna z Londynu.

Dziennikarka przez miesiąc nie zmywała makijażu i kładła się w nim spać, a rano jedynie musiała go odświeżyć. Zobaczcie zdjęcie przed eksperymentem.

twarz

W trakcie eksperymentu dziewczyna używała kosmetyków najbardziej prestiżowych marek: podkład Max Factor Facefinity, tusz do rzęs Diorshow, kredka do oczu L'Oreal, błyszczek Guerlain. Eksperyment był bardzo trudny i dziewczyna nie spodziewała się takich zatrważających wyników.

Anna opowiada, że na początku testu oczywiście zrezygnowała z używania płynu do demakijażu. Po całym dniu pracy, po powrocie do domu miała ochotę na prysznic, aby usunąć kurz i brud ze swego ciała. Jednak nie miała zamiaru przerywać eksperymentu. Rano Anna miała swędzenie oczu i powiek, tusz sypał się z rzęs. Jednak dziennikarka nie zmywała makijażu, jedynie go odświeżała i wyruszała do pracy.

start

Po trzech dniach Anna dostrzegła białe plamki wokół oczu. Skóra była bardzo sucha i napięta. Kobieta postanowiła na makijaż nakładać krem nawilżający, aby jakoś poprawić kondycję skory, ale to jedynie pogorszyło sytuację, o czym świadczyła brudna poszewka na poduszce. Rzęsy zaczęły się zlepiać, więc rano miała trudności z ich malowaniem. Dziesięć dni później podczas snu spuchło jej oko i musiała pójść do lekarza. Okulista jedynie powiedział, że tusz trafił do rzęs, więc nie ma czego się obawiać.

Co stanie się, jeśli przez miesiąc nie zmyjesz makijażu

Następnie skóra w kącikach ust stała się bardzo sucha i zaczęła pękać. Pory się rozszerzyły, a na nosie, powiekach i policzkach pojawiły się zaczerwienienia. Ten test na dobre zniechęcił kobietę do malowania.

nie zmyjesz makijażu

Po zakończeniu eksperymentu Anna udała się na badania do laboratorium, aby dermatolog mógł sprawdzić kondycję jej skóry. Po badaniach okazało się, że stan skóry lewej strony twarzy jest o 20% gorszy niż stan skóry prawej części twarzy. Okazało się, że Anna częściej spała na lewej stronie, co utrudniało dostęp tlenu.

Gruba warstwa makijażu uszkodziła warstwę lipidową naskórka. Jeśli chodzi o czoło, to zmarszczki na nim się nie pogłębiły, natomiast na innych partiach twarzy pojawiło się bardzo dużo nowych zmarszczek. Jednak najgroźniejszymi wrogami dla skóry były kurz i brud, które osiadały na makijażu, utleniały się, wytwarzając wolne rodniki. Wolne rodniki hamują produkcję kolagenu. Niedobór kolagenu w skórze wpływa zwłaszcza na starzenie się skóry. Oprócz tego skora była zaczerwieniona, sucha, napięta, pory były bardzo rozszerzone.

foto

Zdaniem specjalistów, u których Anna robiła pierwsze badanie, po miesiącu jej skóra postarzała o 10 lat. Jednak lekarze przekonali kobietę, że kondycję i wygląd skóry można z łatwością poprawić. Dziś Anna każdego dnia zmywa makijaż przed snem. Nigdy o tym nie zapomina!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty